דעות

כך הזוגות הצעירים יחזרו לבית שמש

אנחנו עובדים מאד קשה לקדם פתרונות דיור גם בעיר הוותיקה וגם בשכונות החדשות. אין לי ספק כי זוגות צעירים ילידי העיר שבחרו לעזוב את העיר יחשבו שוב על עתידם ויבקשו לשוב הביתה ליהנות מחינוך איכותי, תרבות פנאי ותעסוקה. גולת הכותרת היא ועידת הצעירים של ישראל שתתקיים השבוע
ד"ר עליזה בלוך |  2
עליזה בלוך (צילום דוברות עיריית בית שמש)
בית שמש היא העיר הצעירה בישראל, ובה כמחצית מהאוכלוסייה היא מתחת לגיל 17, והגידול הטבעי של העיר הוא כ-4,300 לידות בשנה. אין אף עיר בארץ שגודלת מספרית בקצב זה. כשידיעה זו נחה על כתפיי, אני מקדישה חלק נרחב מסדר יומי לעולם הפיתוח הכלכלי שכולל מצד אחד הוא ההתייעלות אנרגטית ובמקביל אני פועלת יחד עם שותפיי להביא יזמים ומשקיעים לפעול בעיר. מטרתי היא לשמור על העיר כפתרון מגורים לכל הקהילות ולשמור על בית שמש כעיר מעורבת ובמקביל לקדם את עולם הפיתוח הכלכלי כמנוף להוביל את העיר לאיתנות כלכלית.
על מנת לייצר ערך עבור הצעירים בעיר, הקמנו מרכז הצעירים בתוך מנהל חינוך, נוער וקהילה בעירייה מתוך תפיסה האומרת כי עיריית בית שמש רואה את החינוך הפורמאלי, החינוך הלא פורמאלי והקהילה כמסגרת שלמה שעוטפת את ילדי וצעירי העיר. מרכז הצעירים בעיר בית שמש מקיים פעילויות לצעירים במגוון נושאים: קורסים והכשרות מקצועיות, מעניק מלגות לסטודנטים, הרצאות העשרה, פעילויות תרבות ועוד, כשגולת הכותרת היא ועידת הצעירים של ישראל שתתקיים השבוע.
 
מטרת ועידת הצעירים היא להניח על סדר היום הציבורי את השאלות המרכזיות העוסקות בסדר יומם של צעירים בעיר בית שמש ובמדינת ישראל. שאלות אודות סביבת המגורים, תעסוקה בדור ה-Y, החיים בין קהילה לפרט, בניית זהות מקצועית ואישית בעולם משתנה. בכל העשייה שלנו בעיר בית שמש אנחנו מבקשים לחנך לאחריות. אנחנו מקיימים מדי שנה הקאתון לפיתוח אחריות קהילתית בו משתתפים למעלה מ-1000 מתושבי העיר בו הם מבקשים להציע יוזמות לפיתוח העיר.
תושבים מכל שכונות העיר, חילונים, דתיים לאומיים וחרדים, צעירים ומבוגרים עולים וותיקים. כולם שותפים ולכולם חשוב לקחת אחריות על העיר בית שמש. בוועידת הצעירים של בית שמש אנחנו מבקשים לומר לצעירים הגיע הרגע בו אתם צריכים להיות שותפים ולהוביל את לקיחת האחריות של התחומים הקרובים ללבכם בעיר בית שמש ובמדינת ישראל. אנחנו רוצים את נקודות המבט של הצעירים בכל הנושאים שעל סדר היום ובפרט בתחומים המשיקים לחייהם.
 
לצד כל פעילויות אלו, אנחנו עובדים מאד קשה לקדם פתרונות דיור גם בעיר הוותיקה וגם בשכונות החדשות. רק לאחרונה קידמנו מול הוועדה המחוזית את תכנית מע"ר צפון באזור העיר הוותיקה בבית שמש שצפויה לאפשר אלפי את בנייתן של אלפי יחידות דיור, שכונת "נווה שמיר" עוד מתפתחת ותוכניות נוספות צפויות לצאת לדרך בקרוב. אני רואה את העיר בית שמש בשנים הקרובות כבחירה מושלמת עבור זוגות צעירים.
 
אין לי ספק כי זוגות צעירים ילידי העיר שבחרו לעזוב את העיר יחשבו שוב על עתידם ויבקשו לשוב הביתה ליהנות מחינוך איכותי, תרבות פנאי ותעסוקה. אין לי גם ספק שצעירים שלא נולדו בעיר יראו בעיר מקום בו יבקשו לקבוע בו את עתידם. בית שמש 2022 היא המודל של מדינת ישראל 2040, והצלחתה של בית שמש תשמש קו מנחה למדינה בשנים מעצבות אלו. בית שמש, העיר הצעירה בישראל, מתקדמת במהירות. שווה לעקוב.
ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הצעירים הם לא פריארים.למה לחזור למקום שיש בו קבוצות
  הטבח השבדי 06/2022/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חרדיות קיצוניות שיורקים על נשים,יש מדרכות נפרדות?למה שיחזרו לעיר שבה הם יצטרכו לשאת על גבם אוכלוסיה שלא עובדת?
  סגור
 • בית שמש עיר של כולם
  דוד שמואלי 07/2022/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבית שמש יש קבוצות שונות של אוכלוסיות, כמו בירושלים, אשדוד, פתח תקווה ועוד. חילונים, דתיים, חרדים, אמרקאים, צרפתים, אתיופים ועוד. צעירים בעלי שכל יבואו לבית שמש לגור במחיר שפוי וקרוב לרוב המקומות בישראל. ירושלים 25 דקות, תל אביב 45 דקות, באר שבע 50 דקות, וסביבה ירוקה. כול אזור ירוק ומלא מרחבים
  סגור