השוק

קבוצת שלמה השלימה הרחבת 2 סדרות אג"ח בביקושים של 807 מיליון שקל

במסגרת הגיוס, חברת שלמה אחזקות הרחיבה שתי סדרות אג"ח יט' (שקלית), ו-כ' (צמודות מדד), במח"מ של כ-3.5 ו-3.7 שנים, בהתאמה
מערכת ice | 
מטה קבוצת שלמה, קרית שלמה צריפין (צילום אורן אלפסי)
חברת שלמה החזקות מקבוצת שלמה דיווחה כי השלימה בהצלחה את המכרז למשקיעים מסווגים במסגרת הרחבת שתי סדרות אג"ח (יט’, כ’). במסגרת המכרז נרשמו ביקושים כוללים של כ-807 מיליון שקל, כאשר החברה בחרה לקבל התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח בהיקף כולל של כ-500 מיליון שקל. האג"ח מגובות בערבות של ש. שלמה רכב.
תמורת ההנפקה תשמש בעיקר למחזור חוב פיננסי קיים ולפעילותה השוטפת של חברת ש. שלמה רכב והחברות הבנות שלה. המחיר המכרז בסדרה יט' (השקלית) במסגרת המכרז משקף תשואה אפקטיבית של 5.57% (כולל עמלת התחייבות מוקדמת) והחברה החליטה לקבל התחייבויות מוקדמות בסדרה זו בהיקף של כ-252 מיליון שקל.
 
המחיר בסדרה כ' (צמודת מדד) במסגרת המכרז משקף תשואה אפקטיבית של %3.17 (כולל עמלת התחייבות מוקדמת) והחברה החליטה לקבל התחייבויות מוקדמות בסדרה זו בהיקף של כ-249 מיליון שקל. סדרות יט’ ו-כ’ מדורגות ilAA על ידי S&P מעלות.
במכרז למשקיעים מסווגים השתתפו מגוון רחב של גופים מוסדיים, מהגדולים בשוק ההון המקומי. את ההנפקה הובילו רוסאריו שירותי חיתום ו-IBI חיתום והנפקות ואיתה פעלו גופי חיתום נוספים. המכרז לציבור יתקיים בימים הקרובים.

צילום: עזרא לוי​
אסי שמלצר, יו"ר קבוצת שלמה, מסר: "אנו שמחים על הביקושים הערים שנרשמו במהלך המכרז למשקיעים מסווגים ומודים למשקיעים על הבעת האמון בחברה גם בתקופה הזו. אנו סבורים שיש להמשיך בפיתוח עסקי הקבוצה וכלכלת ישראל".
השבוע פרסמה קבוצת שלמה החזקות את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2023 והציגה צמיחה בהכנסות בכל מגזרי הפעילות שגדלו בכ-6% והסתכמו בכ-1.4 מיליארד שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ-135 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2023 הכנסות הקבוצה צמחו בכ-9% והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם בכ-324 מיליון שקל.
חטיבת הרכב והאשראי רשמה גידול של כ-4% בהכנסות הרבעון השלישי שהסתכמו בכ-1.1 מיליארד שקל. כמו כן, נרשם שיפור בתוצאות חברת הביטוח ברבעון השלישי - ההכנסות מפרמיות צמחו בכ-13% והחברה עברה להציג רווח של כ-22 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה