דעות

בן גביר - קבלן הריסות הישובים הערבים בנגב

מי שעקב אחרי התקשורת קיבל את הרושם שרמדאן הוא חודש של אלימות, והתפילות באלקצא מאיימות על הסדר הציבורי, כל זה כדי שהשר המסית הלאומי ישיג את יעדו, הלא הוא התנגשות של החברה הערבית עם המשטרה
ח"כ יאסר חוג'יראת |  10
יאסר חוג'יראת (צילום פייסבוק/ יאסר חוג'יראת)
האומה האיסלאמית חוגגת סיום הרמדאן - חג אל-פיטר. לפני תחילת הרמדאן דובר הרבה על הכנות המשטרה בהובלת השר המסית הלאומי לחודש רמדאן. הייתה הצעה להגביל את הגיל של המתפללים לכניסה למסגד אל-אקצא.
מי שעקב אחרי התקשורת קיבל את הרושם שרמדאן הוא חודש של אלימות, והתפילות באלקצא מאיימות על הסדר הציבורי, כל זה כדי שהשר המסית הלאומי ישיג את יעדו, הלא הוא התנגשות של החברה הערבית עם המשטרה. כמו שהצליח בהשגתו יחד עם כל מפלגות האופוזיציה בתקופת ממשלת השינוי, אז ב-2022 הסית והצליח להביא לעימותים במסגד אל-אקצא בין המתפללים והמשטרה.
 
כל זה היה במטרה אחת והיא לגרום ללחץ על מפלגת רע״מ כדי שתמשוך תמיכתה בקואליציה ולהביא להפלת הממשלה דבר שלא הצליח. ממשלת השינוי הוחלפה בממשלת ימין מלא על מלא בצורה ישירה או עקיפה בתמיכת המפלגה הערבית המשותפת שהייתה מורכבת מחד״ש, בל״ד ותע״ל. קיבלנו ממשלה גרועה לכולם ועוד יותר לחברה הערבית.
הממשלה בהובלת המסית הלאומי הטילה על החברה הערבית מעל 3300 הריסות ביישובים הערבים הבדואים בנגב, קיצוץ בתקציבי החברה הערבית, תכנית 550 לצמצום פערים, 549 ללחימה בפשיעה. שתי תכניות שמפלגת רע״ם הביאה בממשלת השינוי. למרות כל האזהרות לגבי חודש הרמדאן הוכיחה החברה הערבית שהיא חברה אחראית, למסגד אל-אקצא הגיעו מאות אלפי מתפללים, כולם הגיעו לקיים את הפולחן הדתי ולהתפלל.
 
החברה הערבית העבירה מסר ברור למדינה אנו חברה אחראית שדוגלת בחיים משותפים, ושואפת ומקווה לפתרון הסכסוך הפלסטיני ישראלי ומקווה לסיים את הכיבוש ולהקים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל.
זה כנראה לא יקרה לפני סיום המלחמה בעזה אבל כולנו תקווה שהשלום יגיע מתישהו למרות הפסימיות הקיימת בימים אלו.
הכותב: יאסר מחמוד חֻג'יראת (בערבית: ياسر محمود حجيرات; נולד ב־19 בדצמבר 1965) הוא חבר הכנסת מטעם סיעת רע"מ, דוקטור לגנטיקה ובעבר ראש המועצה המקומית ביר אל־מכסור ומנהל ומרצה במוסדות שונים, בפרט בתחום התמחותו
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  השופטים אוהדי חמאס
  מלי 04/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשראה ודומים עושים מה בא להם לחרב את המדינה ללא גבולות....דמוקרטיה רק בישראל....
  סגור
 • 7.
  נצביע שוב לבן גביר. כהנא צדק (ל"ת)
  ניר 04/2024/14
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • בן גביר
  שולמן 04/2024/16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לצערי הערבים לא מצליחים להבין שמדינת ישראל היא מדינת היהודים וגם אני חושב שכבנא צדק!!!
  סגור
 • 6.
  חבל שלא שחטו את כל בני ישעאל ב48 או 67
  התרבו כמו חרקים 04/2024/13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רוצחים מלידה- אסון עולמי שיש למגר
  סגור
 • 5.
  אין משילות
  יהודי גאה 04/2024/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שעוקב אחרי מה שקורה ברחוב, רואה אוכלוסיה ערבית אלימה וגסה שעוד הרימה אף והופכת לאומנית יותר בצל המלחמה והגיבוי שמקבלת מהעולם. רואים בתחנות דלק במגרשי כדורגל בפארקים בכבישים בכל פינה, חייבים ריסון דחוף
  סגור
 • 4.
  האומה האסלאמית של חג'יראת ידועה באהבת האחווה והסלאם שלה
  ???? ????? 04/2024/12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שלה, בייחוד ביחס לאל-יהוד. מרוב סלאם ואהבה הם משנעים את נשותיהם אל הבתולים. רק בגלל בן גביר עכשיו הסלאם שלהם מופר. בן גביר ורוכבי האופניים הם האסון שלהם, והם הורסים להם את היישובים - החוקיים, כמובן, כי האומה האיסלאמית בונה רק ע"פ החוק. ולא רק בונה, אלא גם גונבת, שודדת ורוצחת ע"פ החוק.
  סגור
 • 3.
  כל עוד אתם חושבים שיש כיבוש לא יהיה שלום לעולם
  שער 2 04/2024/12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אני מציע לך תתרכז בגנטיקה ולא בפוליטיקה
  סגור
 • למס 3
  יואל שלב 04/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל עוד שאתם מנסים בכוח להשליט את הדת האיסלמית לא יהיה שלום הרבה מדינות כבשתם בעזרת החרב אבל בישראל לא תצליחו ולכן תנסו לעשות חושבים וללמוד לחיות ביחד בשלום וללא מלחמות
  סגור
 • 2.
  השלום לא יגיע, עד שהמוסלמים יבינו שזו ארצנו !
  יהודה קפלן 04/2024/11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זו מלחמת דת. ישמעאל לא קיבל את ארץ ישראל וגם לא יקבל. הבטחת ה' לאברהם היא מפורשת! אלא שהמוסלמים ומוחמד החליטו שהתורה היא זיוף יהודי.
  סגור
 • 1.
  יאסר חוג'יראת תלמד לעבוד עפ"י החוק. ולא לקשקש. (ל"ת)
  יהודה קפלן 04/2024/11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור