דעות

מתן סמכות לגורמים פוליטיים לאשר מעצרים מנהליים - מדרון חלקלק

מתן סמכות לגורמים פוליטיים לאשר מעצרים מנהליים, היא מדרון חלקלק מאוד והנשק הזה יופעל ובשקיקה בעיקר נגד בן גביר עצמו ושכניו בקרית ארבע, ברגע שהשמאל ישוב לשלטון ויקבל אותו לידיו
משה פייגלין | 
משה פייגלין (צילום מיכאל ארנבורג)
"את הכלי של מעצרים מנהליים אסור להפעיל נגד פשיעה פלילית" -  כך הסביר הבכיר מהפרקליטות למגישה ליאת רגב, השבוע ברשת ב' וציין כי: "זהו מדרון חלקלק, בסוף יופעלו כאן צווים מנהליים, נגד מתנגדים פוליטיים".
אקדים ואומר שבעניין הזה - ממש לא נעים לי לומר - אני מסכים עם עמדת אנשי הפרקליטות. מתן סמכות לגורמים פוליטיים לאשר מעצרים מנהליים, היא מדרון חלקלק מאוד והנשק הזה יופעל, ובשקיקה,  בעיקר נגד בן גביר עצמו ושכניו בקרית ארבע, ברגע שהשמאל ישוב לשלטון ויקבל אותו לידיו.
אבל בן גביר, צודק לגמרי, כשהוא תוקף את הקלות הבלתי נסבלת שבה מופעל הנשק הזה נגד נערי הגבעות, לעומת ההקפדה המופלגת, שמקפידה הפרקליטות בשמירת זכויות האדם של משפחות הפשע. מבלי להתייחס במפורש לנערי הגבעות ניסה איש הפרקליטות שהתראיין, להסביר את ההבדל: "את המעצרים המנהליים יש לשמור אך ורק ל - פשיעה אידאולוגית שנועדה להרוס את המדינה ". הוא הסביר.
עכשיו בואו נחשוב, האם נערי הגבעות שנחשדו בפשיעה לאומנית נגד ערבים עונים להגדרה הזו? פשיעה אידאולוגית שמטרתה הרס המדינה? ככל הידוע לי, הפשיעה שלהם - מגיעה מתוך תסכול על כך שהמדינה לא מגינה עליהם. בערך כמו מישהו שמדביק לך משהו על השמשה כשאתה חונה בחניה שלו. זו עברה כמובן, אבל אי אפשר לייחס לה מניע אידאולוגי רחב יותר, מלבד התחשבנות מקומית והרתעה.
נערי הגבעות לא אוהבים את הערבים, אבל ככל שידוע  לי שכשהם עושים דין לעצמם, מדובר בתגובה למתקפות הערבים, בניסיון לייצר הרתעה ולהרחיקם מהם. אם הערבים היו מראים שכנות טובה, רוב רובם של העימותים לא היו באים לעולם. אבל נניח שאכן מדובר בפשיעה אידאולוגית מאורגנת של נערי הגבעות. אפילו אם זה נכון, ( וכאמור לא זה המצב שאני לפחות מכיר...)  
 
זהו רק צד אחד של הנוסחה שמצדיקה שימוש במעצרים מנהליים. ע"פ הבכיר שהתראיין אצל ליאת רגב, יש המשך לנוסחה - " פשיעה אידאולוגית -  - שנועדה להרוס את המדינה!" האם נערי הגבעות, שנעצרו במעצר מנהלי כי זרקו אבנים על ערבים, תכננו בצורה הזו להרוס את המדינה? ברור שכאן כבר מדובר בקשקוש גמור. רובם הרי מתגייסים לצה"ל ומשרתים ביחידות מובחרות. 
לכל היותר אפשר לומר שמשמעת היא לא הצד החזק שלהם, אבל מוטיבציה אידאולוגית להרוס את המדינה?! לאיזה מדינה הם מתכננים בדיוק לעבור, אחרי שיהרסו את זו? האם נערי הגבעות פועלים בשיתוף עם מדינות אויב או ארגוני טרור? ברור שמופרח לחלוטין לטעון כך, ובוודאי שלא ניתן להוכיח את הטענה הזו.
 
ובכל זאת, נשק המעצרים המנהליים מופעל, בסיטונות ובקלות בלתי נסבלת כלפי נערי הגבעות. נחזור עכשיו למשפחות הפשע. האם הן עונות להגדרה של אותו בכיר? האם מדובר שם בפשיעה אידאולוגית שבאה לפגוע במדינה? גם שם התשובה היא שלילית. אז למה את נערי הגבעות מאשרת הפרקליטות לעצור במעצר מנהלי ואת משפחות הפשע לא? את התשובה נתן בכיר  הפרקליטות עצמו - "בסוף נשק המעצר המנהלי יופעל נגד מתנגדים פוליטיים " אמר הבכיר, זוכרים? 
ובכן זה בדיוק הסיפור, נשק המעצר המנהלי אכן מופעל על ידי מערכת המשפט, נגד נערי הגבעות, מתוך אג'נדה פוליטית מובהקת! את הכוח חסר הבקרה שמצוי בידה, מפעילה המערכת נגד מתנגדיה הפוליטיים! חד וחלק, פשוט וקל! נותר רק לחזור ולברר ומה נעשה עם משפחות הפשע? איך בן גביר יטפל בהם אם אוסרים עליו לעצור אותם במעצר מנהלי ובכן תתפלאו - אבל אני בעד לעצור את משפחות הפשע במעצר מנהלי. רגע רגע,  האם לא אמרתי קודם שאני מתנגד לחקיקה הזו?
 
אכן - אני מתנגד לחקיקה, אבל זה לא אומר שאני לא תומך במעצר המנהלי של החלאות הללו. אז איך אפשר לעשות זאת בלי חקיקה? אתם שואלים? ובכן בדיוק כפי שאתם שם בפרקליטות, קבעתם קריטריונים מוזרים והחלתם אותם על מתנגדיכם הפוליטיים, כך תעשו עכשיו בכדי לבצע את תפקידכם ולהגן על עם ישראל מפני משפחות הפשע. הקריטריון לשימוש במעצר מנהלי אינו קשור לאידאולוגיה אלא לביטחון הלאומי בלבד.
פשיעה מאורגנת שפוגעת בביטחון המדינה, יוצאת מן המרחב הפלילי ונכנסת אל המרחב הביטחוני. אם יישובים יהודיים בגליל מתרוקנים מיושביהם בשל תופעת הפרוטקשן, אזי כבר לא מדובר באירוע פרטי פלילי, אלא באיום לאומי ביטחוני. אם משפחות הפשע המאורגן הופכות את הרחובות במדינה לזירת רצח מתמשכת נוסח המערב הפרוע, אזי כבר לא מדובר באיום אישי אלא באיום על החברה כולה ולכן בפגיעה בביטחון הלאומי!
 
אם הרשיתם לעצמכם להפעיל מעצרים מנהליים נגד מתנגדיכם האידאולוגיים, אתם יכולים להתאמץ קצת ולעשות זאת כשנוצר מצב חירום לאומי/בטחוני שמאיים על כל אזרחי המדינה - כלומר לעשות זאת נגד משפחות הפשע. לא נדרש לשם כך שום חוק!
רק פרקליטות וייעוץ משפטי שלא מתנהלים כסוג של משפחת אינטרסים ויוקרה - סוג של לה פמיליה משפטית כזו - אלא מערכת משפט שזוכרת אצל מי היא אמורה לעבוד ואת מי היא אמורה לשרת.
הכותב: משה פייגלין, ח"כ לשעבר, סופר, הוגה דעות ויו"ר תנועת "זהות"
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה