נדל"ן ותשתיות

אושרה שכונת ענק ליד בית החולים המוביל בישראל: מעל 1,000 דירות

"אביב בתל השומר" יוצא לדרך: הועדה המקומית רמת גן אישרה את שלב א' של שכונת הענק שתקום על ידי קבוצת אביב באזור המבוקש בצמוד לתל השומר. בשלב א' אושרה בנייה של 8 בניינים, כ-354 יח"ד. צפי לתחילת בנייה אמצע 2025
מערכת ice |  1
בית החולים שיבא תל השומר (צילום פלאש 90/ עומר פיכמן)
הוועדה המקומית רמת גן אישרת את שלב א’ של שכונת הענק שתקום בצמוד לביה"ח תל השומר. האישור ניתן על מתחם הקרקעות הפרטיות היחיד שבין בית חולים תל השומר והבסיס הצבאי, בסמוך לשכונת רמת אפעל. כזכור, התב”ע אושרה לראשונה בסוף שנת 2017 וכעת לאחר אישור הוועדה תחל חלק מהבניה המאושרת שבמקום.
שכונת המגורים החדשה תכלול על פי התב"ע בסה"כ 1088 יח"ד ותשלב בתוכה שטחי מסחר, תעסוקה, מבני ציבור ושטח ציבורי מרכזי. קבוצת אביב תבנה את מירב הדירות ושטחי התעסוקה ייחודיים בשכונה – 630 יח"ד ו- 4500 מ"ר שטחי מסחר. 

באזור השכונה החדשה נמצאים קווי תחבורה ציבורית לכל גוש דן. במסגרת התוכנית נכלל אתר  “טבע עירוני“ ייחודי בן כ 30 דונם הגובל עם מגרש בית ספר שישרת את שכונה העתידית  והשכונות הסמוכות לה. 
הפרויקט החדש קם במסגרת "עסקת קומבינציה" שנחתמה בשנת 2008 בין קבוצת אביב בשליטת יו"ר הדירקטוריון, דורון אביב ומנכ"לית החברה, דפנה הרלב ובעלי הקרקע שבבעלות של כ- 250 משפחות שאוגדו על ידי עו"ד אדלר ועו"ד זעירא. צפי להתחלת בנייה- אמצע 2025. צפי איכלוס- אמצע שנת 2028.

צילום הדמיה: יח"צ
הבקשה להיתר שאושרה כוללת בנייה של 8 בניינים, כ-354 יח"ד , בעלות 2 כיווני אוויר בתמהיל מגוון של דירות מרווחות בנות 3-5 חדרים ופנטאוזים, בשטח ממוצע של 100 מ״ר ליח"ד, כולל  ממ״ד.
את השכונה יזמה קבוצת אביב ותכננו משרדי אדריכלים יסקי מור סיוון. רחל פללר, שותפה בכירה ומנהלת התכנון, יסקי מור סיון אדריכלים ומתכנני ערים, אמרה: "השכונה החדשה תהיה שכונה עצמאית בסמוך לבית החולים תל השומר הנמצא בצידה המערבי של השכונה. הבניינים חולקים פארק קהילתי מרווח המהווה את לב המתחם, הפארק מאופיין בבוסתני, גינות תבלין, אזורים לפעילות אקטיבית ואזורי משחק. מבנה המגורים הוא אנסמבל של ארבע תיבות מסובבות אחת לשנייה ב90 מעלות, כדי לייצר פרטיות וביטויי אדריכלי שונה וייחודי לכל יחידת דיור".
דפנה הרלב מנכ”לית קבוצת אביב: "השכונה החדשה עתידה לשלב מגורים ומרכז תעסוקה מתקדם עבור כלל תושבי הסביבה וריאה ירוקה גדולה בשטח של 30 דונם שתתרום לאיכות החיים באזור. פרוייקט אביב ב'תל השומר' הוא המשך ישיר של מימוש אסטרטגיית החברה לבניה של פרויקטים איכותיים במיקומים הנהנים מביקושים גבוהים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מטורפים... יקשה על כניסת רכבים ורכבי חרום לבית החולים..
  אאבב 05/2024/19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לכו ותבנו בדרום ובצפון
  סגור