השוק

חברת YBOX מוכרת את זכויותיה במתחם "בילו" בחדרה

חברת הנדל"ן מוכרת שלושה מתחמי מקרקעין בשטח כולל של כ-52 דונם, במתחם בצפון מזרח חדרה, תמורת כ-100 מיליון שקלים
מערכת ice | 
המגרש בחוף אולגה (צילום אסיה חדרה)
חברת YBOX נדל"ן, באמצעות חברת הבת וויי בוקס הכפר הלבן בע"מ, התקשרה בהסכם למכירת יתרת זכויותיה בשלושה מתחמי מקרקעין בשטח כולל של כ-52 דונם, במתחם "בילו" בצפון מזרח חדרה, תמורת סכום של כ-100 מיליון שקלים בתוספת מע"מ והצמדה. חלקה של החברה במקרקעין עומדת על 35% ויתרת הזכויות מוחזקות על ידי שותף. שווי הזכויות של וויי בוקס בקרקע הינו כ-59 מיליון שקל. החברה צפויה לרשום כתוצאה מהעסקה ולאחר שתושלם רווח בסך של כ-40 מיליון שקלים ותזרים מזומנים של כ-70 מיליון שקלים.
 
החברה ושותפתה קיבלו בפברואר הצעה לרכישת המקרקעין תמורת סכום של 255 מיליון שקל. בהמשך לכך, השותף החליט למכור את המקרקעין והציע לוויי בוקס להיענות להצעה או לרכוש את זכויותיו בקרקע בהתאם להוראות הסכם השיתוף, תמורת 166 מיליון שקל.
וויי בוקס מדווחת היום כי לאחר מאמצים רבים מצידה, היא הצליחה כאמור לקבל הצעת רכש לקרקע בתנאים עדיפים משמעותית ביחס להצעת שותפתה, לרבות בקשר לזהות הרוכש ויכולותיו הפיננסיות, והחליטה להתקשר בהסכם מכר.
בהתאם לעיקרי ההסכם, הרוכש ירכוש מוויי בוקס ושותפתה את מלוא הזכויות במקרקעין במצבם כפי שהם (AS-IS) במועד חתימת הסכם המכר כאשר בתמורת לחלקה של החברה בקרקע, ישלם הרוכש כ-100 מיליון שקל בשלבים ובכפוף לתנאים. את החברה ייצג בהסכם עו"ד הראל יריב ממשרד גולדבלט גינדס יריב – עורכי דין.
לדברי יוסי תורג'מן, מנכ"ל קבוצת YBOX נדל"ן, "ההסכם למכירת הקרקע בחדרה מגיע בעיתוי מושלם לחברה ולבעלי המניות שלה. בשנים האחרונות החברה מנהלת מלחמה עיקשת מול עיריית חדרה, עקב חוסר רצונה לקדם את פיתוח המקרקעין למרות התחייבויותיה כמו גם דרישותיה לתשלום היטלי השבחה המבוססים על תוכניות ערטילאיות. החברה ניהלה מאבק משפטי מתיש שהגיע עד לביהמ"ש העליון למימוש זכויותיה. אנו שמחים על מכירת זכויותינו בקרקע, שצפויה להניב לחברה תזרים מזומנים נאה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה