השוק

רבעון שיא לאזורים: מחיר דירה ממוצעת זינק בכ-26%

אחרי יותר מ-10 שנים וזינוק במחירי הנדל"ן, אזורים מאמצת מדיניות דיווידנד שיכלול חלוקה של שליש מהרווחים בכל שנה; רון אבידן: הכפלנו את המכירות בהשוואה ל-2020 כולה
ניצן כהן | 
רון אבידן, מנכ"ל אזורים (צילום תמר מצפי, 3Division)
אזורים היא אחת הנהנות הגדולות מהבום בענף הנדל"ן. החברה מחזיקה ביכולות בניה, איתור וייזום של נדל"ן כך שהייתה יכולה להגיב טוב לעלייה בביקושים ובמחירים בעולם הנדל"ן והדוחות הכספיים שלה, ברבעון השלישי של השנה מספרים את כל הסיפור.
בסך הכל הרבעון השלישי של השנה היה רבעון שיא של אזורים כשהשיגה רווח נקי רבעוני של 92 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה מתחילת השנה עלה בכ-274% לכ-199 מיליון שקל. הרווחים האלה הביאו את הדירקטוריון לאמץ מדיניות של חלוקת דיווידנדים וזאת אחרי 10 שנים שלא הייתה מדיניות כזו. המדיניות החדשה כוללת חלוקה של 30% מהרווח השנתי של החברה.
 
מתחילת השנה מכרה אזורים 1,039 יח"ד לעומת 625 יח"ד בתקופה המקבילה (עלייה בכ-66%). היקף יח"ד בביצוע ו/או שיווק ממשיך לגדול וכולל 3,372 יח"ד; מתוך 3,058 יח"ד לשיווק נמכרו 2,223 יח"ד בשווי חוזי כולל של כ-4.3 מיליארד שקל.
מחיר מכירה ממוצע של דירה ברבעון השלישי הסתכם בכ-2.35 מיליון שקל - עלייה של כ-25.7%. אזורים צפויה להשיק בשנה הקרובה 5 פרויקטים של התחדשות עירונית הכוללים 1,963 יח"ד.
רון אבידן, מנכ"ל אזורים: "חברת אזורים מגיעה לשיאים חדשים והיסטוריים ברבעון השלישי, עם רווחים מרשימים שידעה אי פעם בתשעת החודשים הראשונים והיקף מכירות שלא נראה כדוגמתו בעבר. למעשה, אזורים כבר עקפה והכפילה הכנסותיה בהיקף הדירות שמכרה, לעומת שנת 2020".
הפרויקטים העיקריים בהם נרשמו מכירות ברבעון השלישי הם פרויקט בתחום ההתחדשות העירונית- MOMENT בבת ים, פרויקט Exchange ברמת גן ופרויקט Yarok בתל מונד.
תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם לכ-705 מיליון שקלים בתשעת החודשים הראשונים, זאת לעומת כ-350 מיליון שקלים בתקופה המקבילה. סך העודפים הצפויים מפרויקטים בביצוע ושיווק וממלאי גמור מסתכמים בכ-1.46 מיליארד שקלים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה