מינויים

מכללת סמינר הקיבוצים עם מינוי חדש לתפקיד הרקטור

פרופ' סמדר דוניצה-שמידט מונתה בימים אלו לתפקיד רקטור במכללת סמינר הקיבוצים ותנהל את התחום האקדמי והמחקרי במכללה: "זכות גדולה להטביע את חותמי על המכללה". תחליף בתפקידה את פרופ' יהודית וינברגר
מערכת ice | 
הדמיית המעונות (צילום יחצ)
פרופ' סמדר דוניצה-שמידט מונתה בימים אלו לתפקיד רקטור במכללת סמינר הקיבוצים ותנהל את התחום האקדמי והמחקרי במכללה. פרופ' דוניצה-שמידט תחליף בתפקידה את פרופ' יהודית וינברגר. 
פרופ' דוניצה-שמידט היא בוגרת תואר ראשון בבלשנות וספרות אנגלית ותואר שני בהוראת שפות מאוניברסיטת ת"א ודוקטורט בחינוך לשוני מאוניברסיטת טורונטו, קנדה. בתפקידיה הקודמים במכללת סמינר הקיבוצים עמדה בראש המחלקה לאנגלית, בראש יחידת המחקר וההערכה ובראש היחידה להכשרת אקדמאים להוראה. בתפקידה האחרון במכללה שימשה מזה עשר שנים כדיקנית הפקולטה למדעי הרוח והחברה. 
פרופ' דוניצה-שמידט היא חברת הנהלה בארגון הבינלאומי להכשרת מורים ICET, ובין היתר לקחה חלק ברשת מחקר בינלאומית של WERA בנושא ידע מורים, והייתה חברה בצוות כתיבה בינלאומי בנושא תוכניות חלופיות בהכשרת מורים. זאת ועוד, פרופ' סמדר דוניצה הינה עורכת ראשית בכתב העת "דפים" של מכון מופ"ת.
פרופ' דוניצה-שמידט פרסמה ארבעה ספרים, 37 מאמרים בכתבי עת שפיטים, 22 פרקים בספרים, 16 מאמרים בכתבי עת לא שפיטים ו- 49 דוחות מחקר וניירות עמדה. בשנים האחרונות עיקר עיסוקה המחקרי היה בתחומים של מעמד המורה, הכשרת מורים, קליטת מורים במערכת החינוך, התפתחות פרופסיונלית של מורים, שימור ונטישת מורים וכיו"ב.  
 
פרופ' סמדר דוניצה-שמידט אמרה לאחר המינוי: "אני שמחה על האתגר החדש שניצב בפני ורואה זכות גדולה להטביע את חותמי על המכללה. אני מודה להנהלת המכללה בראשותה של פרופ' ציפי ליבמן על הבעת האמון בי ומצפה בקוצר רוח לעבודה משותפת עם כל סגל המכללה לטיוב הכשרת המורים בישראל."
נשיאת מכללת סמינר הקיבוצים פרופ' ציפי ליבמן: "פרופ' סמדר דוניצה-שמידט הינה חברת סגל מצטיינת, ואני סמוכה ובטוחה שכישוריה, ניסיונה הרב בתחום הכשרת המורים, איכות הפעילות המחקרית שלה, מסירותה והיכרותה העמוקה עם המכללה, יובילו אותה ואת המכללה להישגים רבים".
 
סמינר הקיבוצים - המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאומנויות (ע"ר) הינה המכללה לחינוך מספר 1 בישראל, לומדים בה כיום למעלה מ-10,000 סטודנטים לתארים ראשון ושני, הסבות אקדמאיים ולימודי תעודה. המכללה משרתת אוכלוסיית סטודנטים מכל מגזרי הציבור, תוך מחויבות לתפיסת עולם הומניסטית.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה