תקשורת ומדיה

מייסדי בן אנד ג'ריס תומכים בחרם: "זה לא אנטי-ישראלי, זו תמיכה בשלום"

בן כהן וג'רי גרינפלד כתבו בניו יורק טיימס: "סיום מכירת הגלידה בשטחים הכבושים היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שהחברה קיבלה בהיסטוריה של 43 שנים, אנו דוחים ביסודה את התפיסה כי אנטישמיות היא לפקפק במדיניותה של מדינת ישראל"
כפיר אדר |  2
בן אנד ג'ריס (צילום Pixabay)
קצת יותר משבוע אחרי סערת הענק שעוררו המייסדים היהודים של בן אנד ג'ריס, הבוקר (חמישי) השניים הגנו על החלטת החרם של חברת הגלידה על יישובי הגדה המערבית בישראל, בהודעה שפורסמה ב"ניו יורק טיימס". נראה שגם החרם שיוטל על החברה בעקבות המהלך כלל לא מרתיע אותם.
בן כהן וג'רי גרינפלד, שמכרו את החברה לפני עשרות שנים ושומרים על שליטה בפעילותה, כתבו כי הם תומכים בישראל אך מתנגדים למדיניותה של בניית התנחלויות בגדה המערבית. הם טענו כי ראוי לשבח שחברה הדוגלת בערכים פרוגרסיביים תקבל את ההחלטה שעשו בן אנד ג'ריס.
"לדעתנו, סיום מכירת הגלידה בשטחים הכבושים היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שהחברה קיבלה בהיסטוריה של 43 שנים", כתבו והוסיפו כי יש לראות את החרם "לא כאנטי-ישראלי, אך כחלק מהיסטוריה ארוכה של פרו-שלום".
הם גם הגנו על החברה, שהיא חברה בת מבוססת ורמונט של יוניליוור, מפני האשמות באנטישמיות ותמיכה בתנועת ה-BDS. "ההחלטה לעצור את המכירות מחוץ לגבולות הדמוקרטיים של ישראל אינה חרם על ישראל. ההצהרה של בן אנד ג'ריס לא תמכה בתנועת החרם, השקעה והסנקציות", כתבו.
"שאנחנו תומכים בהחלטת החברה זו גם לא אנטישמיות", כתבו. "למעשה, אנו מאמינים שניתן וצריך לראות את המעשה הזה כמקדם את מושגי הצדק וזכויות האדם, עיקרי ליבה של היהדות. כתומכים יהודים במדינת ישראל, אנו דוחים ביסודה את התפיסה כי אנטישמיות היא לפקפק במדיניותה של מדינת ישראל".
מאז שהודיעה החברה על החרם בגדה המערבית בשבוע שעבר, פוליטיקאים ישראלים וכמה מנהיגים יהודים אמריקאים הגדירו זאת כ-BDS או חרם על ישראל, למרות שהדירקטוריון של בן אנד ג'ריס וכן יוניליוור הדגישו שניהם כי החרם אינו חל על המוכרים בין גבולות ישראל.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כיהודים הם חושבים ששנאה לישראל תוריד שנאה מהם,טעות גדול (ל"ת)
  יוגב 07/2021/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מאז שחר ההיסטוריה עטפו את האנטישמיות בסיפורים כאלה. (ל"ת)
  אנטישמיות מודרנית 07/2021/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור