משפט

עשרות מקרים של גניבות רכבים: זה המבצע שערכה המשטרה

בשבועות האחרונים, לוחמי יחידת אתגר בלהב 433 בשיתוף עם לוחמי יחידת המילואים מג"ב מרכז, פעלו במבצע ממוקד נגד גניבות רכבים בכל רחבי הארץ ועצרו למעלה מ-20 חשודים בגניבת רכבים מישראל והברחתם לשטחי הרשות הפלשתינית. כתבי אישום ובקשות מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים הוגשו נגדם בהליך מזורז על ידי התביעה המשטרתית
מערכת ice | 
גניבת רכב-אילוסטרציה (צילום freepik)
יחידת אתגר בלהב 433 ממשיכה בפעילות מבצעית ממוקדת ונחושה נגד גנבי רכבים.  בשבועות האחרונים הפעילות המבצעית הממוקדת נעשתה בשיתוף עם לוחמי יחידת המילואים של מג"ב מרכז.
במהלך המבצע נעצרו למעלה מ- 20 חשודים, תושבי שטחים אשר שהו בישראל שלא כדין. החשודים נתפסו זמן קצר לאחר גניבות הרכבים אותם גנבו משטחי ישראל, כשהם מנסים להימלט עם הרכבים הגנובים לשטחי הרשות הפלסטינית, לרוב דרך מחסום חוצה שומרון. ברוב האירועים ולאחר שהחשודים הבחינו כי השוטרים דולקים אחריהם, פרצו את המחסום ונעצרו לאחר מרדף שהלוחמים ביצעו אחריהם.
באחד המעצרים, החשוד לא נענה לקריאות השוטרים לעצור, פרץ מחסום דוקרנים והמשיך בנהיגה מהירה על הכביש. לאחר מרדף לאורך כ-12 ק"מ ונוכח המהירות המופרזת בה נהג ברכב, החשוד איבד שליטה על הרכב, עלה על אי תנועה, התנגש במעקה בטיחות ונעצר ע"י לוחמי יחידת אתגר בלהב 433. במקרה אחר, חשוד הבחין בפקק בסמוך למחסום שיצרו הלוחמים בכביש חוצה שומרון, ירד ונהג בשול תוך כדי שהוא מתנגש ופוגע ברכב ובמשאיות שעמדו בסמוך למחסום.
במהלך החקירה נגד תושבי השטחים החשודים, התברר כי נהגו ללא רישיון נהיגה, באופן המסכן סכנה אמיתית וממשית את שאר משתמשי הדרך, כמו גם את הלוחמים שפעלו לעצור אותם. בסיום החקירות של כלל האירועים, התיקים הועברו ליחידת התביעות של להב 433 אשר פעלו בהליך מזורז והגישו מספר רב של כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים נגד החשודים, אשר נהגו באופן מסכן חיים, כשהם ללא רישיון נהיגה.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה