השוק

סייבר וואן יוצאת לפיילוט באבו דאבי; המניה עולה ב-3.5%

סייבר וואן היא אחת החברות המעניינות בתחום הבטיחות ופיתחה מערכת שחוסמת שירותים סלולריים שמסיחים את דעת הנהג ומהווים גורם משמעותי בתאונות הדרכים; מניית סייבר וואן עולה היום בבורסה ביותר מ-3.5% במחזור גבוה יחסית
ניצן כהן |  1
סייברוואן (צילום איציק בירן)
סייבר וואן מהחברות המעניינות יותר בבורסה מתחילה בפיילוט עם משרד התחבורה של אבו דאבי. במסגרת הפיילוט, יותקנו במהלך חודש ינואר 2022 מערכות SaverOne באוטובוסים של ITC. הצלחת הפיילוט עשויה להניב הזמנה והתקנת מערכות SaverOne לאוטובוסים באופן מסחרי בחברות היסעים ותחבורה ציבורית נוספות באבו דאבי, אשר הינן בפיקוח ITC.
ITC אבו דאבי היא הגורם האחראי להפעלת תחבורה ציבורית וניהול מקומות חניה, כמו כן על פעולות נוספות הנוגעות לתחבורה ציבורית כמו הפעלת מרכזי ניטור תנועה וכו'. ITC הינו גוף ממשלתי המפוקח על ידי אגף העיריות והתחבורה. ההתקשרות בוצעה בתיווך גורם מקומי.
 
הצלחת הפיילוט עשויה להניב הזמנה והתקנת מערכות SaverOne לאוטובוסים באופן מסחרי בחברות היסעים ותחבורה ציבורית נוספות באבו דאבי, אשר הינן בפיקוח ITC. כמו כן, להערכת החברה, הצלחת ההתקשרות עשויה להוביל להנעת רגולציה המחייבת התקנת מערכות חכמות למניעת היסח דעת, כגון מערכת החברה, באוטובוסים
הפיילוט של החברה הוא למעשה הפיילוט השני של החברה בחו"ל, בחודש אפריל השנה הודיעה סייברוואן על שיתוף פעולה עם ענקית המשאיות האיטלקית IVECO, אחת משלוש יצרניות המשאיות הגדולות באירופה, במסגרתו תבחן היתכנות להטמעת מערכת SaverOne  כחלק אינטגרלי ממערכות הבטיחות במשאיות.
מערכת SaverOne נועדה לתת מענה לבעיית היסח הדעת של נהגים העושים שימוש באפליקציות שונות במכשיר הנייד במהלך נהיגה ומסכנים את משתמשי הכביש. בסייבר וואן אומרים כי על פי מחקרים, העלות השנתית של תאונות דרכים בארה"ב בלבד עומדת על כ- 300 מיליארד דולר, כש- 25% מהתאונות קשורות לשימוש במכשיר הנייד בזמן נהיגה. טכנולוגיית החברה מונעת היסח הדעת על ידי מניעת גישה ליישומים שונים במכשיר ואינה מצריכה שיתוף פעולה של הנהג תוך שהיא מייצרת סביבת נהיגה שקטה ובטוחה.
שוק היעד הראשוני של החברה כולל ציי רכב מסחריים ופרטיים בהם תותקן מערכת החברה במטרה להפחית סיכונים ולהוריד עלויות בשל תאונות דרכים בהן מעורבים נהגיהם. לחברות ביטוח וליסינג וכן לחברות המנהלות ציי רכב יש עניין רב בהפחתת נזקים ועלויות כתוצאה מתאונות דרכים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סייברוואן הישראלית מעניינת
  דויד 12/2021/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברגע שתחתם עיסקה המניה תטוס
  סגור