תקשורת ומדיה

צפו: אופירה אסייג תוקפת את שיקלי: "אתה רוצה לשרוף את הכנסת"?

חבר הכנסת עמיחי שיקלי התארח אצל אופירה וברקוביץ' בשישי האחרון וניסה להסביר את החלטתו לא לתמוך בממשלת השינוי ובמפלגתו ימינה: " אני לא נגד בנט, אני נגד להפר הבטחות". אסייג תקפה: "אז מה אתה רוצה?"
מערכת ice |  8
עמיחי שיקלי ואופירה אסייג (צילום אוליבייר פיסטוסי ויונתן סינדל פלאש 90)
בראיון ששודר ביום שישי האחרון באופירה וברקוביץ', הודה חבר הכנסת עמיחי שיקלי מימינה כי לא הצליח לשכנע את חבר מפלגתו המתנדנד, ניר אורבך להצביע נגד הממשלה. אופירה אסייג תקפה את שיקלי וקראה לו להתפטר.
"קראתי לו ואמרתי לו 'אתה צריך להצביע נגד'. יש שיקולים, אבל כשמדובר בגורל מדינת ישראל ובעתידה השיקולים הסיעתיים משניים. אנחנו צריכים לעמוד במה שאמרנו לבוחר" סיפר שיקלי לגבי שיחותיו עם חבר הכנסת ניר אורבך. ״לא הצלחתי לשכנע את אורבך, סיימתי לעבוד על זה" הוסיף לאחר מכן.
לשאלתם של ברקוביץ' ואופירה האם הוא עדיין בקשר בכלל עם חבריו למפלגה ענה שיקלי: ״אני מדבר עם אורבך, עם איילת שקד, עם נפתלי בנט ועם אביר קרא. אני חושב שהממשלה הזו היא לא משמלה טובה. היא שעטנז אידיאולוגי, היא תתקשה מאוד לתפקד והיא לא מייצגת. אני אצביע נגד". שיקלי הבהיר בנוסף כי הוא לא נגד בנט. אלא נגד הפרת ההבטחות שנעשתה במסגרת הקמת ממשלת השינוי "אני לא נגד האיש בכלל, אני נגד האיש להפר בצורה סיטונאית שורה של הבטחות שהם אם כל הליבה לציבור הבוחרים שלנו. אני תופס את ימינה כמרצ של הימין - היא הסמן הימני בשאלות כלכליות. ביקרנו את הליכוד על הוועדים ואמרנו להם שאי אפשר לדחוף איתם שוק חופשי, ועכשיו אנחנו חוברים למפלגת העבודה ולתמר זנדברג?".
שיקלי טען שעזב את כל חייו הקודמים והנוחים כדי לעבוד 24 שעות ביממה למען המטרות של מפלגת ימינה כפי שהבטיחו לטענתו בבחירות. אופירה בתגובה שאלה אותו "מדוע אתה לא פורש?" והטיחה בו כי "עזבת את המכינה ואת רוצה לשרוף את הכנסת עכשיו?" לכך שיקלי השיב "נשלחתי על ידי ציבור. אני מרגיש שליח, דובר אמת מחויב לדמוקרטיה פרלמנטרית. מי ששלח אותנו זה אנשים אמיתיים שהתחייבנו להם לדברים קונקרטיים".
כנשאל שיקלי האם הובטחו לו דברים על ידי ראש הממשלה  כדי לסכל את ממשלת השינוי ענה חבר הכנסת: "כלום ושום דבר - לא שיריון, לא שר ולא שום דבר". שיקלי ציין כי הממשלה האולטימטיבית מבחינתו הייתה מורכבת מימינה, תקווה חדשה, הליכוד, כחול לבן וש"ס.

תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אופירה
  גיימי 07/2021/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהמה, את אמורה לנהל בית בושת בתל ברוך, מה לך ולפוליטיקה.
  סגור
 • 6.
  שמאלנית הזויה
  נתנאל 06/2021/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ימח שמך וזכרך אופירה אסייג , עלאק מרוקאית , את מבזה את העדה.
  סגור
 • 5.
  אופיר
  טו 06/2021/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אופיר הגבר המכוער. נולד מכוער נראית כמו אקדמית בטן מקהיר. כל הכבוד לבעל שלא שקם בבוקר מקיא ועדיין בחיים. אופיר בהמת משא טיבטי. צריך להתחתן עם קופמן מתאימה במראה בול
  סגור
 • 4.
  הבחור פשוט לא יודע מה הוא רוצהף לא מבחין בין טוב לרע!
  שיקלי מסכן! 06/2021/07
  הגב לתגובה זו
  1 2
  שיקלי טוען על הפרה של הבטחת בחירות, ומתעלם מאלפי הפרות הבחירות של ביבי! אז שקלי מבולבל לחלוטין, המסכן חושב שהוא עושה משהו כאשר הוא למעשה פוגע, כל התשומת לב עלתה לו לראש! ממשלת בנט היא הרבה יותר ימין והרבה יותר אמינה ממשלת ביבי שכולה למען ביבי! אבל שיקלי לא מסוגל לראות את זה. משהו אצלו משובש בהיגיון ובחשיבה, מסכן, פשוט רחמים, רק חבל שימינה צריכים להתמודד עם בוגד כזה שאיבד את מצפונו ופועל נגד ימינה!
  סגור
 • 3.
  ימח שימך אופירה
  רובי 06/2021/06
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הלכת לגן החיות תאכיל את 2 הקופים
  סגור
 • 2.
  מה לא ברור לך ?יש בעיה בהבנה ?קחי מורה פרטי (ל"ת)
  חיים כהן 06/2021/06
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • מורה
  קובי 06/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלי גוטמן מורה מצוין
  סגור
 • 1.
  לא מבין מה שיקלי הולך לתכנית כזו זה מתחת לרמה שלו (ל"ת)
  הודי 06/2021/06
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור