נדל"ן ותשתיות

תכנית פינוי בינוי גדולה בצפון ירושלים יוצאת לדרך

תוכנית פינוי בינוי בנווה יעקב לבניית 521 יח"ד קיבלה תוקף ע"י הועדה המחוזית ירושלים. חברת "רוטשטיין התחדשות" וחברת Terra, יקימו פרויקט משותף הכולל 8 בניינים בני 11 קומות ושטחי מסחר, במקומן של 111 דירות שיהרסו
מערכת ice | 
ירושלים צפון (צילום רוזנפלד ארנס אדריכלים)
חברת רוטשטיין נדל"ן בע"מ דיווחה הבוקר כי תוכנית פינוי בינוי שמקדמת החברה במשותף עם חברת "טרא – Terra" ברחוב נווה יעקב בירושלים, קיבלה תוקף ע"י הועדה המחוזית ירושלים. במסגרת התכנית, יהרסו 111 דירות ישנות ובמקומן יבנו 521 דירות חדשות ושטחי מסחר בהיקף של 830 מ"ר, ב- 8 בניינים בגובה של 11 קומות מעל מפלס הקרקע.
את הפרויקט יקימו במשותף "רוטשטיין התחדשות", חברת בת בבעלות מלאה של רוטשטיין נדל"ן בע"מ וחברת "טרא– Terra" בבעלותו של יונה גרין, העוסקת בפרויקטים של התחדשות עירונית בירושלים. זהו הפרויקט הראשון המשותף לרוטשטיין וחברת "טרא – Terra" שאושר למתן תוקף בירושלים. שיתוף הפעולה בין השתיים החל לפני כשנתיים, והן מקדמות יחד פרויקטים נוספים בתחום ההתחדשות העירונית בעיר.   
מדובר במתחם הממוקם ברחוב נווה יעקב 28-32. עד כה, התקשרו כ-75% מבעלי הדירות בהסכם ביצוע הפרויקט עם רוטשטיין התחדשות וכעת פועלת השותפות להחתמת יתר הבעלים. על פי הערכות החברה, היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט הינו כ-765 מיליון שקל (חלק החברה 383 מיליון שקל) והיקף העלויות הצפוי הינו כ-650 מיליון שקל (חלק החברה כ-325 מיליון שקל). הרווח הצפוי בפרויקט מוערך בכ-115 מיליון שקל (חלק החברהכ-58 מיליון שקל). הנתונים אינם כוללים מע"מ.
באוגוסט השנה פרסמו משרד הבינוי והשיכון והרשות להתחדשות עירונית נתונים לפיהם ירושלים נמצאת במקום השלישי מבין ערי ישראל במתן היתרי בנייה לפרויקטים של התחדשות עירונית - בין החודשים ינואר-יוני הנופקו היתרי בנייה ל-452 יח"ד בירושלים, לעומת 531 יח"ד בתל אביב ו-1,333 יח"ד בבת ים.
איתי סמדר, סמנכ"ל התחדשות עירונית רוטשטיין נדל"ן: "בירושלים ישנו פוטנציאל גדול מאוד להתחדשות עירונית ואנחנו מברכים על התמיכה והקידום של פרויקטים מסוג זה מצד הרשות המקומית ומוסדות התכנון. תב"ע נווה יעקב אושרה תוך זמן של כשנתיים, להבדיל מלוחות הזמנים הארוכים בפרויקטי פינוי בינוי במקומות אחרים, וזאת הודות לסיוע ועדות התכנון בעיר. 
יונה גרין מנכ"ל ובעלים חברת "טרא – "Terra: "פרויקט 'שדרות נווה יעקב" הינו אבן דרך משמעותית לחברה ולשכונת נווה יעקב בפרט. אנחנו בקשר מתמיד עם בעלי הדירות במתחם, שרובם המוחלט כבר חתם על הסכם פינוי בינוי ואנחנו מתקדמים במלוא המרץ עם הגשת היתר הבניה ותכנון המפורט למתחם. 
כזכור, רק בתוך כך, השבוע דיווחה חברת אנשי העיר, המוחזקת על ידי רוטשטיין בשיעור של 55%, כי זכתה במכרז של עזרה וביצרון לבניית פרויקט של 156 דירות בשכונת כפר שלם בתל אביב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה