קריירה ולימודים

החשודים בפגיעה מינית מחרידה בילד אוטיסט ממשיכים להגיע לביה"ס

מזעזע: בסוף השבוע האחרון נחשפה פרשה מזעזעת במיוחד במרכזה ישנו חשד כי שני ילדים מבית ספר באשדוד התעללו ופגעו מינית באופן חמור במיוחד בילד אוטיסט בן 12 הלומד בכיתה תקשורתית בבית ספר יסודי בעיר, זאת בעקבות פוסט שעלה לפייסבוק. כעת נודע כי הם ממשיכים להגיע ללימודים
מערכת ice | 
התעללות-אילוסטרציה (צילום pixabay)
בסוף השבוע האחרון נחשפה פרשה מזעזעת במיוחד במרכזה ישנו חשד כי שני ילדים מבית ספר באשדוד התעללו ופגעו מינית באופן חמור במיוחד בילד אוטיסט בן 12 הלומד בכיתה תקשורתית בבית ספר יסודי בעיר, זאת בעקבות פוסט שעלה לפייסבוק. כעת נודע כי הם ממשיכים להגיע ללימודים.
המקרה אירע לפני כחודש, ביום הבחירות, שהיה כמובן יום שבתון. אחר הצהריים יצאו בן ה-12 ואחיו בן ה-7 יצאו לטייל בפארק צמוד ליד ביתם באופניים. לדברי אמו, היא לא ידעה עד כמה המקרה היה מזעזע, משום שהאח הקטן, הלומד בכיתה ג', שהיה עד לנעשה, פחד לספר. 
האם סיפרה הבוקר (שני) ל"מאקו": האח הצעיר חזר הביתה אך לא סיפר מדוע אחיו הגדול לא חזר עדיין.  התקשרתי למשטרה. הם שלחו ניידת. הם בדקו מצלמות, ואמרו לי אנחנו יודעים לאיפה צריך ללכת. הוא הגיע עם פנים שחורות לגמרי, מלוכלך כולו. הוא בכה ורעד וחזר על המשפט: 'אמא, לא נתנו לי לחזור'. הוא היה במצב מאוד לחוץ, השוטר אמר שאם אני רוצה אני יכולה להגיע להתלונן. הוא אמר 'אמא הכניסו לי אצבעות לתוך הטוסיק ועשו את זה חזק'. הוא ילד שלא יודע לשקר, הוא תמיד מספר אמת".
האם המשיכה: "הם הרביצו לו, ברגליים, בראש, הם השפילו אותו, ירקו עליו, אמרו משפטים כמו  'אתה מכוער בגלל זה אתה צריך לשרת אותנו'. הכריחו אותו לנשק רגליים. הם אמרו לו שאם הוא לא עושה את זה לא ייתנו לו ללכת הביתה. הכניסו לו אצבעות לפי הטבעת. ביקשו ממנו לנשק את איבר המין. הרביצו לו – אחד מחזיק את הילד והשני מרביץ לו מכות ואחר כך התחלפו ביניהם הכריחו אותו לבלוע חול. במזל זה לא קרה. במכון שבו חקרו את הילדים הפוגעים, אחד מהם סיפר שהם השתינו ודרשו מהילד ללקק את השתן שלהם. נתנו לו קצת לברוח מהמקום, ואז תפסו אותו והחזירו אותו להתעלל שוב ושוב. השפילו אותו, אמרו לו שהוא חרא ומכוער ובגלל זה הוא צריך להיות המשרת שלהם".
הנהלת בית הספר הוציאה הודעה לכלל הורי התלמידים: "הורים יקרים, בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים ברשתות החברתיות, ובהם תיאור של אירוע פגיעה בין ילדים בעת מפגש שהתקיים אחר הצהריים בסמוך לביתם. צוותי החינוך פעלו ופועלים במתן תמיכה, ליווי, ושיתוף גורמי החקירה, הרווחה, החינוך, הייעוץ והשירות הפסיכולוגי. חשוב לציין כי נכון לעת הזאת, הרשויות עדיין בוחנות את האירועים המדווחים, ופועלות להבין את העובדות לאישורן. די אם נאמר בשעה זו, כי התמונה המצטיירת מדיווחי כלל המעורבים שונה מהמובא בפרסומים. חשוב להזכיר כלל המעורבים הינם ילדים קטינים, אשר עומדת להם ולמשפחתם הזכות לחיסיון ולפרטיות. בעת הזאת נשמור כולנו בשמירה קפדנית על זכויות הילד, ופרטיותו, יחד עם הבטחת המוגנות האישית לכל ילד וילד. שבוע טוב".
ממשרד החינוך נמסר: "התלמיד מקבל טיפול רגשי, וכי קיימת הפרדה מוחלטת בין התלמידים. האירוע שהתרחש בשעות אחר הצהריים, ביום הבחירות, מחוץ לבית הספר, נמצא בבדיקה על ידי רכזי ההגנה של משרד הרווחה. צוותי החינוך פועלים בשיתוף פעולה עם גורמי החקירה, הרווחה, הייעוץ והשירות הפסיכולוגי. לא נוכל לפרט מעבר לכך, מפאת צנעת הפרט".
מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "ראשית יש לדייק ולהבהיר כי המקרה הנדון אירע ב-1.11, ביום הבחירות, ביום שבתון ולא במסגרת הלימודים. שנית, אירועי פגיעה על רקע מיני מועברים למרכז ארצי המאויש באנשי מקצוע ובכלים מקצועיים, לבחינת המקרה ולקביעת חוות דעת ודרכי טיפול. זהו הנוהל שקבע משרד החינוך ובית הספר אינו סוברני לפעול לבד בעניינים אלה. לאחר הבהרות אלה יצוין כי מרגע שהאירוע הובא לידיעת בית הספר, הוא הועבר לטיפולו של המרכז הארצי לנפגעי הטרדה מינית".
"אין בסמכות בית הספר לקבל החלטות ללא חוות דעת מקצועית של המרכז הארצי וללא ראיות התומכות בטענות לכאורה. בית הספר פעל בהתאם לנוהל המתחייב וממתין לחוות הדעת כאמור. עד אז הילדים הופרדו מהילד נשוא התלונה ואינם שוהים יחד, לא בכיתת הלימוד ולא בחצר בית הספר. יודגש כי עד כה אין שום ראיה לאירוע הקשור בפגיעה מינית ואת זאת יכול לקבוע רק המרכז הארצי, העושה כעת את הבדיקות בנדון. לצערנו, אף שלעת הזאת אין כל ראיה התומכת בטענות על פגיעה מינית, יש מי שבחר 'לטפל' במקרה ולהעלות את הנושא לרשת החברתית מבלי שבדק את המקרה ותוך שהוא עובר על החוק ומפרסם מידע אסור. חומרים אלה שעלו לרשת הועברו ללשכה המשפטית להמשך טיפול".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה