בארץ

קק"ל ומכון שמיר קיימו מפגש מיוחד למען החקלאות בגולן

דינה גלעד, מנכ״לית מכון שמיר למחקר: ״הקשר בין קק"ל לגולן הינו ארוך שנים ופורה. כעת הוא עולה מדרגה, לא רק תמיכות בהכשרות קרקע, בניית מאגרי מים, הרחבות יישובים, פינוי מוקשים וכו', אלא גם תמיכה בפרויקטים חדשניים מחוללי שינוי בתחומי האגריטק והמזון"
מערכת ice | 
בכירי קקל ומכון שמיר (צילום נתנאל דיין)
אתמול (שני) נערכה פגישה של בכירי קק"ל ובכירי מכון שמיר למחקר. הפגישה נועדה לדון בתוכנית מחוללת מפנה של הגולן: חקלאות רמת הגולן ניצבת בימים אלו בצומת דרכים מהחשובות והרגישות ביותר שידעה מראשית דרכה. לצד שורה ארוכה של אתגרים וחסמים, צמחה בגולן הנהגה חקלאית צעירה, מקצועית ונחושה הרואה באתגרים הזדמנויות צמיחה, דוגלת בשיתופי פעולה, נכונה לממש את היתרונות היחסיים המובהקים המאפיינים את שטחי הרמה ומעל הכל לוקחת אחריות על עתידה ומנהיגה חבל ארץ מיוחד המושתת על חקלאות וערכיה. בחודש הבא, ייערך טקס הנחת אבן פינה, עבור בניין מעבדות חדש בתמיכתם הנדיבה של קק״ל.
נכחו באירוע: יפעת עובדיה-לוסקי, יו״ר קק״ל, יצחק וקנין – יו"ר עמית, גדי מאירי - יו״ר ועדת הכספים קק״ל ויובל ייני, מנכ"ל וסמנכ״ל הכספים של קק"ל לצד מנהלי מכון שמיר, היחידה לחקלאות וחדשנות גולן, סגן ראש מועצה אזורית גולן, חכ"ל גולן ומי גולן.
 
יפעת עובדיה-לוסקי, יו״ר קק״ל: ״עוד מימי ראשית הציונות קרן קימת לישראל שמה לה למטרה לפתח את מדינת ישראל. הגולן זהו חבל ארץ חשוב ומשמעותי למדינה. יש כאן היסטוריה יהודית בת אלפי שנים והתיישבות שמקיימת את החזון הציוני הלכה למעשה. פיתוחה ושגשוגה של רמת הגולן היא משימה ציונית ראשונה במעלה ואנו בקק"ל גאים להיות חוד החנית בתמיכה ברמה. החקלאות הישראלית באזור חשובה וקריטית, ולכן אנחנו משקיעים פה. אני מברכת את המכון על קידום הפרויקטים והמיזמים, שיתוף הפעולה הזה עוד יניב פירות להתיישבות ולחקלאות הישראלית".
דינה גלעד, מנכ״לית מכון שמיר למחקר: ״הקשר בין קק"ל לגולן הינו ארוך שנים ופורה. כעת הוא עולה מדרגה, לא רק תמיכות בהכשרות קרקע, בניית מאגרי מים, הרחבות יישובים, פינוי מוקשים וכו', אלא גם תמיכה בפרויקטים חדשניים מחוללי שינוי בתחומי האגריטק והמזון. התמיכה בפרויקטים בהובלת מכון שמיר עוסקת בעיצוב חקלאות העתיד והביטחון התזונתי של תושבי המדינה״ֿ.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה