משפט

ח"כ מלינובסקי בהצהרה מפתיעה: "שחררו, דרעי לא יהיה שר"

"חוק דרעי 2" צפוי לעבור ברוב מספק וכך ההערכה גם לגבי הקריאות הבאות עד לאישורו המוחלט של החוק שיסלול את חזרתו של דרעי לשולחן הממשלה. באופוזיציה מתקוממים נגד המהלך הדרמטי
דוד זולדן |  11
יוליה מלינובסקי, אריה דרעי (צילום פלאש 90/ נעם רבקין פנטון, יונתן זינדל)
הוועדה המיוחדת אישרה את חוק דרעי 2 לקריאה ראשונה והוא מתוכנן לעלות במהלך היום להצבעה במליאת הכנסת. לפי הצעת החוק בג"צ לא יוכל להתערב במינויים של שרים מכל עילה שהיא. באופוזיציה לא נותרים אדישים ומתקוממים נגד המהלך.
ח"כ אורית פרקש הכהן (המחנה הממלכתי) אמרה בוועדה: "החוק הזה לא נותן שום מענה לחוסר החוקיות של התיקון בהיעדר סעיף שאומר שהוא ייכנס לתוקף רק בכנסת הבאה ואני דורשת שנוסיף את זה". ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ציינה כי: "יש פה מנגנון שהממשלה בכל זאת תעשה מה שהיא רוצה ואם היא לא צודקת אז ועדת הכנסת תכשיר את המינוי. תראו, אין תמיכה ציבורית לחוק הזה ולכל המהלך הזה. זה פשוט זלזול מוחלט באינטליגנציה של אזרחי ישראל. אני מרגישה בטרילוגיה - היה לנו 'חוק דרעי ראשון', עכשיו 'דרעי 2' ועוד מעט יהיה לנו בקצב הזה גם 'חוק דרעי 3'. שחררו, דרעי לא יהיה שר".
 
כאמור, הוועדה המיוחדת אישרה לקריאה ראשונה את הצעת חוק דרעי 2 – החוק שיימנע מבג"צ להתערב במינוים של שרים בממשלה. בראש הוועדה המיוחדת עומד יו"ר הקואליציה אופיר כץ, ובהצבעה תמכו 9 ח"כים מול 6 ח"כים שהצביעו נגד. ההצעה מתוכננת להגיע במהלך היום למליאת הכנסת להצבעה בקריאה ראשונה.
על פי הצעת החוק לתיקון ביקורת שיפוטית לעניין כשירות במינוי: בית המשפט, לרבות בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, לא יהיה מוסמך לקיים ביקורת שיפוטית על מינויים של שרים וזהותם, מכל עילה שהיא, למעט לעניין תנאי הכשירות שקבע המחוקק. באמצעות החוק מבקש דרעי לעקוף את פסיקת בג"צ שקבעה כי "לא סביר" למנות לשר מי שנאשם בפלילים, או שהורשע בעבירה – כפי שנעשה לדרעי לפני מספר חודשים.
הצעת החוק צפויה לעבור ברוב מספק וכך ההערכה גם לגבי הקריאות הבאות עד לאישורו המוחלט של החוק שיסלול את חזרתו של דרעי לשולחן הממשלה.

תגובות לכתבה(11):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  יין
  גוחע 03/2023/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לכל. שר. בממשל הימין. ושמול. לכו. לשתות. יין. לפני. פסח. ותרגישו. טוב. גם. אחרי פסח
  סגור
 • 10.
  מה לך ולנו
  ניסים 03/2023/25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עוד תאכלו את הכובע לא עוד הרבה זמן דרעי ישוב למקומו הטבעי וינהל את הממשלה כשנים עברו אין ממשלה בלי דרעי .והיא הנותנת ממשלה שלא מתפקדת כי דרעי לא שם .ברגע שיחזור ןזה לא עוד הרבה גם נתניהו יתחיל לפרוח מחדש
  סגור
 • 9.
  חוק דרעי יכריז רישמית שבישראל מימשל עברייני
  נעה 03/2023/23
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כל מי שהצביע ויצביע על בלימת ביקורת שיפוטית בעניין מינוי עבריין מורשע לתפקיד שר, מעיד על עצמו שהוא מושחת, חסר ערכים ומצפצף על רוב הציבור. 400,000 מצביעי דרעי כולל אבא של דיסטל לא בוחלים בממשלה עם עבריין בוגר כלא מעשיהו על עבירת שוחד, שמעד שוב, אותם 400,000 לא יתכן שיכפו שר עבריין על כולם. החוק לא חוקתי ונוגד את ישראל כמדינת חוק.
  סגור
 • 8.
  יולייה
  כ 03/2023/22
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שיישחררו אותך לא תיהיה שרה יהיה יותר אויר בכנסת
  סגור
 • 7.
  האיום של מילינובסקקי!!!!!!
  בנימין 03/2023/22
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מי היא שתקבע שדקעי לא יהיה שר האישה הזו גזענית ואסור לה להביא דעה במקקום בית המשפט העליון.
  סגור
 • טען עוד
 • 6.
  תודה לביבי
  חי 03/2023/21
  הגב לתגובה זו
  4 2
  מעולה אני ממתין שינוי דרעי ! הסוף לבגצ השמאלני !
  סגור
 • 5.
  דרעי יהיה שר, כי אנחנו, הציבור, בחרנו בו לשם כך. (ל"ת)
  אזרח בוחר 03/2023/20
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 4.
  ממשלה עם עבריינים (ל"ת)
  עמך ישראל 03/2023/16
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • 3.
  רק בגלל ח"כ כמו יוליה מלינובסקי
  מריו 03/2023/15
  הגב לתגובה זו
  2 4
  ממשלת נתניהו תשרוד עוד 20 שנה .. פשוט לא יכול להסתכל על האישה הזו ואני בטוח שיש עוד אלפים כמוני .. תמיד אראה בפניה את אכילת הסנדביץ' באמצע הדיון בוועדה לענייני דתות.. זה כל כך הגעיל אותי שלא אשכח לה את זה לעולם
  סגור
 • 2.
  האנטישמית מאוקראינה !!! (ל"ת)
  אסף 03/2023/15
  הגב לתגובה זו
  6 5
  סגור
 • 1.
  שלח אותה לטורקיה
  זולדן 03/2023/15
  הגב לתגובה זו
  3 4
  היא מתקרחת מיום ליום המכוערת הזאת
  סגור