ויראלי

"כאב עמוק, מענקי המנהיגות", הכנסת סופדת לרב גרשון אדלשטיין

במערכת הפוליטית סופדים למנהיג הציבור החרדי-ליטאי הרב גרשון אדלשטיין שהלך לעולמו בגיל 100. השר גולדקנופף: "שריד לדור דעה שזכה להעמיד רבבות תלמידים וקיבל כל אדם שחילה את פניו לעצה ולתבונה בסבר פנים יפות". דרעי: "אוי לה לספינה שאבד קברניטה"
דוד זולדן | 
הרב גרשון אדלשטיין (צילום פלאש 90/ אהרון קרון)
המערכת הפוליטית מבכה את לכתו של המנהיג החרדי - ליטאי הרב גרשון אדלשטיין, נשיא מועצת גדולי התורה וראש ישיבת פוניבז', שהלך היום לעולמו בגיל 100. 
יו"ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף ספד לו: "יחד עם כל בית ישראל, תלמידיו הרבים ומוקירי זכרו, אני מבכה מרה את הסתלקותו לגנזי מרומים של מרן הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'. הרב היה חטיבה אחת של תורה ויראת שמים, לחם בעוז למען קודשי ישראל ושמירת השבת, שריד לדור דעה שזכה להעמיד רבבות תלמידים וקיבל כל אדם שחילה את פניו לעצה ולתבונה בסבר פנים יפות. 'וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".
שרת התחבורה מירי רגב: "קיבלתי בכאב עמוק את הידיעה על פטירתו של מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין – מענקי המנהיגות היהודית בדורנו. מנהיגותו, תפילותיו וברכותיו של הרב היו נתונות תמיד לטובת כלל הציבור הרחב. גישתו ועצותיו בנושאים שעמדו על סדר היום הלאומי, היו תמיד נטועות באהבת ואחדות ישראל. אני מבקשת להשתתף בצערם הכבד של רבים בעם היהודי בישראל ובתפוצות, שאבלים היום על לכתו. שר וגדול נפל בישראל. יהי זכרו ברוך".
סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר: "מרן הרב גרשון אדלשטיין היה גדול דור, איש בעל שיעור קומה עצום. 100 שנות חיים של תורה והנהגה. הלכותיו היו מגדל אור לשומעי לקחו והארת פניו לכל אדם הייתה מופת של ענווה. פטירתו היא אידה גדולה לעולם התורה, החינוך והחסד. זכר צדיק לברכה".
מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי: "קיבלתי בצער את דבר הסתלקותו של הגאון הרב גרשון אדלשטיין זכר צדיק לברכה נשיא מועצת גדולי התורה. הרב היה סמל ודוגמה בלימוד תורה ובעמל עד יומו האחרון, זה חסרון עצום וצער גדול לי באופן אישי ולעם ישראל בכלל. ביקרתי אותו בביתו, וקיבלתי מחכמתו הגדולה ומעצותיו. תנחומיי למשפחתו, לתלמידיו הרבים, לנציגי הציבור שתחת הנהגתו ולכל מוקיריו".
יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי "נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים. בלב מוכה הלם ויגון נסתלק מאתנו שריד לדור דעה, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין זצוק״ל. אוי לה לספינה שאבד קברניטה. ברוך דיין האמת".
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "צער רב על פטירתו של הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל, מגדולי רבני דורנו בשיבה טובה. הרב אדלשטיין איש ספר ואוהב ישראל, היה שקוע כל כולו בתורה ועבודת השם ואהבת ישראל עצומה. תנחומים למשפחתו היקרה ולרבבות תלמידיו ההולכים בדרכו, אותם חינך לאהבת השם ואהבת האדם".
שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "ברוך דיין האמת. צער רב ויגון קודר בכל שדרות היהדות הנאמנה על הסתלקותו לשמי מעלה של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוקללה"ה, ענק התורה וענק ההנהגה. מרן ראש הישיבה זצוק"ל כיוון את כולם כיצד ללכת בדרך התורה, חינך במשך עשרות שנים אלפים רבים של תלמידים לתורה ויראה והנהיג בעוז עד ימים אלו רבבות מעמך בית ישראל בכל הנושאים שעל הפרק. 'וַכָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה'".
שר העבודה יואב בן צור: "'אָבִי אָבִי רֶכֶב יִשְׂרָאֵל וּפָרָשָׁיו'. נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש, מורנו ורבינו רשכבה״ג, זקן ראשי הישיבות, נשיא מועצת גדולי התורה, הגרי״ג אדלשטיין זצוק״ל. וַכָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה אֲשֶׁר שָׂרַף ה׳".
השר לשעבר מתן כהנא: "ברוך דיין האמת, ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל. משרידי דור דעה שידע לכבד את כל עם ישראל. העמיד רבבות של תלמידים ובגיל מאה עוד העביר את השיעור המרכזי בישיבת פוניבז'. אבדה גדולה לעם ישראל. תנצב"ה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה