השוק

דרמת ענק בתקשורת: אבי גבאי רוכש את חברת פרטנר

קבוצת משקיעים בראשות אבי גבאי ושלמה רודב רכשה את השליטה בחברת פרטנר. האם יצליחו להגדיל את הרווחיות בסלולר ובטלוויזיה, ומה יהא על גורלם של העובדים?
מערכת ice |  10
אבי גבאי, אבי צבי (צילום פייסבוק/אבי גבאי, ינאי יחיאל)
מי שהיה עד לפני רגע מנכ"ל חברת סלקום, אבי גבאי, התפטר במפתיע וחבר לקבוצת משקיעים יחד עם שלמה רודב - יו"ר יינות ביתן, כדי לרכוש את מניות השליטה בחברת התקשורת פרטנר בעסקה בשווי של 300 מיליון דולר.
העסקה נחתמה לפני שעה קלה אל מול האצ'יסון מהונג-קונג וזאת עבור 27.1% ממניות פרטנר, וזאת אל מול קבוצת המשקיעים שבראשה עומדים כאמור, אבי גבאי, שלמה רודב, ומשקיעים נוספים בהם מנורה, כלל ביטוח, הפניקס והקרן של מורי ארקין. גבאי ורודב יחזיקו 10% מהמניות ויקבלו מימון מהמשקיעים המוסדיים של כ-95 מיליון שקל.
 
כזכור, האצ׳יסון לא הצליחה לקבל היתר שליטה ולכן העבירה את המניות לנאמן. גבאי-רודב צפויים לקבל היתר ולכן נראה שהעסקה תושלם מהר יחסית. אולם, יש לציין כי אמנם האצ'יסון קיבלה את ההצעה מגבאי-רודב, אך העסקה עצמה עדיין צריכה לקבל את האישורים מהגופים הרגולטורים כמו גם ממשרד התקשורת.  
האם הרוכשים החדשים יוכלו להעלות את הרווחיות של פרטנר? נכון לשעה זו יש הערכות כי בטלוויזיה לא ניתן יהיה להביא את החברה לרווחית, אך כן דרך העלאת ההכנסות ממנויי הסלולר, כאשר ניתן יהיה למכור את החברה ברווח בשנים הקרובות.
ועד העובדים של פרטנר מיהר לברך על העסקה, כאשר קרן אופק יו״ר ועד עובדי פרטנר הוציאה הודעה כי: "ועד עובדי חברת פרטנר מברך את קבוצת הרכישה החדשה על השלמת העסקה. בפרטנר יש עובדים מעולים ויחסי עבודה מצוינים, ואנו מקווים כי אלה יישמרו. אנחנו מצפים שכבר בימים הקרובים ייפתח  מו"מ עם העובדים על חלקם במענק המכירה של החברה".
אבי גבאי הוא חלק משוק התקשורת כבר לא מעט שנים כשכיהן כמנכ"ל בזק. גבאי חזר כמנכ"ל סלקום לאחר הפרישה שלו מפוליטיקה וזאת לאחר שמונה לתפקיד על ידי אדוארדו אלשטיין ועמי הראל שהיה היחיד כמעט ששרד מתקופתו של נוחי דנקנר - שניהם כבר לא נמצאים בסלקום מה שאמור היה לאפשר לחברה לעבור לעידן ניהולי אחר.
 
מורי ארקין הוא אחד המשקיעים הפעילים בכלכלה הישראלית. הוא מחזיק חבילת מניות גדולה בבנקים הפועלים ולאומי וכן בחברת ביטוח ישיר. ארקין עשה את הונו ממכירת אגיס שעסקה ביבוא של תרופות לישראל, לחברת פריגו ומאז עשה שורה של עסקאות חלקן כ"סיבובים" כמו ההשקעה בבזק וחלקן כעסקאות אסטרטגיות כמו פועלים ולאומי. 
ארקין נחשב לאחד המשקיעים הרציניים בשוק ההון ויש לו הכרות עם שוק התקשורת הישראלי ולכן אם יכנס להשקעה בפרטנר הוא יכול לעשות לה רק טוב ולהעניק לה שקט ניהולי לאחר שהחליפה לא מכבר מנכ"ל (איציק בנבנישתי באבי צבי) בהליך מוזר.
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  בזיון של העשירון נעליון
  דב 11/2021/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק בישראל מנכל סלקום מתפטר בבוקר ובצהריים קונה את פרטנר. וועדת חקירה
  סגור
 • 8.
  גבאי
  חולח 11/2021/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אסון על פרטנר
  סגור
 • 7.
  המיתוג וחוויית המשתמש שפרטנר מעניקים עושים אותה המתקדמת
  חכם, תם ושאינו יודע 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביותר. לפחות מבין ארבעת הותיקות (אם מישהו בכלל זוכר את מירס)
  סגור
 • המיתוג של פרטנר הרג את החברה
  ככה זה כשמייבאים ממת 11/2021/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הביאו חברת מיתוג שלא מבינה כלום בישראלים, מי שמביא שווייצרים למתג חברה בישראל לא מבין שמיתוג זו עבודה בתרבות. זו תופעה ישראלית שמביאים חברות אירופאיות להכשל כאן
  סגור
 • 6.
  שאלה פשוטה .מאיפה כאלה סכומים? לגבאי? (ל"ת)
  אא 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  הוא בטח לא נכנס לעיסק. רק ביום אחרי שהתפטר מסלקום
  נגטד אינטרסים? 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  להשערתי - הוא התפטר כשהעיסקה היתה על סך השלמה
  סגור
 • 4.
  אבי גבאי
  חייל בצבא 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רוצה להיות איש עסקים ומנהל מצליח כמוהו שאהיה גדול
  סגור
 • 3.
  אין תקופת צינון? (ל"ת)
  Ronit 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  אז אבי צבי ילך הביתה? (ל"ת)
  ירדם 11/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בתקווה שלא ישמיד את ערך החברה
  ג'ו 11/2021/24
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כמו שהיה במפלגת העבודה
  סגור