קריירה ולימודים

מענקי ענק ללימודים: אלה הסטודנטים שיכולים לחגוג

תכנית 'עמיתי בנין' של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) מעניקה מדי שנה למאות צעירים מהפריפריה מעטפת תמיכה הכוללת מלגת לימודים ומחיה. היום תעניק התוכנית עוד עשרות מלגות
מערכת ice | 
סטודנטים (צילום freepik)
תכנית המלגות היוקרתית לעידוד תלמידים מצטיינים במקצועות המדעים והטכנולוגיה נחנכה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.  התוכנית, 'עמיתי בנין', פועלת ברמה הארצית כפיילוט של שלושה מוסדות להשכלה גבוהה מטעם הפדרציה היהודית של ניו-יורק (UJA) ומעניקה למאות סטודנטים מהפריפריה מעטפת של תמיכה.
אלברט בנין היה איש חזון שהכיר בלימודי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM) כבעלי חשיבות לעתידה של מדינת ישראל. הוא האמין ביכולתה של ההשכלה הגבוהה לייצר מוביליות חברתית ועל כן ביקש להקים במסגרת הפדרציה היהודית של ניו יורק את תכנית 'עמיתי בנין' ע"ש הוריו, רחל וסלים בנין. התוכנית נועדה לשפר הזדמנויות עבור סטודנטים מרקע כלכלי מאתגר ומפגינים פוטנציאל הצטיינות אקדמי.
בנין נפטר בירושלים בשנת 1999, אולם מורשתו ממשיכה להעניק הזדמנויות למועמדים מצטיינים בלימודיהם, המגיעים מהפריפריה הכלכלית-חברתית, מרביתם דור ראשון לאקדמיה.
השבוע הושקה תוכנית 'עמיתי בנין' באוניברסיטת בן-גוריון בנגב עבור 30 סטודנטים וסטודנטיות בעלי ובעלות הישגים לימודיים העונים לקריטריונים המבוקשים. אלו יקבלו הן מלגות לימודים והן מלגות מחיה, לצד תמיכה אקדמית וחברתית. דיקנט הסטודנטים ובהובלה אקדמית של דיקן מדעי הטבע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
"אני מודה לידידנו בפדרציה היהודית של ניו-יורק, לאיציק שמולי העומד בראש המשרד הישראלי של הפדרציה ואנשי צוותו ולמשפחתו הנדיבה של אלברט בנין המנוח, על היכולת להנגיש את הלימודים באוניברסיטה למועמדות ולמועמדים מצטיינות ומצטיינים ממרחב הנגב", ציין ג'ף קיי, סגן נשיא האוניברסיטה לקשרי ציבור ופיתוח משאבים. "אנו נמשיך לתמוך ולעמוד לצידכם לכל אורך שנות התואר ואף לאחריו. אין לנו ספק שאתם העתיד של מדינת ישראל".
 
"תכנית 'עמיתי בנין' של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) מעניקה מדי שנה למאות צעירים מהפריפריה הזדמנות יוצאת דופן להמראה פורצת גבולות. מעטפת התמיכה הכלכלית והמקצועית לסטודנטים מאפשרת להם להתמקד בלימודים, ולהצליח. אנו גאים מאוד בשותפות עם המוסדות האקדמיים ובאופן מיוחד בקשר שנרקם עם אוניברסיטת בן גוריון, שגישתה המיוחדת שמשלבת מצוינות מדעית עם מעורבות חברתית היא מקור להשראה וגם לתנופת הנגב.", אמר איציק שמולי,  מנכ"ל המשרד הישראלי של הפדרציה היהודית בניו יורק.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה