מדדים ומחקרים

אינטל חושפת: כך תשפיע הבינה המלאכותית על שוק התעסוקה העולמי

אינטל מפרסת דו"ח חדש בנוגע להשפעות הבינה המלאכותית על שוק העבודה ובו נכתב כי כחמישית מכוח העבודה בארה"ב יחוו שינוי במחצית ממשימות העבודה עד שנת 2030 בעקבות שילוב של בינה מלאכותית. כמו כן, נמצא גם כי נשים חשופות יותר להשפעות הבינה מלאכותית על תפקידן
מערכת ice | 
בינה מלאכותית (צילום shutterstock)
דו"ח חדש של אינטל וארגון JFF (Jobs for the Future) מדגיש את ההשפעה שתהיה לבינה מלאכותית על התעסוקה. מהדוח עולה כי עד 80% מכוח העבודה יחוו שינוי לפחות ב-10% ממשימות העבודה שלהם עקב שילוב בינה מלאכותית, כאשר 19% עשויים לחוות שינוי בכמחצית מהמשימות הנוכחיות שלהם.
מחקרים מצביעים על כך שמסתמן כי בינה מלאכותית תהפוך 30% משעות העבודה לאוטומטיות, קרי שינוי מונומנטלי בנוף התעסוקה. עד 2030, על פי ההערכות, 12 מיליון עובדים בארה"ב יצטרכו לעבור לתפקידים או תחומים חדשים, מה שמדגיש את הצורך בהכנת השוק לשינוי משמעותי בהיקף רחב.
עוד עולה מהדוח, כי נשים חשופות יותר להשפעת הבינה המלאכותית על תפקידן, 5.8 מיליון נשים ו-3.6 מיליון גברים נמצאים כיום בתפקידים הרגישים מאוד להשפעת בינה מלאכותית.
על מנת ליהנות מהתרומה של יכולות ה-AI בשוק העבודה ללא פגיעה בתעסוקה, אינטל ו-JFF מספקים מפת דרכים ברורה לאופן הנדרש לצייד את כוח העבודה בכישורי הבינה המלאכותית אשר יבטיחו עתיד של עבודה שוויונית, תחרותית ומספקת. כאשר אחד הדגשים הוא לא להתמהמה, הזמן לפעול לטובת שילוב יעיל של AI הוא כעת.
כמו כן, ממליצים על השקעות ואסטרטגיות לפיתוח כוח אדם: דרושה השקעה דחופה בהכשרה ובחינוך בינה מלאכותית, עם תפקיד ברור לקובעי המדיניות לתמוך ולממן תכניות לימוד של בינה מלאכותית. מעסיקים נקראים להבטיח אוריינות בינה מלאכותית בכל כוח העבודה שלהם.
על פי חזונה של אינטל, היא צופה שבינה מלאכותית לא רק תשנה משימות טכניות אלא גם תעלה את החשיבות של מיומנויות בינאישיות, במיוחד במעורבות לקוחות ובעמדות מנהיגות.
בריאן גונזלס, מנהל מחלקת שותפויות ממשלתיות ויוזמות באינטל מסר: "ההתקדמות המהירה של הבינה המלאכותית מציבה בפנינו הזדמנות ייחודית לחדש ולחזק את כוח העבודה בארה"ב. באינטל, אנו מבינים שלצד הפוטנציאל העצום של ה-AI לשדרג את התעשייה ואת איכות החיים, עומדת האחריות להבטיח שכל עובד יהיה מוכן לעידן חדש זה. דרך שיתופי פעולה עם מחוקקים ומוסדות אקדמיים, אנו מובילים את הדרך ליצירת תשתית למידה והכשרה שתאפשר לכולם להתמודד עם האתגרים וההזדמנויות של העתיד".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה