מדדים ומחקרים

משבר האקלים יגרום למחסור במזון? "יש הרגשה של אובדן שליטה"

לדברי פרופסור ג'ון מארשם מאוניברסיטת לידס: "אנחנו רואים עלייה בסיכון לאובדן אדיר של תבואה באזורים שונים בעולם, דבר שישפיע על זמינות המזון והמחיר שלו. העלייה באירועי החום החריגים, שצפויה להיות מוכפלת פי 12 עד 2040, מקרבת אותנו אל התממשות תרחיש האימים"
מערכת ice |  1
משבר האקלים (צילום shutterstock)
ביום שלישי האחרון כדור הארץ רשם היסטוריה מדאיגה, כאשר חווה את היום החם ביותר בתולדותיו. ברחבי דרום אירופה הטמפרטורות התקרבו ל-50 מעלות צלזיוס. 46 מעלות נמדדו באיטליה, 44 בספרד, שריפות ענק פרצו בהרי האלפים וביוון.
מעבר להשלכות הברורות של החום הקיצוני, קיימת השפעה ארוכת טווח מדאיגה מאוד על כלל האנושות - מחסור במזון. בשנת 2018 גל חום השמיד מחצית מהתבואה של אירופה. בשנה שעברה החקלאות בבריטניה חווה משבר, כאשר ירקות פירות במדינה מתו טרם המגדלים הספיקו לקטוף אותם.
 
לדברי פרופסור ג'ון מארשם מאוניברסיטת לידס שבאי הבריטי: "מערכת אספקת המזון שלנו היא גלובלית. אנחנו רואים עלייה בסיכון לאובדן אדיר של תבואה באזורים שונים בעולם, דבר שישפיע על זמינות המזון והמחיר שלו. כיום, החשש עוד לא מתממש בשטח, אך העלייה באירועי החום החריגים, שצפויה להיות מוכפלת פי 12 עד 2040, מקרבת אותנו אל התממשות תרחיש האימים".
על פי המדענים שעוסקים במשבר האקלים, קצב ההתחממות של אירופה הוא גבוה בהרבה מהתחזיות. פרופסור האנה קלוק מאוניברסיטת רידינג שבבריטניה אמרה: "גלי החום האלו מדאיגים מאוד וקטלניים, יש הרגשה של אובדן שליטה". 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  על מה
  אובדן שליטה? 07/2023/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אובדן שליטה על כדוה''א? על מזג האוויר? על מה אובדן שליטה יא מטומטמת מסריחה
  סגור