בריאות

חשש חמור לזיוף תרופה פופולרית בישראל: "מסכן את החיים"

התרופה אוזמפיק, המסייעת בירידה במשקל ואושרה לראשונה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA ב-2017 לטיפול במחלת הסכרת, נמכרת באופן לא חוקי מצד גורמים לא מורשים. החברה מסרה כי ייתכן שנרכשו מצד גופים לא מורשים. הנושא בחקירה יחד עם רשויות הבריאות
מערכת ice | 
בית מרקחת (צילום freepik)
בהלה גדולה בישראל בעקבות חשש לזיוף התרופה הפופולרית 'אוזמפיק'. חברת התרופות והיצרנית של התכשיר, נובונורדיסק, קיבלה תלונות רבות לגבי "מוצרים חשודים", שנרכשו מחוץ לבתי מרקחת מורשים והופצו באופן לא חוקי ובכך מסכנים פציינטים.
התרופה המדוברת מסייעת בירידה במשקל ואושרה לראשונה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA ב-2017 לטיפול במחלת הסכרת. החברה מסרה לא מכבר כי התרופה סייעה להביא לירידה של עד 20 אחוז ממשקל הגוף עבור הנוטלים אותה.
 
בנובונורדיסק טענו לא קיבלו הוכחות מוצקות כי "עטים" לגילוי הסכרת הללו מזויפים והונפקו בבתי מרקחת חוקיים עבור המטופלים, אבל ייתכן שנרכשו מצד גופים לא מורשים. הנושא בחקירה יחד עם רשויות הבריאות.
 במאקו, הסביר ד"ר רז הגואל, מומחה לטיפול בהשמנה: "רכישת התרופה בשוק השחור מסוכנת. מי שנוטל אותה ללא אישור, ללא מרשם וללא ליווי של רופא - מסכן את חייו. תרופות מזויפות, שמרכיביהן אינם ידועים, עלולות לגרום לתופעות לוואי חמורות, ורכישה שלהן היא לא רק עבירה פלילית - היא סכנת נפשות אמתית". 
ברשויות הפדרליות הסבירו: "ייתכן שישנן גרסאות נוספות של התרופה המזויפות שעדיין נמכרות באירופה בדרכים שאינן חוקיות". במקביל, חברת נובונורדיסק מבקשת מהמטופלים לפנות בהקדם, בכל מקרה של חשד לתרופה מזויפת וכמו כן ביקשה להגביר את העירנות לגבי המקום בו נקנית התרופה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה