נדל"ן ותשתיות

תהפוך לעיר? זו המועצה שקיבלה מהמדינה 500 דונם

שרת הפנים איילת שקד אישרה השבוע המלצה ששכבה במשך עשור והעבירה כמעט 500 דונם בין שתי רשויות מקומיות, לטובת מועצה מקומית שעתידה להכפיל את גודלה בעקבות כך
מערכת ice | 
קרקעות (צילום pixabay)
בתום עשור של מאבק פורסמה ברשומות המדינה ההחלטה להעביר שטחים נרחבים מיישובי האזור לתחום שיפוטה של קריית עקרון. בשטחים שיועברו תוקם שכונה חדשה והמועצה צפויה להכפיל את גודלה בשנים הקרובות בעקבות כך.
שרת הפנים איילת שקד אישרה את המלצת הוועדה הגאוגרפית להוסיף את השטח המדובר, וההחלטה פורסמה ברשומות השבוע –להעביר 477 דונם מיישובי המועצה האזורית גזר לטובת פיתוח קריית עקרון.
בהחלטה נכתב בין היתר: "קריית עקרון מיצתה את עתודות הפיתוח שלה והוועדה שהוקמה לנושא מצאה כי יש בידי המועצה המקומית את היכולת לקלוט את תוספת האוכלוסייה המתוכננת תוך שמירה על רמת שירותים נאותה, תוך שמירה על ניהול כספי מאוזן".
מועצת קריית עקרון הגישה בקשה להרחבת תחום השיפוט שלה לראשונה בשנת 2012 ומאז הנושא נמצא בדיונים בין ועדות שונות. ההחלטה ניתנה אחרי שנים בהן כמעט ולא נעשתה בנייה חדשה במועצה, לצד מגבלות רבות של בניה לגובה בגלל שדה התעופה תל נוף הסמוך וציפוף בשכונות הוותיקות.
ראש המועצה המקומית קריית עקרון, חובב צברי: "אחרי שנים של מאבק – קריית עקרון עוברת מקיפאון לתנופת בנייה. בזכות השטחים החדשים נוכל לתת פתרונות דיור לצעירי היישוב, לבנות שכונות חדשות ולחזור להיות בחירה אטרקטיבית וזמינה עבור כל מי שמחפש דירה במקום מרכזי ובמחיר טוב. אני מודה לשרת הפנים איילת שקד ולוועדה שדנה בנושא".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה