תרבות ופנאי

חושבים שאתם מספיק חכמים לעבוד אצל מאסק? בדקו

האיש העשיר בעולם כיום בחר בקפידה את האנשים שבאו לעבוד אצלו, וזו החידה שהיה שואל בקביעות. האם תצליחו לפתור? בדקו
מערכת ice | 
אילון מאסק (צילום unsplash, אינסטגרם/ אילון מאסק)
בתחילת דרכה שלSpaceX , יצרנית המשגרים לחלל, המייסד והמנכ"ל אילון מאסק נהג להפנות שאלה קבועה לכל המועמדים שהתראיינו אצלו, ככף פרסם הביוגרף שלו אשלי ואנס. בשנים הראשונות ראיין כאלף עובדים, כולל טכנאים ואנשי אבטחה. כשהחברה גדלה יותר, המשיך לראיין את מהנדסי החברה, וזו השאלה שהפנה להם:
אתה עומד על פני כדור הארץ. אתה הולך קילומטר אחד דרומה, קילומטר אחד מערבה וקילומטר אחד צפונה. אתה מסיים בדיוק איפה שהתחלת. איפה אתה עומד?
תשובה נכונה אחת היא הקוטב הצפוני, וזה מה שרוב המהנדסים ענו. אם אתה מתחיל בקוטב הצפוני והולך קילומטר אחד דרומה, ואז קילומטר אחד מערבה ולבסוף קילומטר אחד צפונה, תעשה מסלול משולש ותסתיים בחזרה בקוטב הצפוני, נקודת המוצא שלך.
ואז מאסק אתגר אותם, ושאל "איפה עוד זה יכול להיות?" לפי הביוגרף ואנס, מעטים הצליחו להשיב.
 
התשובה היא ליד הקוטב הדרומי, שם יש אינסוף מקומות שבהם הליכה של קילומטר דרומה, מערבה וצפונה מחזירה אותך בדיוק למקום שבו התחלת. קחו בחשבון את מעגל קו הרוחב ליד הקוטב הדרומי שהיקפו של 1 ק"מ. מכל נקודה במעגל הזה, הליכה של ק"מ אחד מערבה לאורך המעגל הזה תחזיר אתכם לאותה נקודה. לכן כל נקודה קילומטר צפונית למעגל קו הרוחב הזה היא פתרון לחידה.
 
אבל יש גם נקודות נוספות: קחו בחשבון את מעגל קו הרוחב שהיקפו של 0.5 ק"מ. כל נקודה קילומטר מצפון למעגל הזה היא גם פתרון. ואכן, הפתרונות הם כל נקודה של ק"מ צפונית למעגל שהיקפו הוא (1/n) ק"מ עבור כל n.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה