השוק

האוצר מציע לאל על: המדינה תרכוש מניות של החברה ב-150 מיליון דולר

הלוואה בהיקף מצומצמם יותר לצד הנפקת מניות – זה המתווה שמציעים באוצר לחילוץ אל על, שהמגעים שלה מול הבנקים טרם נשאו פרי. המשמעות - חזרת מניות החברה לידיים ממשלתיות 17 שנה לאחר הליך הפרטתה
איתי פת-יה | 
אל על (צילום freepik, מתוך עמוד הפייסבוק של אל על/ Yochai Mossi)
הלוואה בהיקף מצומצם יותר לצד הנפקת מניות – זה המתווה החדש שמציעים באוצר לחילוצה של אל על. חברת התעופה דיווחה היום (א') לבורסה על המגעים מול הממשלה, במסגרתם ההלוואה שתבקש החברה מהבנקים תעמוד על 250 מיליון דולר במקום 400 מיליון בתכנון המקורי, כשהפער בגובה 150 מיליון דולר יגויס בהנפקת מניות – והמדינה תסכים לרכוש את כל המניות שלא ימכרו.
באל על קיימו דיונים בתקופה האחרונה מול משרד האוצר סביב תכניות ההתייעלות שזה דרש ממנה לשם קבלת הערבות הממשלתית להלוואה בגובה 400 מיליון דולר. הדבר עלה לחברה במאבק מתוקשר מול וועד העובדים ומחלוקות בין הטייסים לעובדי התחזוקה, כשבמקביל הבקשה להלוואה מהבנקים לאומי ודיסקונט טרם נשאה פרי.
 
קראו עוד ב-ice
כעת באוצר שמו על השולחן הצעה אחרת, שאחת המשמעויות שלה היא חזרתן של מניות אל על לידיה של המדינה, 17 שנה אחרי שהחל הליך ההפרטה שלה. אולם, אם אכן בחברה לא יגייסו את מלוא הסכום והמדינה תצטרך לרכוש חלק מהמניות, אלה יועברו לנאמן שסמכויותיו יקבעו טרם מועד ההנפקה, וזה יפעל במטרה למכור אותן חזרה בשוק תוך פרק זמן שיקבע גם הוא בהמשך.

מתווה זה של האוצר טעון את אישורם של ועדת הכספים בכנסת ושל הממשלה, ולצד זאת הסכמה על המשך התייעלות באל על ועיגונה בהסכם קיבוצי שייחתם מול העובדים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה