בריאות

התחנה המרכזית בתל אביב הוכרזה כאזור נפגע זיהום

תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, מכריזה היום על אזור התחנה המרכזית בתל אביב כאזור נפגע זיהום. בהתאם לכך היא מורה על עיריית תל אביב-יפו להגיש למשרדה תכניות לנקיטת פעולה תוך חצי שנה, בעודה מתכננת צעד דומה בירושלים
מערכת ice | 
תחנה מרכזית תל אביב (צילום רישיון חופשי ויקיפדיה)
בעקבות דיונים והמלצות המשרד להגנת הסביבה, מכריזה היום (חמישי) השרה להגנת הסביבה, תמר זדנברג, על אזור התחנה המרכזית בתל אביב כאזור נפגע זיהום. בהתאם לכך יהיה על עיריית תל אביב-יפו להגיש תכנית פעולה לשיפור איכות האוויר באזור תוך חצי שנה מיום החתימה על ההכרזה, שתתקיים בימים הקרובים.
על פי נתוני המשרד להגנת הסביבה, מזה שנים רבות נמדדים ריכוזים גבוהים וחריגים של זיהום אוויר באזור התחנה המרכזית בתל אביב, בעיקר עקב פעילותם של אוטובוסים ומוניות שירות המונעים בדיזל, אשר מפיץ חלקיקים נשימים וחנקן דו חמצני שנקבעו כגורמים מסרטנים על ארגון הבריאות העולמי. 
בהתאם לכך, קבע המשרד כי אלו שגרים ושוהים רבות באזור חשופים לסכנות בריאותיות ולכן לאחר חוות הדעת המקצועית של ד"ר לבנה קורדובה ביז'ונר ולאחר פגישות מול עיריית תל אביב ושרת התחבורה הוחלט להכריז על התחנה כאזור מסוכן מבחינת זיהום אוויר.
 
כמו כן, באותן הפגישות כבר הוצגו תכניות אפשריות לשיפור המצב וייתכן כי אלו ישולבו בתכניות שעתידות להגיע לשולחן המשרד בעוד כחצי שנה, כאשר הן כוללות אופציות ארוכות טווח כמו פינוי מלא של התחנה וסגירתה.
לצד התחנה המרכזית בתל אביב, המשרד להגנת הסביבה שוקל צעד דומה בירושלים באזור התעשייה עטרות, בהתאם לנוהל הקיים במשרד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה