נדל"ן ותשתיות

התנועה לאיכות השלטון נגד מירי רגב: "פגיעה באמון ושיקולים זרים"

 התנועה לאיכות השלטון, יצא בדרישה למשרד התחבורה, לחדש את הפעלת התחבורה הציבורית בסופי שבוע. השרה רגב מצידה מתעלמת מן המהלך ואף מעבירה את האחריות לביטולו למשרד הביטחון
מערכת ice |  7
מירי רגב (צילום אתר הכנסת)
מירי רגב, הצליחה לעשות מהלך שפוליטיקאים רבים רק חלמו עליו, להפעיל את התחבורה הציבורית גם בשבת. במשך ארבעה שבועות ומתחת לרדאר של המפלגות החרדיות ולרווחת החיילים והאזרחים, פעלו קווי האוטובוס והרכבת בשבת.
על מנת לצמצם את החשיפה של המהלך וכדי לא לעורר את זעמן של המפלגות החרדיות, שרת התחבורה מירי רגב השמיטה את המהלך מרשימת הפעילויות משרדה במלחמה שהופצה לאחרונה.
 
בראיון שהעניקה אתמול (ראשון) רגב ליעקב ברדוגו ודורון כהן ברדיו גלי ישראל, המשיכה רגב להאשים את משרד הביטחון בביטול השירות: "הרי אין תחבורה ציבורית בשבת אצלנו. מאז שהחלה המלחמה הפעלנו רכבות ואוטובוסים בהתאם להנחיות שקיבלנו ממשרד הביטחון, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית".
עוד הוסיפה השרה ואמרה: "לקראת כל סוף שבוע עשינו הערכות מצב והשבוע קיבלנו ממשרד הביטחון מייל מסודר לפיו לא זקוקים יותר לשירות משרד התחבורה בנושא כי הסעות החיילים הסדירים והמילואימניקים נמצאות באחריות משרד הביטחון".
לבסוף השרה ציינה כי: "שאלנו את אנשי משק לשעת חירום אם אנחנו נדרשים לסייע בתחבורה ציבורית, ולכן הפסקנו". משרד הביטחון הבהיר גם היום כי מעולם לא ביקש ממשרד התחבורה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת במלחמה ומעולם לא ביקש ממנו להפסיק אותה.
התנועה לאיכות השלטון פנתה היום לרגב בדרישה לחדש את השירות: "לאור הצורך של אזרחי ישראל בתחבורה ציבורית במהלך השבת עקב מלחמת 'חרבות ברזל', אנו מתכבדים לפנות אליכם ולבקש כי תושב לאלתר הפעלת התחבורה הציבורית במהלך סוף השבוע".
עוד נכתב כי: "הפעלת התחבורה הציבורית במהלך סוף השבוע מאפשר לאנשי כוחות המילואים, אזרחים, וגם חיילים לנוע בדרכים בשבת. זאת, כדי שיוכלו לבקר את יקיריהם, לסייע במערכי ההתנדבות אשר מפעילה החברה אזרחית, לשנע ציוד אשר נדרש בחזית ובעורף ולתרום למאמץ המלחמתי".
עוד נמסר כי: "מניעת צורך חיוני וחשוב זה בעת לחימה, מתוך שיקולים פוליטיים גרידא הינו בניגוד לחובות החלות על רשות מנהלית, וכן עשויים לפגוע פגיעה של ממש במאמץ המלחמתי. זאת ועוד. זריקת אחריות של משרד ממשלתי אחד על משרד ממשלתי אחר בעת קבלת החלטות אשר משפיעות על כלל אזרחי מדינת ישראל מוכת היגון והתדהמה מאז אותה שבת שחורה, מכרסמים באמון הציבור במנהיגיו בשעת המלחמה".
ומסכמים עורכי הדין תומר נאור ורותם בבלי דביר: "החלטת משרד התחבורה להפסיק לאלתר את התחבורה הציבורית בשבת ללא הודעה מוקדמת ובנימוק לפיו ההחלטה התקבלה על -ידי משרד הביטחון - שמתברר כלא מאומת, מעלה את החשש כי המשרד פועל בשרירותיות ומתוך מניעים זרים"
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  תנועה ממומנת לאיכות הכלום , בשרות השמאל הקיצוני
  יפעת בריק 11/2023/24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שתחקור את החלוד ..
  סגור
 • 6.
  בשבת השחורה לא דאגה לתחבורה ציבורית לחיילים (ל"ת)
  היא עוכרת ישראל 11/2023/14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  מי רוצה לקנות י"ש מזוייף ממחסן סיבוני ועוד לא קיבל? (ל"ת)
  מירי דואגת לנו 11/2023/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  משרדי הממשלה,היכן שהם יכולים
  משה 11/2023/13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  להזיק,הם מזיקים,ומגלגלים את האחריות לביזיון למחוזות אחרים.השרים שבראשי המשרדים, נושאים באחריות.,הם מתחרים מי מזיק יותר.
  סגור
 • 3.
  חנפנותה אומנותה
  רקב נעל 11/2023/13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למדה לשקר מהשקרן הגדול ביותר, אבל יצאה פיתה
  סגור
 • 2.
  סיבוני השרטועה
  ליאור 11/2023/13
  הגב לתגובה זו
  4 1
  שרה בממשלת ישראל,בושה
  סגור
 • 1.
  חטופים
  סוואמי 11/2023/13
  הגב לתגובה זו
  5 0
  איך? איך? הפקרתם את תושבי העוטף? איזו אכזריות?
  סגור