כסף וצרכנות

סמנכ"ל משכנתאות בלאומי: נגיע לכ-100 מיליארד שקל משכנתאות חדשות ב-2021

אורי יוניסי הסביר בכנס 'פסגת הנדל"ן': "מדובר בעלייה של כ-16% לעומת השנה הקודמת, שגם בה נשבר שיא כל הזמנים, מרבית הציבור מעדיף להגדיל את רכיב הפריים לעד 40% מהמשכנתא ולא עד לתקרה המקסימלית של 66%"
כפיר אדר | 
משכנתאות (צילום freepik)
אורי יוניסי, סמנכ"ל משכנתאות וקשרי לקוחות בלאומי, התייחס היום (חמישי) לשיאים הנשברים בלקיחת משכנתאות בישראל, במסגרת כנס "פסגת הנדל"ן" של מרכז הנדל"ן, שהתקיים בתל אביב בו לקח חלק.
"2021 מסתמנת כשנה חסרת תקדים בהיקפי נטילת משכנתאות חדשו וגם בקצב מיחזורי משכנתאות קיימות", הסביר יוניסי. "אם קצב נטילת המשכנתאות החדשות שאנו רואים מתחילת השנה יימשך, בסוף השנה אנחנו עשויים להגיע לקרוב ל-100 מיליארד שקל, עלייה של כ-16% לעומת השנה הקודמת, שגם בה נשבר שיא כל הזמנים. הרקע לכך הוא כמובן הגיאות בשוק הדיור, שנובעת מכמה גורמים, ובהם העובדה שתוכנית מחיר למשתכן יורדת מהמדף בהדרגה, חזרה של משקיעים לשוק על רקע הורדת נטל המס עליהם והתעניינות גוברת של יהודים מחו"ל ברכישת דירה בישראל כהכנה לעלייה אפשרית"."במקביל, אנחנו עדים למספר שיא של בעלי משכנתאות שמתעניינים במיחזור משכנתא, בהיקפים שעולים פי כמה על שנים קודמות. זאת, על רקע הרפורמה שהוביל בנק ישראל במסלול הפריים ורמות הריבית הנמוכות בכל המסלולים. הציבור מנצל את הרפורמה כדי להגדיל את חלקו של רכיב הפריים במשכנתא ולהוזיל משמעותית את ההחזר החודשי. יחד עם זאת, אנחנו רואים שמרבית הציבור מעדיף להגדיל את רכיב הפריים לעד 40% מהמשכנתא ולא עד לתקרה המקסימלית של 66%".

לסיום הסביר: "נראה שהסיבה לכך היא שהריביות בכל המסלולים, גם הקבועים, נמצאות בשפל היסטורי, והציבור מאזן בין הרצון להוזיל את ההחזר החודשי בטווח הקצר לרצון לקבע את רמות הריבית הנמוכות במסלולים הקבועים, וכך ליהנות מריבית נמוכה לאורך שנים ארוכות קדימה, גם כאשר הריבית תעלה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה