משפט

רצח אלדד פרי: זה האיש שהואשם ברצח יזם הנדל"ן

התפתחות נוספת בחקירת הרצח של יזם הנדל"ן, כאשר הוגש כתב אישום באשמת רצח נגד קדר, תושב ראשון לציון שרכש בעבר דירות מפרי
מערכת ice |  4
דניאל קדר (צילום רוי אלימה פלאש 90)
פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד דניאל קידר מראשון לציון, בגין רצח בנסיבות מחמירות של איש הנדל"ן אלדד פרי ז"ל, על רקע אכזבתו מפרויקט נדל"ן של פרי אשר בו השקיע.
קידר בן ה-64 נאשם כי לאחר תקופה ארוכה בה ביצע מעקבים ותצפיות כדי ללמוד על שגרת חייו של פרי, הגיע מחוץ לבית הכנסת בו נהג פרי להתפלל, שם ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד גלעד ארליך, הנאשם הצטרף בשנת 2018 לקבוצת רכישה שארגן פרי לבניית בניין מגורים בעיר לוד.
 
המשיב שילם מראש למנוח סכום של כ-2.2 מיליון שקלים עבור שתי דירות, וזאת בהסתמך על ערבות אישית של פרי. במהלך החודשים ספטמבר- אוקטובר 2020 הוגשה בקשה לחדלות פירעון כנגד קבוצת הנדל"ן של פרי, וכן כנגד פרי עצמו ובכלל זאת נכסיו האישיים. במסגרת עבודת הנאמנים אישר בית המשפט מתווה לשיקום הפרויקט בו השקיע הנאשם, במסגרתו חויב הנאשם לשלם סכום נוסף של כ-1.4 מיליון שקל נוספים על מנת לקבל לידיו את הדירות אשר רכש.
בעקבות החלטת בית המשפט, החל הנאשם לבצע מעקבים ותצפיות על פרי, כאשר בין היתר נהג להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לאזור מגוריו, תצפת על ביתו ולמד את שגרת חייו. במהלך תצפיותיו, למד הנאשם כי פרי נוהג לפקוד את בית הכנסת. באחד הבקרים הגיע הנאשם לחניון בית הכנסת כשהוא רוכב על אופנוע שבבעלותו, כאשר לוחית הזיהוי שלו מוסתרת וכשהוא חמוש באקדחו האישי. הנאשם המתין לפרי עד להגעתו לבית הכנסת, אז ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב ביותר והביא למותו במקום.
במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשת מעצר עד לתום ההליכים, בה ציין עו"ד ארליך: "מעשי המשיב מגלמים מסוכנות רבה, מדובר במשיב אשר בתכנון קר ומחושב למד את אורחות חייו של המנוח, ביצע מעקבים יום מרובים ובחר את זירת הרצח כחודשיים טרם ביצועה. המשיב ביצע את המעשים בקור רוח, שיטתיות ויסודיות מאופן מושכל ומתוכנן. עסקינן בירי  אכזרי ללא רחם  המנוח נורה בעורפו, חזהו גבו ידו ורגלו באופן שהותיר פגיעה במרבית האיברים החיוניים בגופו, ירי שהוביל למותו של המנוח. במעשיו אלו וידא המשיב את מותו של המנוח".
‎ .
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  רצח מתועב חסר תועלת וחסר רחמים
  אילנית 11/2021/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שילם 2.2 מיליון ש"ח על שתי דירות. הרי ברור שזה לא הסכום המלא וצפוי היה שיהיה עליו להשלים סכום נוסף. מעניין מה הסכום נטו שהיה עליו להוסיף כתוצאה מההסדר שקבע בית המשפט וחבל שלא נתן לחיים להמשיך להתנהל כסדרם. אלדד פרי היה אדם ישר והגון רק מי שמכיר אותו באמת יודע וחבל שנגדעו חייו.. ברור לי שחרט על רגלו להשיב את כל חובותיו. הרי לפרי נדלן יש קרקעות ונכסים שמהם ניתן היה להיפרע. מדובר היה בכאוס ניהולי ובכל חמור של התנהלות בחברה. אלדד יכול היה לצאת בכבוד מכל הקריסה הזו רק האידיוט וחולה נפש כמו דניאל קדר החליט לקחת לידיו שיפוט המנוגד לכל היגיון ולרצוח את אלדד. השם יקום דמו וירחם על משפחתו וילדיו. זהו מעשה נתעב ובלתי נתפס שנעשה על ידי אדם שפל וחולה שהיה מוכן לרצוח גם את אם ילדיו. עדותה של דרישתו רק מלמדת שתרצי שבוצע על ידי דניאל קשר אין כל קשר למעשיו של אלדד פרי. האיש פשוט שאף לרצוח מישהו כל חייו ופרי במקרה זה הוא אך ורק קורבן. לא קורבן אחד אלא12 קורבנותלפחות שישלמו בחייהם את צער הרצח הזה. שמונת ילדיו, שלוש שנותיו, ואימו.
  סגור
 • 3.
  רצח
  דור 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הנאשם ממש ירא שמים, רצח סמוך לבית כנסת. המציאותתכולה על כל דימיון
  סגור
 • 2.
  ומה יצא לרוצח מזה
  רמי 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרס לעצמו את החיים
  סגור
 • 1.
  כשהבתי משפט זה שופטי כוכב נולד,לצערי זה התוצאה (ל"ת)
  בן 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור