תקשורת ומדיה

בית המשפט: תוקפא הוצאתם לחל"ת של עובדי חדשות 13

בדיון דחוף שהתקיים בבית הדין לענייני עבודה, נקבע כי עובדי "מהדורת חמש" עם יעקב אילון ו"חדשות היום" עם אלי ומירי לא יוצאו לחל"ת. כמו כן הוסכם כי הנהלת החברה תחשוף בפני הוועד את תוכניות הקיצוצים שעל הפרק  
עינת שחק |  7
סכסוך עבודה בחדשות 13 (צילום freepik)
בית הדין האזורי לעבודה בבת ים הקפיא אתמול (ג'), במסגרת הדיון בעתירת ארגון העיתונאים וועד עובדי חדשות 13, את הוצאתם לחל״ת של 21 עובדי החברה המועסקים במערכות ״חמש עם יעקב אילון״ ו״חדשות היום עם אלי ומירי״. 
במסגרת סכסוך העבודה שהוכרז על ידי הוועד מול ההנהלה לפני שבועיים, התקיים דיון דחוף בעניין בשל תוכניות רשת לערוך קיצוצים דרמטיים בחברת חדשות 13. זאת, חרף הסכם קיבוצים שנחתם בפברואר ומונע מהחברה לפגוע בתנאי ההעסקה של העובדים. לפי שעה נותר סכסוך העבודה על כנו. 
במסגרת מתווה בית הדין שאושר על ידי הצדדים, נקבע כי על חדשות 13 חלה חובה לנהל בנושא הקיצוצים הצפויים משא ומתן עם הוועד וארגון העיתונים (אשר יוצגו על ידי עורכי הדין מורן סבוראי ואמיר בשה), וכי רשת טרם מיצתה את חובתה בנושא. 
עוד נקבע כי ינוהל מו"מ לפחות עד ל-20 באפריל, וככל שלא יושגו הסכמות בעניין 21 עובדי התוכניות הללו, הצדדים יחזרו לביה״ד להמשך דיון, ובינתיים עובדים אלה יקבלו את שכרם כרגיל. כמו כן עובדי הקונטרול והבמאים שלא שובצו על ידי החברה לעבודה בשבוע הבא, ישובצו כרגיל למשמרות בהתאם להסדרים הקיימים וללא כל פגיעה בשכרם.
בנוסף, נקבע כי עד לתאריך זה, ההנהלה תערוך עם הוועד והארגון היוועצות בנוגע לשיעור קיצוץ השכר שההנהלה תכננה לקדם, וכי הקיצוץ יהיה קצוב בזמן ויסתיים עם תום משבר הקורונה. עוד הוסכם על ידי הארגון והוועד, כי בכל מקרה שבו יחליטו לנקוט עיצומים, יעדכנו על כך את בית הדין מבעוד מועד.
כמו כן, לפי החלטת ביה״ד, עד ה-17 במאי הנהלת חברת חדשות 13 תציג לוועד ולארגון העיתונאים את תוכנית הקיצוצים הרחבה שהיא מעוניינת לקדם, ולאחר מכן תנהל עליה משא ומתן. עד אז, תימנע החברה מכל פגיעה אחרת בתנאי ההעסקה של עובדי חברת החדשות. 
יחד עם זאת, 15 עובדי החברה שכבר הוצאו לחל״ת בשבוע שעבר, ישהו בחופשה ללא תשלום לפרק זמן מוגבל של 45 יום, במסגרת ההתמודדות עם משבר הקורונה. 
מחדשות 13 טרם נמסרה תגובה והיא תפורסם לכשתימסר.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מושחתים, מנותקים, נהנתנים. כולם בחל"ת, אבל אתם פריבילגי (ל"ת)
  מני 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  נגמר הכסף לערוץ 13
  שירת הברבור 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  8 1
  כמה שבועות הערוץ יוחשך
  סגור
 • לא יוחשך ולא נעליים
  אני 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מנצלים את המצב יופי יופי
  סגור
 • לא יוחשך בחיים (ל"ת)
  אני 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • תתבייש, לא יוחשך ולא נעליים, מלאכת קודש
  בונזי 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  0 4
  למה לנבא שחורות? ערוץ חשוב מאוד שמפרנס המון משפחות. אין לך לב.
  סגור
 • 1.
  יש הסכם אז מה? לנו מותר הכל ונעביר ביקורת גם על כולם
  אכלתפלפל 04/2020/07
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מדינה דפוקה מהיסוד
  סגור
 • לא מבין מי המטומטם שסימן אנלייק האמת בפרצוף (ל"ת)
  אכלת פלפל 04/2020/08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור