בארץ

חרבות ברזל, היום ה-43: הותרו לפרסום שמותיהם של 6 חללים שנפלו בעזה

צה״ל תקף סוללות טילי קרקע אוויר בלבנון אחרי ניסיון ליירט כלי טיס של חיל האוויר, הורחבה המתקפה לכיוון זייתון וג׳בלייה, חמאס אישר את דבר חיסולו של יו״ר הפרלמנט העזתי. הקבינט המורחב יתכנס הערב לדון בין היתר בעניין הסולר. ‏גורם בקבינט המלחמה על הכנסת הדלק לרצועה: הצעה שהובאה על ידי רה"מ והתקבלה פה אחד
מערכת ice | 
מלחמת חרבות ברזל היום ה-43 (צילום vecteezy, דובר צהל, פלאש 90/ אדיי ישראל, דנה קופל/ POOL)
צה"ל ממשיך להתקרב להכרעת חמאס במסגרת המשך התמרון הקרקעי של כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה. יומה ה-42 של המלחמה בעזה (שישי) מתמקד בהכרעת החמאס לאחר הפגיעה הקשה במחבלים שהסתתרו בשיפא, הלחץ על בכירי חמאס הולך ומתהדק, אבל במקביל הכנסת הדלק לרצועה יוצרת זעם רב, כאשר נרשמו מטחים למרכז ולאשקלון.
שוטרי מחוז מרכז מבצעים כעת סריקות נרחבות על מנת לאתר זירות נפילה של פריטי רקטה בתחום מרחב שפלה. בשלב זה לא ידוע על נפגעים או נזק וככל שיהיו פרטים נוספים נעדכן את הציבור. משמעת אזרחית – מצילה חיים אנו קוראים לתושבים להישאר במרחבים המוגנים, להימנע מהגעה לזירות ולא להתקרב או לגעת בשרידי רקטות העשויים להכיל חומרי נפץ ולדווח על כך ללא דיחוי למוקד 100 של משטרת ישראל.
 
ראש המל״ל הסביר: ראש הממשלה שוחח עם שר האוצר והסביר לו את מה שהסברתי. סוכם לכנס את הקבינט ולפרוס בפניהם את הנושאים האלה. כשנדע שניתן לשחרר חטופים, לא שחרור מניפולטיבי, אלא שחרור מסיבי, רק אז נסכים להפסקת אש. ההחלטה להכניס דלק נועדה למנוע מגפות. אם יהיו מגפות לא נוכל להמשיך אם יהיה משבר הומניטרי. גורמי הביטחון אמרו פה אחד שזה לא פוגע בלחימה. בשלב הזה אין עסקת חטופים. אין הסכמה בשום סוגיה מהסוגיות שעומדות על הפרק. אם תהיה עסקה כזו היא תביא לכך שהרבה מאוד משפחות יוכלו להתאחד עם יקיריהן.
צה״ל תקף סוללות טילי קרקע אוויר בלבנון אחרי ניסיון ליירט כלי טיס של חיל האוויר, הורחבה המתקפה לכיוון זייתון וג׳בלייה, חמאס אישר את דבר חיסולו של יו״ר הפרלמנט העזתי. הקבינט המורחב יתכנס הערב לדון בין היתר בעניין הסולר
‏גורם בקבינט המלחמה על הכנסת הדלק לרצועה: הצעה שהובאה על ידי רה"מ והתקבלה פה אחד, דיווחים בטורקיה: קבוצה של משפחות ישראליות שקרובותיהן נחטפו חמאס כתבו מכתב לנשיא ארדואן, ובו ביקשו "התערבות הומניטארית במשבר המתמשך". המשפחות פנו ל"יכולת השפעתו של ארדואן במזרח התיכון ובעולם המוסלמי", דחקו בו להשתמש בכוחו כדי להביא לפתרון. "אנו מאמינים שאתה נמצא בעמדה ייחודית להיות לעזר לאין שיעור", כתבו.
17:50 חילופי אש בגבול לבנון: טנקים ומטוסים תקפו יעדי חיזבאללה לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בשטח לבנון. כך מסר דובר צה"ל, שציין כי בשעה האחרונה זוהו מספר שיגורים לעבר מוצבי צה"ל משטח לבנון. בתגובה לשיגורים, טנקים וכלי טיס של צה"ל תקפו מספר עמדות תצפית של חיזבאללה.
עוד נמסר כי כלי טיס מאויש מרחוק של צה"ל ביצע נחיתת חירום לפנות בוקר בשטח פתוח בצפון הארץ. מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי כלי הטיס לא נפגע מירי אויב. אין נפגעים, הנסיבות מתוחקרות.
18:45 הותרו לפרסום שמותיהם של שישה חללי צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם. 
שמות החללים: 
- רס״ר (מיל׳) דוד (דודי) דגמי (David (Dudi) Digmi), בן 43, ראשון לציון, פרמדיק בחטיבה הדרומית, באוגדת עזה, נפל ב-07/11.
- סמ״ר שלמה גורטובניק (Shlomo Gurtovnik), בן 21, ממודיעין-מכבים-רעות, חובש קרבי בגדוד 46, חטיבה 401 (׳עוצבת עקבות הברזל׳), נפל בקרב ברצועת עזה.
- סרן עדן פרוביזור (Eden Provisor), בן 21, מאלפי מנשה, מפקד מחלקה בגדוד 52, חטיבה 401 (׳עוצבת עקבות הברזל׳), נפל בקרב ברצועת עזה.
סמ״ר עדי מאלכ חרב, (Adi Malik Harb), בן 19, מבית ג׳ן, לוחם בסיירת נח״ל, חטיבת הנח"ל, נפל בקרב ברצועת עזה.
- סמ״ר שחר פרידמן (Shachar Fridman), בן 21, מירושלים, לוחם בגדוד 101, חטיבת הצנחנים, נפל בקרב ברצועת עזה.
רס״ן ג׳מאל עבאס (Jamal Abbas), בן 23, מפקיעין, מפקד פלוגה בגדוד 101, חטיבת הצנחנים, נפל בקרב ברצועת עזה.
21:00 יו"ר המחנה המחנה הממלכתי בני גנץ והשר גדי אייזנקוט נפגשו עם משפחות החטופים במטה המשפחות סמוך לקריה בתל אביב.
21:18 ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה במסיבת העיתונאים למשפחות החטופים שסיימו את הצעדה מוקדם יותר מול משרדו בירושלים, ואמר: "אנחנו צועדים אתכם. אני צועד אתכם וכל עם ישראל צועד איתכם. יש הרבה שמועות לא מבוססות והרבה פרסומים לא נכונים. עד לרגע זה לא הייתה עסקה, אבל כשיהיה לנו על מה - נדווח לכם על כך". נתניהו ציין: "אנחנו יודעים את הסבל והסיוט שבהם נמצאות משפחות. אנחנו מסתכלים על התמונות וחושבים זה הבן שלי, האישה שלי, ההורים שלי".
נתניהו ציין כי הלחימה נמשכת בהצלחה וטען כי בין היתר מה שמאפשר זאת "הוא כיפת ברזל מדינית שמאפשרת לנו להמשיך ולהילחם עד לניצחון. אני מעריך מאוד שארה"ב תחת הנהגתו של ידידינו הנשיא ביידן רואה את האינטרס המשותף עין בעין עם ישראל. אבל גם בתוך ארה"ב וברחבי העולם מופעלים לחצים הולכים וגוברים נגדנו בשבועות האחרונים".
לדבריו: "אי אפשר להביא לניצחון צבאי בלי גיבוי מדיני ואי אפשר לגייס גיבוי מדיני בלי פנייה הן למנהיגים והן לדעת הקהל במדינותיהם. הסיוע ההומניטרי חיוני גם להמשך הבטחת התמיכה הבינלאומית. לכן כשצה"ל והשב"כ המליצו לקבינט לקבל את הבקשה האמריקנית לאפשר כניסה מוגבלת של שתי מכליות דלק ביום לדרום הרצועה הקבינט הסכים פה אחד. מדובר בכמות חירום מינימלית להפעלת משאבות מים וביוב, שבלעדי הפעלתן אנחנו צפויים להתפרצות של מגפות, שייפגעו הן בתושבי הרצועה והן בחיילי צה"ל".
22:59 אזעקת צבע אדום נשמעה בדרום הארץ בשדרות איבים ובניר עם ומפלסים. נכון לשעה זו לא דווח עם נפגעים או נפילות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה