נדל"ן ותשתיות

הסוף לבירוקרטיה: מרכז היתרים לזירוז ההליך יוקם בצפון

לראשונה בישראל יוקם מרכז היתרים לזירוז הליך הבירוקרטיה: אשכולות גליל מערבי ובית הכרם נבחרו להקמת המרכז הראשון מסוגו שיוקם בצפון

מערכת ice | 
אשכול גליל מערבי ובית הכרם (צילום דוברות ויח"צ אשכול רשויות גליל מערבי)
במטרה לשפר את הסביבה העסקית וכושר התחרות של התעשייה הישראלית, לראשונה בישראל – מרכז היתרים לרישוי תכנון ובניה לתעשייה יוקם באמצעות אשכולות אזוריים בצפון. במסגרת הליך תחרותי, נבחרו אשכול רשויות גליל מערבי ואשכול רשויות בית הכרם הגלילי להקים יחד את המרכז, שמטרתו, בהתאם להחלטת הממשלה, לשפר את הסביבה העסקית, לקצר את משך הקמת מפעלים בישראל ואת הליך הרישוי ב-50% מהזמן, על מנת לאפשר לתעשייה הישראלית תנאי פתיחה תחרותיים יותר.
המרכז יוקם מתקציב משרד הכלכלה בעלות של 13 מיליון שקלים לשלוש שנים, ובמודל של פיילוט והוא ייתן מענה, בשלב הראשון, לכ-7 ועדות מקומיות מרכזיות בצפון הכוללות 21 ישובים, שייצרו עבור המרכז טיפול במאות היתרים בשנה. במרכז יינתנו כלל היתרי הבנייה הרלוונטיים: הגנ"ס, כב"ה, פיקוד העורף ובתיאום עם הוועדות המקומיות. כמו כן, תוקם יחידת מחקר ומעקב כדי לשפר את מודל השירות ולבחון את אפקטיביות העבודה.

יו"ר אשכול רשויות גליל מערבי וראש העיר עכו, שמעון לנקרי, בירך: "הקמת המרכז ייתן פתרון לחסמים המרכזיים שעומדים בפני התעשיינים בכל הנוגע לקבלת רישוי בכל הנוגע לקבלת רישוי והיתרי בנייה וזאת על ידי ליווי יועצים ומרכז הדרכה מקצועי, בתיאום של צוותי התכנון והגורמים המאשרים ברשויות. כן המרכז יסייע ליזמים ויתחייב מולם על זמני טיפול מהירים. מיזם המרכז הוא דוגמה מצוינת כיצד ניתן על ידי שיתוף פעולה להוביל לצמיחה אזורית של כלל הרשויות, אני מודה לחברי הוועדה על הבחירה".
יו"ר אשכול בית הכרם וראש העיר כרמיאל, משה קונינסקי, מסר: "שיתוף הפעולה בין האשכולות, הרשויות ומשרדי הממשלה הוא חשוב ומשמעותי, יקצר תהליכים רבים, יקדם את התעשייה והכלכלה ויסייע רבות לפיתוח האזור כולו. אחד האתגרים מולו אנו מתמודדים הוא הצורך בבסיס תעסוקתי וכלכלי איתן ואיכותי לכלל תושבי האזור, תוך ביסוס וקידום התעשייה במרחב. מבית הכרם והגליל המערבי תצא הבשורה לכל תעשיית ישראל!".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה