השוק

האינפלציה בארה"ב צפויה להרים ראש בחודשים הקרובים

הכלכלן הראשי של הראל, עופר קליין, מעריך שללא תשלומי הממשל האמריקאי, הצמיחה בארה"ב הייתה אפסית; שיעור החיסכון של משקי הבית יתמוך בצריכה הפרטית בחודשים הקרובים
ניצן כהן | 
כלכלה בתקופת הקורונה (צילום pixabay)
הכלכלן הראשי של הראל, עופר קליין, מעריך היום שבחודשים הקרובים צפוייה אינפלציה גבוהה בארה"ב וזאת על רקע הביקושים הגדולים ועליית מחירי הסחורות. קליין מעריך ששיעור החיסכון הגבוה של משקי הבית יתמוך בצריכה הפרטית בחודשים הקרובים.
נתוני התוצר בארה"ב לרבעון הראשון הראו צמיחה של שנתית של 4.6%, בדומה להערכות המוקדמות. אך בניגוד לרבעון הקודם, הפעם הצריכה הפרטית הובילה את הצמיחה (7.1%) בשל התוכנית הפיסקאלית המאוד נדיבה של הממשל במהלך מרץ.
"הסיוע הוביל לזינוק בהכנסה הפרטית הריאלית במרץ בכמעט 30% בהשוואה למרץ בשנה שעברה, כאשר ללא תשלומי הממשלה הגידול היה אפסי. שיעור החיסכון הגבוה של משקי הבית תומך בהמשך צריכה פרטית חזקה גם ברבעונים הבאים, במיוחד לאחר שענפי השירותים יפתחו באופן מלא".
עוד אומר קליין כי "הפתיחה ההדרגתית של ענפי השירותים, לצד הזינוק במחירי הסחורות והשילוח בחצי השנה האחרונה יובילו לעלייה חדה באינפלציה בחודשים הקרובים. למרות זאת, בהחלטת הריבית האחרונה הבנק הדגיש את מחויבותו לריבית נמוכה והמשך רכישות אגח לזמן ממושך.
"הנגיד ציין שהם עדיין לא שוקלים עדיין לדון על צמצום המדיניות הרחיבה, והדגיש שלהערכתם הזינוק הצפוי באינפלציה בחודשים הקרובים יהיה זמני. הפוקוס של הבנק כרגע הוא על שוק העבודה, שאמנם השתפר משמעותית, אך עדיין רחוק מרמתו קדם המשבר. המדיניות המרחיבה של הממשלה והבנק המרכזי ממשיכים לתמוך בהיחלשות הדולר בעולם".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה