טלוויזיה

מועצת הכבלים והלווין מציבה תנאים למיזם FREETV של קשת

מועצת הכבלים והלווין מעוניינת להציב לקשת הגבלות ככל שיאושר מיזם הסטרימינג שלה ושל RGE. "החלטות מסוג אלו צריכות להתקבל בחקיקה (שלא נראית באופק)", צייץ עורך וואלה ברנז'ה, דוד ורטהיים
מערכת ice | 
קשת, RGE (צילום Magma Images)
FREETV - מיזם הסטרימינג החדש של קשת ו-RGE, ממשיך להתקדם וגם לעורר מחלוקות. דוד ורטהיים, עורך מדורי ברנז'ה ונדל"ן באתר וואלה, צייץ היום בטוויטר בדבר ההגבלות שיש להציב (או לא) על המיזם, ועל הצורך בהסדרה חקיקתית: "בשולי הערב הפוליטי הסוער אמש: מועצת הכבלים והלווין מצביעה על תנאים שיש להציב לקשת ככל שיאושר מיזם FREETV שלה ושל RGE". 
המשך הציוץ: "בשורה התחתונה: מזהירה שהחלטות מסוג אלו צריכות להתקבל בחקיקה (שלא נראית באופק), ומוטרדת מההשלכות. כשברקע בגץ נגדה - הכדור במגרש של הרשות השנייה".
 
FREETV - מיזם הסטרימינג החדש של קשת ו-RGE, קיבל לאחרונה תמיכה מאיגוד המפיקים, שהציע לרשות השנייה לפעול מיידית להסדרת פעילות כלל הגופים המציעים תוכן בתשלום בישראל, ישראלים וזרים, על גבי OTT ובכל טכנולוגיה אחרת. איגוד המפיקים ברך את FreeTV על ההתחייבות שלהם להשקיע בהפקות מקור - 8% מההכנסות - בדומה למה שמחוייבות ע"פ חוק חברות הכבלים והלווין.
 
כזכור, מי שיצא נגד המיזם הם ארגוני העובדים, השחקנים והיוצרים שפנו למועצת הכבלים והלוויין במכתב נוקב. לטענתם, מיזם קשת עלול לפגוע קשות בתעשיית הפקות המקור בישראל. במכתב הם ביקשו מהמועצה: "המתינו עם החלטתכם עד ליישום מסקנות ועדת פולקמן והחקיקה שמקדם משרד התקשורת".
נזכיר כי מדובר במיזם סטרימינג ותוכן שקשת ו-RGE מקימות יחד אחרי שקשת קיבלה בצעד חסר תקדים אישור מרשות התחרות לרכוש 24.9% ממניות RGE, כך שהמיזם יכול לצאת לפועל, ובכך לעקוף את חוקי השידור והטלוויזיה בישראל שאוסרים למעשה על קשת להחזיק טלוויזיה רב ערוצית.  המיזם גורר את השוק לסערה ובשבועות האחרונים השירותים הרב הערוציים נוקטים בצעדים שניסיונם למנוע את השקת השירות או מנגד, לחבור אליו כדי לא להפסיד ממנו.
מ-FREETV נמסר: "מיזם הסטרימינג FREETV, הודיע על התחייבותו להשקיע בהפקות מקור לא פחות מהחובה המוטלת על חברות הכבלים והלווין, מתוך מקום של הערכה עמוקה לפועלם של היוצרים, המפיקים, האמנים בטלויזיה והקולנוע הפועלים בישראל. אנו מצפים מכל חברות ה-ott להצטרף ל-FREETV, ולהתחייב בפני תעשיית התוכן המקומית ומקבלי ההחלטות, להשקעה ראויה זו ביצירה הישראלית."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה