תקשורת ומדיה

מגיש ערוץ 14 מתפוצץ מכעס: "זה פשוט מחריד בעיניי"

שי גולדן כותב בכעס: "לא אחת אני חש שקהל הצופים של הערוץ בו אני עובד נחלק לשניים: זה שצופה בו כדי לאושש את תחושותיו ולקבל תיקוף קולני לאמונותיו. והחלק השני של הצופים, צופה בערוץ כדי שיוכל לתעב ולשנוא ולהאשים ולגדף ולאושש אצלו את התחושה שערוץ 14 הוא חזות כל מה שרע בעולם"
מערכת ice |  1
שי גולדן (צילום ערוץ 14)
בעוד טור נוקב במיוחד שלו בדף הפייסבוק הפעיל שלו, שי גולדן, מגיש תכנית הבוקר של ערוץ 14 התייחס לאירוע יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל על רקע מלחמת חרבות ברזל שעדיין מתנהלת בעזה.
גולדן כתב: "אין שאלה בכלל שזה יום העצמאות הכי עצוב שזכור לי כאן. עצוב ומדאיג, ומטריד, ואפילו קצת מפחיד. הסיבות לעצב מובנות. אנחנו מצויים בעיצומה של המלחמה הקשה בתולדותינו, גם אם היא שונה באופייה מהמלחמות המוקדמות והמכוננות של ישראל (עד לבנון הראשונה). האירועים שקדמו לה - שואת השבעה באוקטובר - עדיין צרובים עמוק, ומדמם, בבשר ובתודעה הקולקטיבית והפרטית. ורק אלוהים יודע לומר כמה זמן יקח לנו להתחיל ולעכל בכלל את מה שקרה לנו ונעשה לנו".

עוד המשיך: "מעבר לזוועות הבלתי נתפסות שעוללו לנו בני השטן האלה, נדמה שנשבר כאן משהו עמוק ומהותי - באמון של (חלק, שאת היקפו קשה לשער) העם ביכולת המדינה שלו להגן עליו, לשמור על בטחונו ולהתהלך מתוך תחושת איתנות אמיתית. בנינו ובנותינו מהווים את צה״ל, אבל הכשלון המטלטל של מערכת הבטחון וצה״ל מערער כאן הרבה יותר מדי אנשים. והאמת? בצדק. אין זה לומר שאיננו ניצבים במאה אחוז ובאופן מוחלט מאחורי החיילים והחיילות. הם בשר מבשרנו, תרתי משמע. אבל משהו עמוק נשבר בתחושה הלאומית שישראל היא מדינה אדירה בעוצמתה, ושביום פקודה, לכשזה יגיע, היא תדע להזכיר ולהסביר ולהדגים זאת לכל אוייביה, ובעיקר: לאזרחיה".
הוא כתב בדאגה: "מלחמת האחים הזוחלת אשר מתנהלת כאן כבר מספר שנים, הופכת לרעילה וטעונה רגשית וטובלת בהמון זעם, אכזבה, וללא ספק גם שנאה בין אחים. ובוודאות עברה כל גבול וצללה לכל תהום אפשרי. אין להתכחש לכך, אין לבטל זאת באמירה שמדובר ב״קומץ״. אש השנאה ההדדית, ההאשמות הבוטות וההרסניות שמטיחים כאן אנשים אלה באלה, ללא מחסום לפיהם, ללא מעצור למעשיהם, ללא שיקול דעת לאומי, ללא כל אחריות אישית, היא לא פחות מדבר נפשע, ובוודאי עניין שמאיים על קיומנו ושרידותנו ועתידנו הרבה הרבה יותר מאשר כל החזיתות הפעילות כולן סביבנו. אם לא נאט, כולנו כאחד, תאונת דרכים פנימית קטלנית היא רק שאלה של זמן".
לסיום כתב: "לא אחת אני חש שקהל הצופים של הערוץ בו אני עובד נחלק לשניים: זה שצופה בו כדי לאושש את תחושותיו ולקבל תיקוף קולני לאמונותיו. והחלק השני של הצופים, צופה בערוץ כדי שיוכל לתעב ולשנוא ולהאשים ולגדף ולאושש אצלו את התחושה שערוץ 14 הוא חזות כל מה שרע בעולם; ובדיוק מאותה הסיבה צופים הרבה אנשים בערוצים האחרים - אלה כדי להדהד את תחושותיהם הפוליטיות וגו׳; ולצידם צופים בו אנשים אשר מבקשים למצוא תיקוף מוחץ נוסף לכך שמדובר בערוצי תבהלה ותרעלה. זה מחריד בעיניי. פשוט מחריד. השאלה היא כיצד נצליח לגרום לעשרה מיליון הפרטים להתלכד למסה קריטית. לקבוצה ישראלית אחת, אשר ערה לגודל השעה; ואשר מכירה בכך שאם לא נהיה לאחד, לא יוותר כאן אף אחד מאתנו".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גולדן=הקוזאק הנגזל (ל"ת)
  המשקיף 05/2024/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור