תקשורת ומדיה

ועד עובדי חדשות 13: "רשת מקדמת את תכניותיה בחדשות בניגוד לרישיון"

ועד העובדים פנה לרשות השנייה בטענה שרשת משתמשת בחברת החדשות כדי לקדם תכנים בניגוד לתקנות ברישיון. גורמים ברשת: "ועד העובדים יצא מדעתו"
שרון טל |  8
בניין רשת 13 (צילום דר' אבישי טייכר מאתר פיקיוויקי, unsplash)
ועד עובדי חדשות 13 מעביר להילוך גבוה במחאה נגד רשת: הוועד פנה יחד עם ארגון העיתונאים במכתב למנכ"ל הרשות השנייה, בטענה שהתנהלותה של רשת כלפי חדשות 13 מהווה הפרה לכאורה של תנאי הרשיון לשידורים שהוענקו להם על ידי ובפיקוח הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.
במכתב שנשלח לרשות השנייה צוין כי: "מבדיקה מקיפה שערכנו עולה שרשת עושה שימוש יום-יומי בכוחה כבעלים של חדשות 13, כדי לקדם את תוכניותיה במסגרת שידורי החדשות, בניגוד לתנאי הרישיון". 
בוועד התייחסו למספר מקרים בהם עשתה רשת שימוש בחברת חדשות 13, כדי לקדם את תכניה המסחריים. ביניהם קידום תכניתם של גידי גוב וישראל אהרוני, כתבה על זוכת האח הגדול ירדן אדרי, כתבה על מתמודדת הישרדות ניקול רזניקוב, וראיון עם מנחה הישרדות גיא זוארץ.
 
קראו עוד ב-ice
"אלה דוגמאות מעטות בלבד" טוענים בוועד. "חברת החדשות מקדמת באופן קבוע את תוכניות רשת, בהן ״האח הגדול״, הישרדות, ״אהרוני וגידי״, קידום משדר התרמות של ״רשת״ ועוד. קידום תוכניות רשת במסגרת שידורי החדשות נוגדים הן את רוח הרשיונות, והן את הסעיפים הרלוונטיים. בוועד חדשות 13 ביקשו מהרשות השנייה לדעת כיצד בכוונת הרשות לפעול כנגד ההפרות המתוארות על ידם. לדבריהם: "ההפרות החוזרות ונשנות של תנאי הרשיון, הפרות שפוגעות בעצמאות חברת החדשות ובחופש העיתונות". 
גורמים בהנהלת רשת אמרו היום: ״רשת פועלת על פי חוק בלבד. ועד העובדים יצא מדעתו. אם חלילה רשת תקרוס, ועד העובדים יישא באחריות מוסרית למעשיו המופקרים שנועדו להפיל את הבית על יושביו״. 
 
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אל תכנע לחבורת הבטלנים
  כל הכבוד לבן טל 06/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 4
  יש המון שומנים במהדורה..תתחיל לקצץ
  סגור
 • לא מאמין לרוע
  איתמר 06/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהוא ילך הביתה לא העובדים
  סגור
 • בן טל טועה
  חיליק 06/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תפסיקו לחנוק את חברת החדשות. יש שם אנשי מקצוע מעולים ושכרם גם ככה לא גבוהים מהממוצע לענף.
  סגור
 • 3.
  פחות חדשות יותר לעשות
  גיתית 06/2020/02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יעשו רשת טובה לעצמם יסגרו את הדבר הזה שנקרא חדשות 13 וישארו עם מהדורה מרכזית לא ארוכה וכל השאר הפקות מעניינות. ככה לא יפסידו כל ערב בקרב חדשות ראש בראש וגם יתנו אלטנרטיבה למתחרים ברצועת אחר הצהריים.
  סגור
 • 2.
  חדשות
  איציק 06/2020/02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אתם עובדים באותו ערוץ. נראה שמערכת של חדשות 10 עדיין לא הבינו את הפורמט שנקרא טלוויזיה או שהם ממש לא אוהבים את המקום בו הם משדרים עד כדי זלזול וניהול משא ומתן באמצעות ערוצי תקשורת אחרים. והכי מצחיק זה שהם לא לומדים מטעויות. אז איך בדיוק אנשים יאמינו למהדורות המקצועיות שלכם?
  סגור
 • נכון
  שרון 06/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון מאוד גם אני חשבתי את זה. כלומר העורך שלי חושב את זה
  סגור
 • 1.
  ובמה זה שונה מהערוץ המתחרה?
  רון 06/2020/02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זו הדרך, ככה עובדים
  סגור
 • ככה אי אפשר לעשות טלויזייה בישראל
  אד ורטייז 06/2020/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש מלא תוכן שיווקי לדחוף ואין כבר איפה
  סגור