נדל"ן ותשתיות

הכשרת הישוב מוכרת קרקע בהרצליה פיתוח ב-211.5 מיליון שקל

החברה תקבל ממכירת הקרקע תזרים בהיקף 141 מיליון שקל ותרשום ברבעון הראשון של 2022 רווח של עד 107 מיליון שקל. ומה ייבנה על הקרקע?
אור בוקר | 
הרצליה פיתוח (צילום אלבטרוס)
הכשרת הישוב, בניהולו של עופר נמרודי, ממשיכה ליישם בהצלחה את האסטרטגיה שלה ואת תוכניות הפיתוח העסקי של החברה. החברה מדווחת כי התקשרה בהסכם למכירת הקרקע הידועה כ"פאת-ים" בהרצליה פיתוח, תמורת סך כולל של 211.5 מיליון שקל, בתוספת מע"מ.
הכשרת הישוב מחזיקה בכשני שלישים מהזכויות בקרקע. ערך הקרקע אינו משוערך בספרי הכשרת הישוב ונכלל בדוחות הכספיים ליום 30/09/2021 בשווי של כ-23 מיליון שקל. כתוצאה מהעסקה, צפויה הכשרת הישוב לכלול בדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של שנת 2022 רווח בסך של 100 עד 107 מיליון שקל, שימשיך ויחזק את ההון של החברה ואת האיתנות הפיננסית שלה.
כמו כן, כתוצאה מהעסקה, תקבל הכשרת הישוב תזרים מזומנים בסך של כ-141 מיליון שקל. מתוך סכום זה, סך של 56 מיליון שקל התקבלו במועד חתימת העסקה, והיתרה בסך 85 מיליון שקל תתקבל ברבעון השני של השנה.
הקרקע הנמכרת, ממוקמת ברחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח, ולאחר שנים רבות של עבודה מאומצת מצד הכשרת הישוב, אושרה תב"ע לקרקע בשנת 2020. התב"ע מאפשרת לבנות מלון בן 144 חדרים ובשטח של כ-19,200 מ"ר. את הכשרת הישוב ייצגו בעסקה עורכי הדין ארז תיק ויעל פלטאו-בילו ממשרד ליפא מאיר ושות'.
 
הכשרת הישוב פועלת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין - שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל.

 עופר נמרודי.  צילום: רמי זרנגר
עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "אנחנו ממשיכים ליישם בהצלחה את האסטרטגיה ואת תוכניות הפיתוח העסקי של הכשרת הישוב, וממשיכים להשיג, צעד אחר צעד, את היעדים בתוכניות העסקיות שהגדרנו והצגנו למשקיעים. העסקה למכירת הקרקע בהרצליה פיתוח היא פרי עבודה של שנים רבות, בקידום ואישור התב"ע ועד למימוש הקרקע. מימוש הקרקע יציף ערך משמעותי בהכשרת הישוב, יגדיל את ההון העצמי ויזרים לחברה תזרים מזומנים ניכר. השפעות אלו, לצד מהלכים נוספים שביצענו ואסטרטגיה מימונית ברורה, מאפשרים להכשרת הישוב להוציא לפועל את התוכנית העסקית והיזמית הן בתחום הנכסים המניבים והן בתחום הייזום למגורים, בישראל ובאירופה".
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה