קריירה ולימודים

"הכסף החכם צריך ללכת להייטק לתעשייה"

סיון יחיאלי מנכ"ל i4Valley בכנס לציון שנתיים לחברה: "הכסף החכם צריך ללכת להייטק לתעשייה. 4.0 היא השקעה ריאלית, עם רגליים על הקרקע". יזהר שי, יזם, משקיע הון סיכון ושר המדע והטכנולוגיה לשעבר: "עולם היזמות ממשיך לעבוד בכל הקצב גם בימים אלה, גם ההשקעות לא נפסקו"
מערכת ice | 
כנס i4Valley (צילום ריטוב פוטוגרפי)
i4Valley, חממת כרמיאל לתעשייה חכמה, שמשקיעה בסטארטאפים בשלבים מוקדמים (pre-seed, seed) - ציינה שנתיים להקמתה והביאה מאות יזמים, משקיעים, אנשי הייטק, בכירים בתעשייה ומקבלי החלטות להיכרות עם סטארטאפים פורצי דרך בתחום, ולדיון בנושאים הבוערים ביותר בקהילה בשבועות האחרונים – לאן ילך הכסף החכם, איך מעצימים את האקו-סיסטם, איך מחזקים את הקשר של תעשיית הון הסיכון לחברות בתחום, את הקשר בין הסטרטאפים לתעשייה, ואיך משלבים אוכלוסיות בהייטק ובתעשייה ומנצלים את ההזדמנות בתחום החם בעולם.
באירוע, שהתקיים במכללה האקדמית להנדסה בראודה, השתתפו גם השותפים בi4Valley, בהם בין היתר צורי דבוש, יו״ר ובעל השליטה בקליל חלונות מעוצבים, הנרי צימרמן בעלי טרלידור, יפתח סחר – מנכ״ל משותף בקבוצת כתר, איתמר בוכניק – CFO  של חטיבת האירוספייס של חברת וויפרו, וכן פרופ' אריה מרשק, נשיא מכללת בראודה להנדסה, משה קונינסקי, ראש עיריית כרמיאל, מרב גרוסמן,  מנכ"לית המכון ליצור מתקדם, רמי גזית, מנהל מאיץ הגליל, פרופ' מרים ארז, ראש מרכז הידע לחדשנות בטכניון, אסף ברימר – מנכ"ל ומיסד מונא חלל לשינוי, ישי שורק - יועץ לאשכול בית הכרם, מירב גרוסמן מנכ"לית המכון ליצור מתקדם, שרון קורן - ג'וינט אלכא, קרינה רובינשטין - מ״מ ראש זירת הזנק, הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית ועוד.
סיון יחיאלי, מנכ"ל i4Valley: "כולם שואלים - לאן הולך השוק, מה יעשה הנאסד"ק, מה יעשו משקיעים בעולם. שיעור האינפלציה בארצות הברית, באירופה ובארץ גבוה, ובנוסף אנחנו רואים עליית מחירים ריאלית. כאשר ברקע  מלחמת רוסיה-אוקראינה, שמשפיעה על מחירי המזון, הבצורת בהודו, הקורונה, שיבושי הייצור בסין והקשיים בשרשרת האספקה הגלובאלית. העולם מתמודד עם בעיות אמיתיות, בעיות ראליות – מגיפה, מלחמה, שינויי אקלים; וכמו בייקום מקביל - צריכת החשמל השנתית המושקעת בכריית ביטקוין עברה את הצריכה השנתית של ארגנטינה – מדינה של 45 מיליון איש. ועכשיו מול עינינו קורסים הרבה מבנים וירטואלים גדולים ואנחנו שואלים לאן ילך הכסף החכם. התשובה היא: הכסף החכם צריך ללכת להייטק לתעשייה".
לדבריו, "המהפכה התעשייתית הייתה שותפה בכירה בזיהום כדור הארץ – אבל אם אתה מאמין שאתה יכול לקלקל תאמין שאפשר לתקן. והתיקון שלנו הוא דרך 4.0 – יעילות, פריון, חדשנות. מכאן יוצאת החשיבה איך "לעשות יותר עם פחות", באמצעות הטכנולוגיה - פחות זיהום, פחות אנרגיה, טביעת רגל אקולוגית נמוכה של המין האנושי. 4.0 היא השקעה ריאלית, עם רגליים על הקרקע".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה