נדל"ן ותשתיות

עירוב שימושים: זה סכום העתק שהושקע בפרויקט בבני ברק

החברות קפיטל פלטינום ושרבט יקימו כ-200 יחידות דיור ושטחי מסחר בעיר. כמה כסף הושקע בקרקע ומה היקף ההכנסות הצפוי?
אור בוקר | 
אילן אברהמי, מנכל משותף בחברת קפיטל פלטינום (צילום יחצ)
החברות קפיטל פלטינום, צפריר וזוהר שרבט ויהלום (בבעלות אהרון פרובר) רכשו במשותף קרקע בשטח של כ-20 אלף מ"ר להקמת פרויקט עירוב שימושים המשלב מגורים ומסחר, ברחוב הירקון המתחדש בבני ברק, הסמוך לאזור העסקים BBC. סכום הרכישה מוערך בכ- 220 מיליון שקל. התב"ע המאושרת לאזור מאפשרת בנייה של כ-200 יחידות דיור בבניין עד 7 קומות מעל קומת מסחר וחניון תת קרקעי.
השותפות צופות שהיקף ההכנסות בפרויקט יהיה כ-600 מיליון שקל וכי היתר הבנייה יתקבל בתוך שנה. השותפות זכו במכרז של החברה הכלכלית בני ברק (חכ"ל) והשלימו את רכישת הקרקע בימים האחרונים. מדובר במכרז הראשון של החכ"ל ברחוב הירקון, כחלק מתב"ע שאושרה בחודש אפריל 2021.
חשוב לציין כי רחוב הירקון בבני ברק מסמל את השינוי העירוני הגדול שמבצעת בני ברק באזור צפון העיר. מה שהיה עד היום אזור תעשייה המכיל מוסכים, מבני תעשייה, מחסנים ומבנים אחרים, הופך לרצף אורבני חדש ומודרני, מרובע עסקים BBC ועד קניון איילון וגדות נחל הירקון.
מאחורי השינוי, פעילות ערה של עיריית בני ברק שגיבשה הסכמים עם העסקים באזור לפינוי ופיצוי, כחלק משינוי תפישתי כולל של האזור מתעשייה לרובע מגורים יוקרתי, מסחר ותעסוקה. לצד המגרש של השותפות, קיימים מגרשים נוספים שכבר בשלבי תכנון ורישוי שונים. הרחוב והאזור כולו צפוי להיות שער הכניסה החדש לעיר בני ברק שיתאפיין בבנייה ברמה גבוהה עשרות מונים מזו שמאפיינת את העיר כיום.
אילן אברהמי, בעלים ומנכ"ל חברת קפיטל פלטינום: "העסקה היא חלק מאסטרטגיית החברה לייזום, פיתוח ובנייה של פרויקטי מגורים מובילים, הכוללים אלפי דירות באזורי הביקוש החמים ביותר בישראל. בני ברק כולה ואזור רחוב הירקון בפרט עוברים בימים אלה תנופת בנייה ופיתוח משמעותית הכוללת הקמת שטחי מגורים, מסחר ותעסוקה נרחבים, אנו מאמינים באזור וסבורים כי הפוטנציאל שלו עצום, ושהוא עשוי בהחלט להיות חלק מהפתרון לביקוש הקשיח למגורים בבני ברק".
 
תוכנית המתאר הכוללנית לעיר בני ברק שאושרה ב-2017 מאפשרת תוספת של כ-10,000 יחידות דיור לעיר, תוך הגדלת היצע שטחי הציבור והשטחים הפתוחים. תוספת זו צפויה להגדיל בכ-30% את אוכלוסיית העיר שעומדת על כ-190 אלף איש. כמו כן, התוכנית מאפשרת את המשך פיתוח רובע העסקים BBC עם אפשרות לתוספת של כ-1.5 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, וכ-450 יחידות דיור בשטח כולל של 40,500 מ"ר.
ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין, הגיב על העסקה ואמר: "העיר בני ברק מהווה למעשה סמל למצוקת היצע הדיור במדינה ולביקוש הקשיח וכל קרקע מהווה זריקת חמצן חשובה לעיר ולתושביה. הפרויקט החדש הוא חלק מהמהפכה הגדולה שמובילה החברה הכלכלית והעומד בראשה באזור צפון העיר, כאשר המתחם החדש יהיה ממחולליו המובהקים של השינוי הזה, כשהוא מהווה חיבור בין השכונות הוותיקות לחדשות בעיר ויאפשר לבני ברק לגדול ולהתפתח."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה