השוק

נתן חץ רצה 400 מיליון שקל והמוסדיים הסתערו עם 2 מיליארד

איש העסקים נתן חץ שנהנה ממוניטין טוב בשוק ההון, רצה לגייס כמה מאות מיליוני שקלים לאמות השקעות, והמוסדיים הסתערו עם ביקושים של כמעט 2 מיליארד שקל; את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו בייס
ניצן כהן | 
נתן חץ אמות (צילום יחצ, פלאש 90)
איש העסיקם נתן חץ ביקש חץ לגייס 400 מיליון שקל באמצעות אג"ח לאמות השקעות והמוסדיים הסתערו והזרימו ביקושים של כמעט 2 מיליארד שקל. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו בייס.
אם כן, אמות השלימה את המכרז המקדים בהנפקת שתי סדרות אג"ח חדשות (ט' ו-י') עם ביקושים בהיקף כולל של כ-1.9 מיליארד שקל. בכוונת החברה להיענות להתחייבויות מוקדמות בהיקף של כ-240 מיליון ש"ח בסדרה ט' וכ-160 מיליון ש"ח בסדרה י'.
סדרה ט' היא סדרה שקלית צמודה למדד המחירים לצרכן, ואילו סדרה י' היא שקלית שאינה צמודה. מח"מ הסדרות הוא כ-9 שנים. הריבית שנקבעה במכרז אג"ח ט' עומדת על 3.2% ואילו הריבית שנקבעה במכרז אג"ח י' עומדת על 5.79%.
אמות השקעות היא אחת ההחזקות המשמעותיות של אלוני חץ שבשליטת נתן חץ. החברה סיימה את הרבעון הרביעי של השנה עם הכנסות של 278 מיליון שקל ורווח נקי של 233 מיליון שקל, כמעט מחצית מהרווח הנקי ברבעון הרביעי של 2022. 
אמות ובכלל נתן חץ נהנים ממוניטין לא רע בשוק ההון וזה ניכר היטב בתשואות האג"ח של החברה. עיקר החוב של אמות הוא צמוד מדד והוא נסחר בתשואה ממוצעת של 2.6%, תשואה שמשקפת מרווח של 1.27% מהאג"ח הממשלתי המקביל, וזה מרווח שנחשב למרווח נמוך. הדירוג של אמות הוא AA עם אופק יציב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה