בארץ

בני גנץ מאיים לפרוש מהממשלה: "על הקבינט לאשר עד ה-8 ביוני"

יו"ר המחנה הממלכתי התייחס לניהול המערכה ברצועת עזה. לדבריו, על מנת להישאר בקואליציית החירום על הממשלה "לבחור בין ניצחון לאסון". הוא פנה לרה"מ והציב שישה יעדים, הכוללים אסטרטגיה לאומית, לרבות מתקפה נגד חיזבאללה והשבת תושבי הצפון לבתיהם. "נתניהו של לפני עשור היה עושה את הדבר הנכון"
מערכת ice |  2
בני גנץ (צילום פלאש 90/ יונתן זינדל)
יו"ר המחנה הממלכתי, השר וחבר קבינט המלחמה בני גנץ קיים הערב (מוצ"ש) הצהרה לתקשורת בה התייחס לניהול המלחמה, תנאי מפלגתו להישארות בממשלת החירום וכן הציג את חזונו להמשך המערכה ברצועת עזה והשגת יעדיה. גנץ פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והצהיר: "עליך לבחור בין ניצחון לבין אסון. אם תבחר להוביל את האומה לתהום, נפרוש מהממשלה, נפנה לעם, ונרכיב ממשלה שתוכל להביא לניצחון אמיתי"
הרמטכ"ל התחיל את דבריו בביקורת חריפה על תפקוד הממשלה. "בתקופה האחרונה דבר מה השתבש. החלטות חיוניות לא התקבלו. מעשים מנהיגותיים הנדרשים כדי להבטיח ניצחון לא נעשו". לדבריו, "מחובתי לומר את האמת לציבור לאחר שאמרתי אותה פעם אחר פעם בחדרים הסגורים - אל תוך קודש הקודשים של ביטחון ישראל החלו לחדור שיקולים אישיים ופוליטיים".
לפי התנאי שהציב, עד 8 ביוני על קבינט לאשר תוכנית פעולה כוללת למלחמה. "כדי שנוכל להילחם כתף אל כתף על קבינט המלחמה לגבש תוכנית כוללת בעלת שישה יעדים: השבת חטופינו, מיטוט חמאס ופירוז הרצועה, קביעת חלופה שלטונית, השבת תושבי הצפון עד 1 בספטמבר, קידום נורמליזציה ואימוץ מתווה השירות הישראלי".
 
"היעד הראשון, להשיב הביתה את חטופינו; השני, למוטט את שלטון חמאס, לפרז את רצועת עזה ולהבטיח שליטה ביטחונית ישראלית; השלישי, לצד קיום שליטה ביטחונית ישראלית, להקים מנהלת אמריקנית-אירופית-ערבית-פלסטינית, שתנהל אזרחית את הרצועה ותניח בסיס לחלופה עתידית שאינה חמאס ואינה עבאס; הרביעי, להשיב את תושבי הצפון לבתיהם עד 1 ספטמבר ולשקם את הנגב המערבי; החמישי, לקדם נורמליזציה עם סעודיה כחלק ממהלך כולל אשר ייצור ברית עם העולם החופשי ועם העולם הערבי נגד איראן; השישי, לאמץ מתווה שירות אשר יביא לכך שכל הישראלים ישרתו את המדינה ויתרמו למאמץ הלאומי העליון".
"ראש הממשלה נתניהו,", סיכם הרמטכ"ל לשעבר, "אני מביט בעיניך הערב ואני אומר לך - הבחירה בידיך. אחרי שדיברתי איתך שוב ושוב - הגיע רגע האמת. הגיעה שעת ההכרעה. אני מכיר אותך שנים ארוכות כמנהיג ופטריוט ישראלי: אתה יודע היטב מה צריך לעשות. נתניהו של לפני עשור היה עושה את הדבר הנכון. האם אתה מסוגל לעשות את המעשה הנכון והפטריוטי גם היום?".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  When you have to shoot, shoot – Don’t talk (ל"ת)
  תלמד גנצי 05/2024/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  נאום נהדר:או,או,או,או,או,או,או
  יעקב ל 05/2024/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי כתב לו את הנאום
  סגור