השוק

ברקת במתקפה על האוצר: "לא רוצה לראות פקיד אחד שיגיד לי 'אין לנו'"

שר הכלכלה נכח בדיון בכנסת שעסק בתמיכה באזרחים במהלך ימי המלחמה והשמיע ביקורת חריפה: "למדינת ישראל יש מספיק משאבים". בכיר הליכוד נועד עם אנשי הצמרת העסקית. לדבריו, על המדינה לדחות את כל התשלומים לאזרחים ולעסקים, כולל לשלטון המרכזי
מערכת ice |  4
שר הכלכלה ניר ברקת (צילום חיים גולדברג/פלאש 90)
על רקע אירועי מלחמת חרבות ברזל, והחשש מהשלכותיהם חסרות התקדים על הכלכלה הישראלית, התארח שר הכלכלה ניר ברקת (הליכוד) בדיון שנערך הבוקר (שלישי) ועסק בתמיכה באזרחי ישראל במהלך המערכה שהתקיים בוועדת הכלכלה של הכנסת. במהלך דבריו נשמעה ביקורת חריפה כלפי אנשי האוצר: "אני לא רוצה לראות פקיד אחד של האוצר שיגיד לי 'אין לנו'. אין דבר כזה".
השר ברקת, מי שעד לפני המתקפה עסק בקידום רפורמה כלכלית שתכליתה הגברת הייבוא וצמצום יוקר המחיה, מיפה במהלך הדין את הנושאים שאליהם הממשלה נדרשת לתת את הדעת. "הנושא הכי חשוב הוא סיוע ארצי משמעותי לעסקים בשביל לגרום להם לשרוד את התקופה הזאת. וודאות, פשטות ומהירות פעולה - אלה שלושת הגורמים שמובילים אותנו בהסכמה של כל המגזר העסקי". 
ברקת הוסיף כי בימים האחרונים ניהל מגעים עם בכירי הצמרת העסקית במטרה לעמוד על צורכיהם החירומיים. "אני יכול להגיד שאני מייצג את כולם", הצהיר ברקת. "עשינו עם כולם פגישות, כמעט כל יום אנחנו בקשר איתם. אנחנו הנציגים של המגזר העסקי בממשלת ישראל, בקשר שוטף יום יומי". את דבריו החריפים על מדיניות האוצר סיכם השר: "למדינת ישראל יש מספיק משאבים לקדם ולסייע לכל הצרכים של כל המגזר העסקי".
 
לאחרונה האוצר פרסם רשימת צעדים הנוגעים לקרן להלוואות בערבות המדינה. "עלינו להמשיך את קרן ההלוואות בערבות המדינה", הוסיף השר והתייחס למהלכים פרלמנטרים שבכוונתו לקדם: "דחיית תשלומים של עסקים למדינה. יש עכשיו חקיקה שמאפשרת דחייה תשלומים לתושבים, לאזרחים שאני מברך על כך. לצד הדחייה לאזרח, חייב להיות אותו דבר למגזר העסקי. נורא פשוט דחיית כל התשלומים, נניח לעסקים עד גובה מסוים 200 מיליון שקל. דחיית כל התשלומים עד סוף דצמבר, בשלב ראשון". 
 
"ובדחיית התשלומים ובהפסקת הגבייה - כל דחיית התשלומים הרלוונטיים לשלטון המרכזי, המקומי. זה לא נושא תקציבי זה נושא תזרימי. לאפשר לעסקים להתארגן על עצמם, גם ככה יש להם המון אתגרים בהחזרת עובדים ביצירת רצף אספקה, גם ככה יש להם כאב ראש מאוד גדול. לרובם ככולם בהחלט יתכן אתגר תזרימי".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חבורת אימפוטנטים
  א.א 10/2023/20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  איפה הייתם עד עכשו? כל הכספים הלכו לחרדים ולהסכמים קואליציונים ושרים ללא שום משמעות וכולכם שתקתם עח כספים לנכים לחינוך הרסתם את המדינה והמתתם עלינו שואה אין שום אמון בממשלה הזאת שימו את המפתחות אתם לא ראויים להנהיג את הגועל והשחיתות כבר לא הסתרתם אף אחד לא היסס להעיף אנשי מקצוע להכניס מנויים עם משכורות על חשבון הציבור אנחנו הציבור כבר לא נשתוק ולא נסלח
  סגור
 • 3.
  ליכודניק
  אמיתי 10/2023/18
  הגב לתגובה זו
  1 1
  איפה היית ברקת? חתיחת פחדן שנה לא פתחת פה, כליכודניק אמרתי עכשיו תפתח פה אולי תחליף את ביבי ואז הממשלה היתה רחבה כי לביבי מה לעשות אף אחד לא מאמין אבל בחרת להיות פחדן במחאה מיליון איש יצאו לרחובות לא עשית איחוד פחדן חוף מגלנט שהיה גבר כולכם פחדנים אתה , כץ וכל הפחדנים !! ברקת הפסדת לא דיברת שהיה צריך הפסדת את ההנהגה בליכוד פחדן לך הביתה לעסקים שלך מנהיג אתה לא פחדת מביבי שיגיד שאתה בוגד כמו שעושה לכולם ביבי השקרן
  סגור
 • 2.
  חחחחחחחחחחח
  חורבן הבית 10/2023/17
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ממש מישהו מהם נבהל ממך, לעולם תשאר "כמעט שר האוצר"...
  סגור
 • 1.
  מה הוא פותח את הפה
  דני 10/2023/17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  עד עכשיו היה שתקן. לא העיז לומר מילה על כל מעשי לוין רוטמן ביבי
  סגור