בארץ

טיפס על האוורסט והקדיש לחברו שנרצח בנובה: היזם הישראלי במבצע מרגש

לאחר אימונים של חודשים ומסע מפרך בן 6 שבועות, העפיל מטפס ההרים הישראלי רן קראוס לפסגת ההר הגבוה בעולם. "מקדיש את הרגע המרגש הזה לחברי מתן מרדכי ליאור ז"ל  אשר נרצח באכזריות במסיבת הנובה" 
מערכת ice | 
רן קראוס על ההר (צילום רן קראוס)
בתום מסע טיפוס אינטנסיבי בן 6 שבועות, וכשהוא מלווה ב-8 מטפסים נוספים מרחבי העולם, העפיל אמש המטפס הישראלי רן קראוס לפסגת האוורסט, ההר הגבוה בעולם. בכך הפך קראוס לישראלי ה-11 שהצליח להעפיל להר. המסע המאתגר של קראוס לפסגה התאפשר בחסות לתמיכה של גיאו מוביליטי יבואנית Geely לישראל.
קראוס הקדיש את מסעו ואת הישגו לחברו מתן מרדכי ליאור ז"ל אשר נרצח באכזריות במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, בעודו מסייע לכל מי שיכל בגבורה עילאית הציל חיים רבים. המסע של קראוס לפסגה התאפשר בחסותה של גיאו מוביליטי יבואנית Geely לישראל תחת הסלוגן - Think Further.
קראוס, בעברו יזם היי טק מצליח, יצא לנפאל בתחילת חודש אפריל במטרה לעשות היסטוריה ולכבוש את הפסגה המפורסמת, המיתמרת לגובה של 8,849 מטר. ההכנות למסע המפרך כללו לא רק אימונים פיזיים, כי אם גם אימונים מנטליים לגובה הרב ולתזונה הנדרשת - אשר הכינו אותו לרגע האמת בצורה מיטבית. כחלק מההיערכות ועל מנת לדמות טיפוס להר האוורסט בגובה של 8,849 מטר במשך כ-8 שבועות. התאמן קראוס וטיפס על שורה של הרים בישראל ביניהם הר החרמון ומצדה. 
את הטיפוס לפסגת האוורסט הקדיש קראוס לחברו מתן מרדכי ליאור ז"ל אשר נרצח באכזריות במסיבת הנובה ב- 7 באוקטובר, ליאור סיפק את ההגברה, תשתית החשמל והתאורה עבור המסיבה. סיפור גבורתו נודע בכך שמתן מרדכי ליאור ז"ל דאג להישאר מבין האחרונים בשטח המסיבה, זאת על מנת לכרוז להכווין את המבלים אל מחוץ לרחבה ולהפנותם לאזורים בטוחים. ההישג המרשים של רן מצטרף ל- 10 מטפסי הרים ישראליים לאורך ההיסטוריה שהצליחו אף הם לכבוש את הפסגה, מתוך כ-6,000 איש שעשו זאת ברחבי העולם כולו. 
בשיחה מפסגת האוורסט מסר רן קראוס: ״היה מסע ארוך וקשה מכל טיפוס אחר שעשיתי בחיי. לאחר שישה שבועות מאתגרים, זכיתי להגשים את היעד, המטרה והחלום, ולעמוד על הפסגה הגבוהה בעולם. אני מקדיש את הרגע המרגש הזה לחברי מתן מרדכי ליאור ז"ל אשר נרצח באכזריות במסיבת הנובה ב- 7 באוקטובר, בעודו מסייע לכל מי שיכל בגבורה עילאית הציל חיים רבים. הניצחון האישי שלי הוא עוד ניצחון של רוח האדם והרוח הישראלית. אני מודה לג׳ילי והראל כספונסרים, ולכל מי שליווה אותי בשנתיים האחרונות של ההכנות".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה