השוק

אל על והפניקס חתמו על הסכם לשיתוף פעולה היסטורי

אל על השלימה את מכירת פעילות מועדון הנוסע המתמיד לחברת בת בשווי של 500 מיליון דולר. הפניקס תעמיד לאל על הלוואה בהיקף של 130 מיליון דולר, ותקבל אופציה לרכישת 25% ממניות חברת המועדון של אל על
מערכת ice |  2
קני רוזנברג (צילום לינקדין/ קני רוזנברג, Magma Images)
אל על מדווחת על השלמת מכירת פעילות מועדון הנוסע המתמיד לחברת בת בשווי של 500 מיליון דולר על פי הערכת שווי שנערכה עבור העסקה על ידי אחת מפירמות רו"ח המובילות. הפניקס תעמיד לאל על הלוואה בהיקף של 130 מיליון דולר ותקבל אופציה לרכישת 25% ממניות חברת המועדון של אל על.
אל על וחברת הפניקס חתמו היום (חמישי) על עסקה, במסגרתה תעמיד הפניקס הלוואה בהיקף של 130 מיליון דולר. במסגרת העסקה הוקצתה להפניקס אופציה לרכישה של עד 25% ממניות חברת המועדון. באל על מדגישים את כניסתה של הפניקס כשותפה אסטרטגית במועדון. כמו כן, אל על מברכת על שילוב הכוחות הצפוי בעתיד בין שתי החברות למטרת שיפור חוויית הלקוח וגיוון הצעות הערך של שתיהן.
 
עסקה זו צפויה לחזק את הנזילות והאיתנות הפיננסית של החברה, להאיץ את יישומה של תוכנית ההבראה שנקבעה עם המדינה, וכן לאפשר השקעות דחופות ואסטרטגיות בצי המטוסים.
דינה בן-טל, מנכ"לית אל-על אמרה: ״העסקה עם הפניקס היא הבעת אמון, של גוף מוסדי ישראלי מוביל, בעתידה של החברה ובפעולות שלנו להבראתה. יתרה מזאת, היא מצביעה על פוטנציאל השווי הגלום באל על. אנו מאמינים כי מערכת היחסים עם הפניקס תצמח לשותפות חזקה וארוכת טווח״.
 
עוד הוסיפה בן-טל: ״אני רוצה להודות ליו"ר דירקטוריון אל על מר עמיקם בן צבי ולבעלי השליטה על האמון והתמיכה עד להשלמת העסקה. תודה מיוחדת ליצחק (איציק) אליאב, סמנכ"ל הכספים של אל על, על הובלת תהליך מקצועי ומורכב, לרונן גלפרין מנכ"ל מועדון הנוסע המתמיד ולאנשי הלשכה המשפטית ומשרדי עורכי הדין יגאל ארנון וש. הורוביץ שליוו את אל על בעסקה".
"כמו כן, אני רוצה להודות באופן אישי לאייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס, לחגי שרייבר, מנהל ההשקעות הראשי של הפניקס, לדבורה מרגובסקי, מנהלת האשראי הלא הסחיר בהפניקס ולמשרד עורכי הדין גורניצקי שליווה את העסקה מטעמם. אני מאמינה כי מערכת היחסים עם הפניקס תצמח לשותפות חזקה וארוכת טווח".
 
אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס: "עסקה זו שמייצרת לנו שותפות ארוכת טווח במועדון משקפת את האמון שיש לנו בדינה בן-טל, מנכ"לית אל על, ובהנהלת החברה. אנחנו שמחים ומברכים על שותפות זו".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ולעזאזל המשקיעים
  תומר 06/2022/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נהנתנים מסריחים
  סגור
 • 1.
  שמו את כספם על קרן הצבי - בלי לקוחות אין מועדון
  אמיר 06/2022/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל-על כרתה את הענף שעליו ישבה . בתור פלטינום של אל-על התחייבתי ומתחייב - לא אטוס איתם גם לא בחינם ..
  סגור