נדל"ן ותשתיות

אלקין פתח את ההגרלות של דירה בהנחה: "רגע היסטורי"

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, ביצע את ההגרלה הראשונה של תכנית "דירה בהנחה", באירוע שהתקיים במעמד שר המשפטים גדעון סער, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אביעד פרידמן, ומנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט. וכמה משקי בית נרשמו?
מערכת ice | 
ההגרלה הראשונה של דירה בהנחה (צילום סיון שחור, ענבה, לעמ)
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, פתח את ביצוע ההגרלה הראשונה של תכנית "דירה בהנחה". במהלך הימים הקרובים יתבצעו 150 הגרלות, בהם יוגרלו 10,053 דירות ב-31 יישובים ברחבי הארץ. ביניהם: באר יעקב, לוד, אשדוד, ירושלים, עכו, דימונה, ראשון לציון ועוד. תוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך חודש מאי.
כזכור, ההגרלה נפתחה להרשמה ב-20.3 ולאחר הארכה נסגרה ב-10.4. להגרלה זו נרשמו 119,207 משקי בית. הליך ההגרלה נערך בהתאם לנהלים מחמירים ומוקפדים, במערכת ממוחשבת, ללא מגע יד אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוחו של רו"ח מוסמך, וחישוב התוצאות מתבצע בחדר הגרלות סגור, בנוכחות ועדת הגרלות המפקחת, בודקת וחותמת על תוצאות ההגרלה. יש לציין כי ועדת ההגרלות מורכבת מיו"ר ההגרלה, נציג חברה מפקחת, נציג שיווק, נציג חשבות ונציג לשכה משפטית.

זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "אנו נמצאים ברגע היסטורי. היום יצאנו לדרך עם 10,000 הגרלות הראשונות לאחר יותר משנתיים ללא הגרלות. אך זו רק ההתחלה! עד סוף השנה נגריל כל חודשיים עוד 20 אלף דירות בכ-150 פרויקטים  בדירה בהנחה משמעותית לזוגות הצעירים. באופן סמלי ההגרלה הראשונה מתקיימת בירושלים בגבעת המטוס, ובכובעי השני כשר ירושלים ומורשת אמשיך לפעול לפיתוח ובנייה בעיר הבירה שלנו. אנו לא מסתפקים בזה. לאחר ששברנו את שיא השיווקים לשנה אחת כ- 100 אלף , אנו ממשיכים לשווק בקצב גבוה מאוד שיוביל לגידול משמעותי בהיצע".
עוד הוסיף ואמר כי "אנו גם נגן על זכויות רוכשי הדירות באמצעות חוק המכר שיפסיק את הצמדת תשומות הבנייה הלא מוצדקת, וניתן ייעוץ והכוונה לרוכשי הדירות. לסיום, אני רוצה להודות לידידי סגן ראש הממשלה, גדעון סער, שנתן לי את הגיבוי  עוד בזמן בניית התקציב וכן לשר האוצר שאפשר תקציבית את הפעילות שלנו ואחרונים חביבים, עובדי ועובדות משרד הבינוי והשיכון שעבדו לילות כימים בלחצים ועומסים והצליחו לעמוד במשימה. אני רוצה לאחל לכל הזכאים בהצלחה!".
 
גדעון סער, סגן רה"מ ושר המשפטים: "ישנם שני דברים משמעותיים שניתן לעשות כדי לקדם את הזוגות הצעירים להגיע לדירה: 1. חייבים להגיע להצפה של קרקעות לבנייה למגורים בהיקפים גדולים עם הגבלה של המחירים, שהרי בסופו של דבר זה המפתח. מצד אחד זה יבוא מתקציב המדינה המדינה, אך זה יתן מענה ישיר לאזרחים. לכן חשוב ללכת למהלך גדול ומשמעותי. 2. למצוא את הדרכים לתמרץ היקפים גדולים של התחדשות עירונית. אני מאמין שכדי להתמודד בצורה אפקטיבית אנחנו צריכים ללכת למהלכים הללו ואני מתכוון להיאבק על זה יחד עם חבריי".
אביעד פרידמן, מנכל משרד הבינוי והשיכון: "התחלת ביצוע ההגרלות היום תשנה את חייהם של מעל ל- 10,000 משפחות ובשנה הקרובה יתווספו אליהם כ-20,000 משפחות נוספות. בימים הקרובים הצוות המקצועי במשרד יבצע 150 הגרלות ב-30 יישובים, זאת ההגרלה הגדולה ביותר מבחינת היקף היישובים, ובהרשמה ראינו כי אין כמעט שינוי בין גדרה לחדרה לעכו, בית שאן, שדרות ודימונה. כל זה מתאפשר בזכות העבודה האינטנסיבית של המשרד בשיתוף רמ"י, וכבר עכשיו רואים תוצאות בשטח ונמשיך ככה לבנות בכל רחבי הארץ צפון דרום מזרח מערב".
ינקי קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "ההיענות המוגברת לתוכנית מעידה יותר מהכל על הצלחת התוכנית. רשות מקרקעי ישראל תמשיך לפעול יחד ולהרחיב את סל הכלים לפתרון משבר הדיור, להסרת חסמים וכמובן להגדלת ההיצע".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה