בארץ

נתניהו מבטיח לאנשי העסקים: "הרפורמה לא תפגע בכלכלה, היא תזניק אותה"

ראש הממשלה שוחח עם שורה של בכירים במשק: "הוצאת הגז מהמים התעכבה במשך שנים בגלל משפטיזציה מיותרת, אני אישית הלכתי לבית המשפט העליון ונאבקתי על הוצאת הגז. הדבר הזה הוא חסם לכלכלה. תהליכים משפטיים בישראל לוקחים כפול זמן ממקומות אחרים כי הכוח הוא בלתי מוגבל"
מערכת ice |  4
בנימין נתניהו (צילום פלאש 90/ אוליביה פיטוסי)
על רקע המחאה המתגברת וההפגנות שימשיכו גם מחר (שבת) בלב תל אביב, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בפגישה עם עשרות אנשי עסקים בכירים בישראל וניסה להסביר את החשיבות של הרפורמה לריסון מערכת המשפט.
נתניהו אמר: "בעיית המשפטיזציה בישראל היא חסם אדיר לכלכלה. הנס הכלכלי הישראלי הוא לא בזכות המשפטיזציה אלא למרות המשפטיזציה הישראלית שהיא מהגרועה בעולם המערבי. הרמת המגף הבירוקרטי-משפטי תזניק את הכלכלה הישראלית כמו קפיץ, בין 1-2% לתל״ג". 
עוד אמר: "הבנק העולמי קבע שישראל מדורגת במקום ה-75 בעולם באכיפת חוזים מכיוון שלמרות שחוזה הוא חוקי ומוסכם בין הצדדים שחתמו עליו, בית המשפט יכול לקבוע שהוא לא סביר - דבר שלא קיים ברוב הדמוקרטיות בעולם". 
 
בהמשך טען: "ההצלחה הגדולה של כלכלת ישראל היא לא בגלל המשפטיזציה אלא למרות המשפטיזציה. זה ש״הכל שפיט״ זה חסם לעסקים שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי. כל מי שמשקיע בישראל אומר את זה ויש אלפי משקיעים שלא הגיעו לישראל בדיוק בגלל זה. אתם גם יודעים עד כמה המשפטיזציה מעכבת את העסקים שלכם. לכן הרפורמה המשפטית רק תסייע לכלכלת ישראל ולעסקים בישראל". 
נתניהו הסבירף "ההוכחה הכי טובה לכך שהמשפטיזציה מעכבת את הכלכלה היא העיכוב במשך שנים בהוצאת הגז מהמים. הצעד הזה הביא מיליארדים לקופת המדינה והביא לאזרחי ישראל ולעסקים בישראל את מחירי החשמל הנמוכים במערב. אבל הוצאת הגז מהמים התעכבה במשך שנים בגלל משפטיזציה מיותרת, אני אישית הלכתי לבית המשפט העליון ונאבקתי על הוצאת הגז. הדבר הזה הוא חסם לכלכלה. תהליכים משפטיים בישראל לוקחים כפול זמן ממקומות אחרים כי הכוח הוא בלתי מוגבל". 
לסיום הבטיח: "הרפורמה של השר לוין תתקן את זה ותסייע לכלכלה. היא תביא את ישראל למקום טוב מאוד בין רוב מוחלט של הדמוקרטיות בעולם. עצמאות בית המשפט תישמר במערכת של איזונים ובלמים שקיימים בכל המדינות. לא רק שהרפורמה לא תפגע בכלכלה, היא תזניק אותה".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  נתניהו
  אלמוני 02/2023/01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדרכו בקודש רגיל לשקר ללא היסוס זה יוצא בטביעות כל מילה משקר פרט לשרה הוא פוחד לשקר לה
  סגור
 • 3.
  הנאשם יגיד הכל בשביל לא להיזרק לקלבוש (ל"ת)
  שקרן בן שקרן 01/2023/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  באמת יש עוד מישהו שמאמין לאיש הזה?..
  פסיכים על כל הראש 01/2023/27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המציא אוייב חדש, גימיק חדש לדחוף- משפטיזצייה. ועכשיו נתחילצלשמוע את עדר הכבשים שלו- משפטיזצייה... משפטיזצייהההההה... ממההההה.... משפטיזצייה.....
  סגור
 • 1.
  אם תאמינו למה שהוא משקר מצבכם רע
  יקי 01/2023/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש שקרן פתלוגי אם הוא אומר עכשיו אור יום צאו החוצה ותראו לילה
  סגור