כסף וצרכנות

צפו: רמי לוי נגד שר החקלאות: "הוא טועה בחשיבה"

רמי לוי יוצא נגד הצעתו של שר החקלאות, עודד פורר, לקטוע את שרשרת האספקה כדי לעודד תחרות כי זה דווקא מה שיגרום לעלייה במחירים, ומתחייב: "מחירי הפירות והירקות לא יעלו לפני ראש השנה"
מערכת ice |  2
רמי לוי (צילום ארנון בוסאני)
איש העסקים רמי לוי, בעלי רשת הקמעונאות רמי לוי, תוקף הערב (שלישי) את שר החקלאות עודד פורר בעקבות הרפורמה שמתוכננת יחד עם שר האוצר לפתיחת שוק הירקות והפירות שאמורה להוזיל מחירים.
דבריו של רמי לוי נאמרים לקראת ניסיון נוסף לפתירת המשבר אל מול החקלאים וזאת לקראת העברת התקציב ביום חמישי הקרוב. כזכור, שר האוצר, אביגדור ליברמן, מעוניין לפתוח את השוק לייבוא כדי להוזיל את מחירי הפירות והירקות, והחקלאים בהפגנות ומחאות נגד התהליך שייפגע, לכאורה, בפרנסתם.
על פי עיקרי המתווה שיוגש הערב בהשתתפות שר החקלאות, חברי הכנסת מהקואליציה התומכים בחקלאים, והחקלאים עצמם, יתקבלו שלוש החלטות שיביאו לפשרה אל מול מחאת החקלאים.
1. פריסת ביטול התכנון בענף הביצים ל-5 שנים כולל יצירת מסלולי פרישה למגדלים שיצטרכו להיפלט מהענף, 2. יצירת ״דו-שימושיות״ בקרקע חקלאית - אפשרות לחקלאים לא רק לגדל בקרקע ירקות ופירות אלא גם לייצר  אנרגיה סולרית,  ובכך להכניס לא מעט כסף. 3 קביעת מדרג של תמיכות שהחקלאים יקבלו בהתאם לסוג הגידול ומיקום הקרקע.
רמי לוי התראיין הערב (שלישי) בתכנית "לפני החדשות" בחדשות 13 אצל נגה ניר נאמן, ואמר שלהערכתו הרפורמה לא תעבור, ואף הביע את עמדתו בכל הקשור לתמיכה בחקלאים: "מי שצריך לתמוך בחקלאים זה לא הצרכן, אלא המדינה. להוזיל עלויות גידול, מים". כך, לדבריו, עובד זר בענף מרוויח בחו"ל 500 דולר או אירו, ובישראל אותו עובד משתכר כ-3,000 דולר.
על החלטתו של שר החקלאות פורר, לקטוע את שרשרת האספקה ולמנוע מרשתות השיווק לקשר ישיר עם החקלאים כדי לייצר תחרות, ענה רמי לוי כי פורר טועה בחשיבה: "בזכותנו הפירות והירקות זולים, בזכות הרשת שלי והעובדים שלי. אם אני אקנה מיד שלישית, במחיר גבוה ב-40% אז המחיר יהיה יותר יקר באופן אוטומאטי".
על האיום שנשמע לעליית מחירי הפירות והירקות לפני ראש השנה ב-30% בעקבות השרב, אומר לוי כי המחירים ברשת שלו לא יעלו, אלא להיפך יירדו: "נעשה הכול כדי שהצרכן יוכל לסיים את החג בצורה טובה, בצורה של כבוד".

תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  רמי...אתה לא סופר אף אחד ממטר (ל"ת)
  ישראלי 09/2021/02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  שקרים והטעיות
  אלעד 08/2021/31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רמי לוי = נוכל ושקרן! פתיחת השוק ליבוא (בלחץ רמי לוי הנוכל והשקרן) היא רק על מנת לסחוט מהחקלאים עוד כמה אגורות של רווח. מחירי התוצרת החקלאי גבוהים אך ורק בגלל פער תיווך שגוים רמי לוי הנוכל והשקרן וחבר מרעיו בעלי רישתותת המזון! הידעתם שבישראל עבור אין מע"מ על תוצרת חקלאית! זאת אומרת שאת ה- 17% רמי לוי הנוכל והשקרן אוסף לכיסו!
  סגור