נדל"ן ותשתיות

מזרחי טפחות ישקיע 60 מיליון שקל בחברה להתחדשות עירונית

זרוע ההשקעות הריאליות של מזרחי טפחות מבצעת השקעה ראשונה מאז הקמתה במסגרת התוכנית האסטרטגית החדשה של הבנק, ורוכשת 20% ממניות חברת ראדקו שעוסקת בתחום ההתחדשות העירונית
ניצן כהן | 
משה לארי (צילום יחצ-אבשלום ששוני)
כחלק מהתוכנית האסטרטגית של בנק מזרחי טפחות, השלימה זרוע ההשקעות הריאליות החדשה של הבנק 60 מיליון שקל בחברת ראדקו שעוסקת בתחום ההתחדשות העירונית. בסך הכל יחזיק מזרחי טפחות 20% מהחברה לאחר ההשקעה.
ראדקו התחדשות עירונית היא חברה-בת של קבוצת רפאלי, שהוקמה לפני כ-25 שנה. הקבוצה היא יזמית של פרויקטים למגורים, נדל"ן מניב ומסחר בישראל ופרויקט הדגל שלה הוא "קריית רפאלי" - שכונת מגורים בצפון אשקלון המונה 3,700 יחידות דיור, מרביתן מאוכלסות.
המקימים ובעלי הקבוצה הם יצחק רפאלי - נשיא ומייסד, ורפאל רפאלי מנכ"ל הקבוצה ויו"ר דירקטוריון ראדקו התחדשות עירונית. ננה חן היא מנכ"לית ראדקו התחדשות העירונית ומשנה למנכ"ל קבוצת רפאלי.
פעילות ההתחדשות העירונית של ראדקו כוללת ייזום והקמה של פרויקטים בכל ברחבי הארץ, בהיקף של כ-4,600 יח"ד חדשות, בנוסף לשטחי מסחר, תעסוקה ומלונאות. לצד הפעילות בישראל, חולשת קבוצת רפאלי על פעילות של ייזום והשקעות נדל"ן, במערב אירופה ודרום מזרח אסיה.
את זרוע ההשקעות הריאליות במזרחי-טפחות הקים ומוביל רון הוכמן – עד לא מכבר שותף בקרן ההשקעות סקיי. הזרוע פועלת תחת החטיבה הפיננסית בבנק בראשותו של עדי שחף, שגם משמש יו"ר ועדת ההשקעות של היחידה.
עורכי הדין שקידמו את העסקה מטעם מזרחי טפחות הם: שרון קליין ורז טפר ממשרד פישר בכר חן, ומצד ראדקו התחדשות עירונית הם : עו"ד עידו גונן – שותף, סגן ראש מחלקת חברות, מימון ותשתיות וראש תחום ביטוח וניהול סיכונים בגולדפרב זליגמן. עו"ד דקלה בצלאל – שותפה במחלקת נדל"ן תכנון ובניה בגולדפרב זליגמן.
מנכ"ל מזרחי-טפחות משה לארי אמר, כי הבנק רואה בתחום ההשקעות הריאליות אחד ממנועי הצמיחה שלו בשנים הקרובות, כשהכוונה היא להשקיע בעיקר בחברות ובענפים שלבנק יש היכרות קרובה איתם מתחומי פעילות אחרים. "ההחלטה שלנו לבצע השקעה משמעותית ראשונה בראדקו, מסתמכת על ההיכרות וההבנה שלנו בתחומי הנדל"ן בכלל וההתחדשות העירונית בפרט. החיבור שלנו לראדקו התחדשות עירונית, עם הניסיון והמקצועיות שלה, יאפשר לחברה לצמוח ולהתפתח ואין לי ספק שהמהלך ישיא ערך בעתיד גם לנו", אמר משה לארי.
רפאל רפאלי מנכ"ל קבוצת רפאלי ויו"ר דירקטוריון ראדקו התחדשות עירונית: "הקבוצה שמה לעצמה למטרה להיות גורם משמעותי ומוביל בתחום ההתחדשות העירונית בישראל ומהלך של חבירה עם גוף פיננסי גדול היא חלק מהאסטרטגיה הזו. בנק מזרחי טפחות מלווה ומכיר את ראדקו התחדשות עירונית, ושותפות זו תאפשר לנו להרחיב את היקף הפרויקטים להם אנו רוצים להתחייב ולבצע".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה