משפט

הקבלן העלים מיסים במיליון שקל, ההון השחור יחוסל?

קבלן איטום מאזור ירושלים נעצר בחשד להעלמת הכנסות במגוון שיטות והגשת רישומים כוזבים בסכום של למעלה ממיליון שקל, זאת במסגרת הפעילות המוגברת של רשות המסים במאבק בהון השחור
כפיר אדר | 
נדל"ן (צילום פלאש 90/ גילי יערי)
אלי פהימה, תושב מעלה אדומים, הובא בפני בית משפט השלום בירושלים בחשד להעלמת הכנסות ורישומים כוזבים בסכום של למעלה ממיליון שקל. מעצרו של החשוד בוצע במסגרת הפעילות המוגברת של רשות המסים במאבק בהון השחור. השופט אלעד לנג שחרר את החשוד בתנאים מגבילים.
כמצוין בבקשה לשחרור בערובה,  במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה ירושלים 3, עלה החשד כי פהימה אינו מדווח על מלוא הכנסותיו. בעקבות כך, נפתחה חקירה גלויה במסגרתה נערכו חיפושים ונחקר החשוד.
ממצאי החקירה מעלים כי פהימה פעל להפחתת חבות המס בתיקו, בין היתר באמצעות הקטנת חשבוניות והשמדת חשבוניות שהוציא ללקוחותיו עבור עבודות שביצע. כמו כן, פהימה חשוד שלא העביר חשבוניות אחרות שהוציא למשרד רו"ח, כל זאת במטרה להתחמק מתשלום מס. על פי החשד עולה כי במטרה להעלים כספים אלו פדה פהימה צ'קים שקיבל מלקוחות אצל נותני שירותי מטבע (צ'יינג') באזור ירושלים, וכדי להסוות את הכנסותיו רכש נדל"ן וכלי רכב על שם בני משפחה בסכומים של מיליוני שקלים.
בנוסף בדיקת ספרי הנהלת החשבונות שניהל החשוד בשנים 2018-2014 העלתה כי דרש הוצאות החשודות ככוזבות בסכום של כ-750,000 שקל. החשוד כאמור שוחרר בתנאים מגבילים בהם איסור יציאה מהארץ ל-180 יום, הפקדה בסך 40,000 שקל, ערבות עצמית על סך של 300,000 שקל, ערבות צד ג' על סך 100,000 שקל. ‏
בימים אלה מעלה רשות המסים הילוך במאבקה בהון השחור, ובמסגרת זו צפויים בתקופה הקרובה מעצרים נוספים, פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק, מבצעי גבייה נגד חייבי מס ועוד. זאת, במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה