כסף וצרכנות

פטור מארנונה ומענקים ב-3,000 שקל: אלו ההטבות שיחלק הקבינט

?ראש הממשלה נתניהו בקבינט החברתי-כלכלי: "עורף חזק נותן לנו גם חזית חזקה במלחמה". שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "רציפות תפקודית, חזרה לעבודה ועידוד תעסוקה למפונים הן החלטות חשובות מאד שהתקבלו היום; נמשיך לחזק את האזרחים ולתת מענה לעסקים תוך שמירה על הכלכלה הישראלית"
מערכת ice |  6
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו (צילום פלאש 90/ אבשלום ששוני)
הסתיימה ישיבת הקבינט החברתי כלכלי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובראשות שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. במהלך הקבינט נדונו ארבעה נושאים: מתווה שיפוי ארנונה למגורים בערים שפונו, עדכון על מתווה מענק לעובדים ולעסקים, מתווה מענק לעובדים בתחום הבניין והחקלאות והמלצת הקבינט החברתי כלכלי לקבינט המדיני בטחוני בנושא שגרת העסקת פלסטינים. בנוסף, השרים קיבלו סקירה מראש רשות החירום הלאומית יורם לרדו.
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני רוצה לחדד את הכמות הכספית שאנחנו הולכים להעביר לטובת אזרחי ישראל - אנחנו כבר הוצאנו מיליארדים רבים לעזור למפונים, לעזור למשפחות החטופים והנעדרים, לעזור לרשויות בצפון ובדרום, למשרתי המילואים ולעסקים; אבל אנחנו הולכים להביא הרבה יותר רק לחודשיים שנשארו - נובמבר, דצמבר. שר האוצר יביא בשבוע הבא תקציב מתוקן לנובמבר-דצמבר שיכלול כ-13 מיליארד שקלים לסיוע אזרחי. זו תוספת ענקית. למשל, אנחנו מוציאים לעסקים פי ארבעה ממה שהוצאנו בקורונה. פי ארבעה. ואנחנו הולכים להוציא כאן סכומים גדולים מאוד. לא יחסר כסף". 

עוד הסביר: "אנחנו נדאג שהכסף הזה יגיע למי שצריך להגיע. זה אומר שאף אחד לא יישאר מאחור. אין בעיה כספית. מדינת ישראל מספיק חזקה מבחינה כלכלית כדי לעמוד בזה וזה יעזור לנו לנהל את המלחמה במקביל ליעדים האחרים שלנו. עורף חזק נותן לנו גם חזית חזקה במלחמה".
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: "ראש הממשלה הגדיר בדיון הקודם חמישה יעדים, אמרתי שהיעד השישי זה לתכלל ביניהם ולהבטיח לעשות אותם ביחד, ואני רוצה באמת לומר לאזרחי מדינת ישראל: יש ממשלה, יש מדינה, היא נותנת רשת ביטחון מלאה. מלחמה, מורכב, לפעמים לוקח זמן. משרד החינוך, הרווחה, הפנים, הבריאות, העבודה, ביטוח לאומי, כלל המשרדים, משרד השיכון על המקלטים, כולם כאן לוקחים אחריות מלאה. למעלה מ-100 אלף איש שפונו מבתיהם תקופה ארוכה מקבלים את המעטפת הכי טובה שאנחנו יכולים ומשתדלים כל הזמן להשתפר". 
עוד המשיך: "אני רוצה לומר בצורה חד משמעית - אין שום צורך שמתעכב כי צריך כסף. אל תקנו את השקרים האלה. כפי שציין ראש הממשלה, אנחנו כבר בשבוע הבא בעזרת השם גם בממשלה וגם בכנסת בשלוש קריאות מגדילים את התקציב. כן, יש שינוי סדרי עדיפויות, יש התייעלות בתוך התקציב הקיים, המלחמה מחייבת, אבל יש גם הרחבה ותוספת מענה לצרכים האזרחיים כדי שנוכל לעמוד בכל מה שעם ישראל צריך עכשיו. כדי שהחברה הישראלית תהיה מלוכדת, חזקה, נחושה, מגבה במאה אחוז ראש הממשלה, אותכם חברי קבינט המלחמה ואת מפקדי צה"ל, את הלוחמים והחיילים הגיבורים שלנו עכשיו בכל החזיתות ונותנת להם את אורך הנשימה הדרוש כדי לנצח ראש הממשלה, תביאו לנו בעזרת ה' ניצחון מוחץ, מהר. העורף כולו מאחוריכם בעניין הזה".
בנושא הארנונה הוחלט כי הממשלה תעניק פטור מתשלום ארנונה למגורים ביישובים שפונו, תוך שיפוי מלא לרשויות המקומיות ושיפוי מלא לעסקים על תשלום ארנונה עסקית. ההחלטה עברה פה אחד. 
בנוסף, שרי הקבינט עודכנו בדבר מענק לעסקים ולעובדים במטרה להחזיר עובדים למקום עבודתם. המתווה כולל תקצוב של 3,000 ש"ח לחודש לעובדים מפונים שחוזרים לעבודה. המעסיקים יהיו זכאים לשיפוי מלא על עלויות שינוע והוצאות. 
כמו כן, שרי הקבינט עודכנו על מענק לעובדים חדשים שיכנסו לענף החקלאות והבניין ויקבלו מענק של 3,000 ש"ח בכל חודש בחודשיים הראשונים ומענק של 4,000 ש"ח בחודש השלישי. במקרה בו העבודה תהיה באיזור שפונה על ידי רח"ל, המענק יהיה כפול ויעמוד על 6,000 ש"ח בכל חודש בחודשיים הראשונים וב-8,000 ש"ח בחודש השלישי.
השרים דנו בנוסף, לבקשת הקבינט המדיני בטחוני, בסוגיית הכנסת פועלים ערבים מיו״ש, ברקע המלצת השב״כ להכנסה מבוקרת של מספר מצומצם. הדיון הסתיים ללא המלצה בנושא זה.
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מתי?? מתי?? (ל"ת)
  B 11/2023/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  סומכים עלייך בנימין נתניהו
  איילת 11/2023/16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תיהיה חזק
  סגור
 • 3.
  הרס את המדינה ועכשיו תור הכלכלה, מאיפה תביא כסף (ל"ת)
  לך לך לך מחיינו 11/2023/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  חברים ודומים
  רוני 11/2023/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סמוטריץ וביבי חברים. הראה לי מי החברים שלך ואדע מי אתה.
  סגור
 • 1.
  נתניהו לך הביתה מספיק עם ההבטחות שלכם שקרנים ממשיכים לה
  מזי 11/2023/10
  הגב לתגובה זו
  2 1
  נתניהו הביתה שקרנים כל המצב היום בגללו הרס את המדינה ובגללו המלחמה תתביישו מבטיחים הרים וגבעות הוא ייתן המון כסף ויעזור לכולנו בולשיט לא להאמין לאף מילה שלו
  סגור
 • די נימאס מהחרטא ברטא מי שיחשוב בזמן ראשי השמאל אכלנו. א
  יוסי 11/2023/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה היה בזמן ראשי השמאל מיתון אבטלה
  סגור